Любители на кучета - 134

  • 26 201
  • 762
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 8 563
Ей така се чакаше и у нас края на петъчния хоум офис Simple Smile

# 91
  • Мнения: 5 597
Каква е цената, колко често се провеждат?
Участието в тренировките не е обвързано със заплащане.
Графикът се оформя предходната седмица. Към момента е понеделник,сряда и петък от 17 ч., а събота и неделя от 15 ч
Има информация на сайта за локацията.
Който има желание да присъства,препоръчвам да отдели половин час да чуе треньора,за да добие представа какво да очаква в общи линии.

# 92
  • Мнения: 71
Здравейте ,
Преди години съм писала в тази тема. От тогава имам мили приятелства ( виртуални и реални ) с пишещи тук. Heart
Имах ваймаранер.  Както и за всеки от вас, в моите очи кучето ми беше съвършено . Има кътче в душата ми,което е само за него. Пълно със спомени. Отиде си твърде млад след заболяване.
Скрит текст:

Тогава излязох от всички кучешки групи и затворих сърцето си за кучета. За кратко.
Преди известно време ми предложиха да осиновя един спасен от лоши условия малък ваймаранер и кучешкия свят за мен отново стана цветен.
Скрит текст:

Конкретния повод да се включа в темата - искам да споделя информация,която би била полезна за всеки  любител на домашно куче . Преди две години в Пловдив започнаха  групови тренировки . Инициатива,която и до днес остава без аналог- достъпни за всеки желаещ стопанин. Идеята се разшири и сега се организират тренировки и за бездомните кучета от приюта в Пловдив с помощта на доброволци.

Оставям линк към интервю с треньора  Интервю треньор фондация Лео . Семпло обяснено на разбираем език защо е необходимо да се възпитава кучето ,кога да се започне и как протичат заниманията.
За мен лично беше много полезно да го чуя,но аз имам и възможността да  участвам в реалните сбирки. Имаме още много трески за дялане с моето куче, процесът на обучение и задържане на резултатите изисква постоянство и търпение.
Ако има интерес,бих могла да споделям тук и различни инициативи на фондацията-срещи с различни треньори онлайн поне веднъж в месеца ,обучителни семинари ,инициативи.

Благодаря,че прочетохте и се радвам да съм отново сред вас.
Здравейте, Дарси е 4м пуделче . Определено я е страх от други кучета. Рядко допуска друго куче близо, без да отстъпи. Подходящо ли е да я доведем?  Да не се стресира повече?

# 93
  • Мнения: 5 597
Здравейте,за всички кучета е подходящо,до сега никого не е върнал треньора. Преценява нуждите на всяко куче и дава насоки как и кога да се включите. Хубавото е,че тренировките са групови,но съобразени с нуждите на всеки поотделно.
Наистина изслушайте файла,там щрихира как протича тренировка за първи посещения.
Нужно е да се запишете за всяка тренировка в сайта.
Освен социализация ,отношение към хора и животни,тренираме и с храна- да не вземат от земята,да не проявяват агресия . Има и различни други предизвикателства,които биха срещнали- топки,велосипеди,други дразнители. Всяка тренировка е различна и полезна.
Уйкендите има и на Розариума,до кучешката клетка, от 9.00 ч но трябва да се следи в групата във фейсбук ,,Трениране на кучета,, за конкретен ден. Може да сте ни виждали,ако сте минавали от там  .

# 94
  • в голямото село
  • Мнения: 497
Грей се казва сегашното кученце. Предишният беше Кирил.
Тези,които не могат да присъстват на груповите тренировки ,също биха могли да извлекат ползи за себе си от информацията в сайта или страничката във фейсбук.
Но нищо не може да замени груповите занимания, наистина.
Охо, съименник, още един страхотен Грей.
А този не мога да го прибера от разходка. Трябва да види всичко и всички
 

# 95
  • Мнения: 1 614
Имам пудел на три месеца, на който скоро му предстоят разходки навън. Какво бихте ми препоръчали за външно обезпаразитяване в предвид възрастта и козината му ? Искам нещо ефикасно и в същото време щадящо организма. Вета ми предложи хапчета действащи и отвътре, но си мисля че е рано…

# 96
  • Мнения: 5 597
Ако сте в група на пудели,питайте с какво обезпаразитяват външно другите стопани,от техния опит. Понякога от търкане на каишка окапва козинката на мястото,временно е.
Аз давам за вътрешни паразити,вкл.дирофилария , таблетки.
Външно с капки или каишка.

