Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 79

  • 37 285
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 332
The Iron Lady, благодаря за споделеното за лъче след операциия.

Кога магат дренажите сред операция?

Успявате ли да минете всичките назначени ЛТ? Колко на брой назначават?

# 46
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Ами аз имам 50 лъчета общо - два пъти по 25. Но иначе стандартното е само 25. Ходи се на процедури всеки работен ден. Ще се чувстваш отпаднала и уморена след лъчето, нормално е. И на никого да не му и хрумва да ходи на лъче с незаздравяла напълно рана.
След операция дренажите се махат когато спре да се отделя лимфа под една определена норма. При мен беше така. Обикновено до 5-7 дни.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 10 612
В момента правя лъче в Сити клиник Младост.
Назначени са ми 20 фракции. Днес беше 16тата.
Не се чувствам уморена. Пушка съм. Нямам оплаквания.

От Варна съм и се прибирам в петък, връщам се в понеделник.

Благодарение на препоръката на Molly 😘 , мажа усърдно и старателно с Ламидерм. Лекарката от болницата каза, че може.

Моя колежка, която имаше само лъчетерапия каза, че трябва да започнеш лъчето не по късно от 2 месеца след операцията.
На нея така й казали. Тя доста се била притеснила, че на нея й остават броени дни и ще минат 2 месеца, че с някакви познати успя да започне веднага почти лъчето пак в Младост. Притесняваше се, че ако минат двата месеца, няма да искат от която и да е болница да започнат.
Не знам дали е вярно това, но тя ми разказва, че така й казали и колко се била стресирала.

# 48
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Мис, не спиш в Младост? Защото, когато дойде моя ред за лъче (бях на химия там), понеже съм от Русе, нямаше отделение и ме прехвърлиха към Токуда, които имат отделение. С доплащане от 40 лв на ден Triumph Бях на квартира и като теб в петък се прибирай и в понеделник на обратно.

Малко ти остана и все така да си Hug

# 49
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Не спя в болницата. Дори не съм питала може ли, тъй като не искам.
Но пък попълних информирано съгласие, че съм съгласна да не спинкам в болницата 😂.

Наблизо има хотел за 70 лв двойна стая. Топъл, чист.

Аз мислех, че линейния ускорител, който следи дишането, тъй като в ляво ми е операцията е само в Младост. Когато започнах и ги питах, ако се развали апарата какво правим, казаха, че прехвърлят пациентите си в Токуда и там ускорителят също следи дишането.

То и във Варна го има, но аз исках да имам