Последна редакция: сб, 25 мар 2023, 22:26 от Трапезица

# 97
  • Мнения: 2 166
Милпразон ли е единственият вариант?

# 98
  • Мнения: 4 770
Имам пудел на три месеца, на който скоро му предстоят разходки навън. Какво бихте ми препоръчали за външно обезпаразитяване в предвид възрастта и козината му ? Искам нещо ефикасно и в същото време щадящо организма. Вета ми предложи хапчета действащи и отвътре, но си мисля че е рано…

Най-добре да се доверите на ветеринаря, мисля, че той знае повече от нас. Външните капки понякога правят алергия на кожата.

# 99
  • Мнения: 2 449
Поздрави от Лори! 

# 100
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Говорих с три ветеринари и ми казаха за моето пуделче 4 месеца Милпразон през 3 месеца,може би защото е малко кг,и на месеци е малко нямам престава.
Попитах надълго и широко и за Бяс ваксината,трябва да се сложи преди 6 месец,но преди това доктора каза кръвни изследвания които да покажат имунитета на кученцето,да се прецени дали ще може да понесе ваксината за БЯС понеже била много тежка ваксина,каквото и да означава това.
Направо незнам какво да мисля,да слагаме или не.
Имат ли вашите кучета ваксина за БЯС?
Дребните ,малките породи как понесоха ваксината,ако може да споделите?

# 101
  • Мнения: 5 597
Разпитайте пак з,а милпразона. Няма логика да е на по- дълъг период от 30-40 дни,освен през зимата,когато няма комари.

# 102
  • София
  • Мнения: 8 563
лаленце, ваксината за бяс Е задължителна! Няма "да слагам ли или да не слагам". Моето куче е било не повече от 1,5 кг, когато й сложиха ваксината - нищо й няма, всяка година й я подновяваме и пак нищо й няма.
Ако англоговорящите ги интересува защо е задължителна тази ваксина, ето едно доста разбираемо клипче: https://www.youtube.com/watch?v=4u5I8GYB79Y&t=7s&ab_channel=Kurz … %80%93InaNutshell

# 103
  • Мнения: 4 770
Говорих с три ветеринари и ми казаха за моето пуделче 4 месеца Милпразон през 3 месеца,може би защото е малко кг,и на месеци е малко нямам престава.
Попитах надълго и широко и за Бяс ваксината,трябва да се сложи преди 6 месец,но преди това доктора каза кръвни изследвания които да покажат имунитета на кученцето,да се прецени дали ще може да понесе ваксината за БЯС понеже била много тежка ваксина,каквото и да означава това.
Направо незнам какво да мисля,да слагаме или не.
Имат ли вашите кучета ваксина за БЯС?
Дребните ,малките породи как понесоха ваксината,ако може да споделите?

Аз съм с пуделче и нямаше проблем с ваксината за бяс. Не разбирам дилемата, да се слага ли или да не се слага?! Та това си е ваксина, задължителна!!! За Милпразон съм писала, всеки месец го давам. Има болести, парвовироза например, с които ако се зарази кучето много трудно може да се излекува. Вътрешните паразити се разнасят от уличните кучета и са много опасни, не можете да ги избегнете или да се предпазите, особено пък с куче бебе, което все още няма изграден имунитет. Ако нямате доверие на ветеринаря, по-добре потърсете друг, аз смених двама.

Последна редакция: пн, 27 мар 2023, 08:10 от a.nik

# 104
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Леонче също понесе ваксината добре.
Да, ваксината за бяс е задължителна. България е от страните, които успешно спират бяса. Нека не променяме това!

Общи условия

Активация на акаунт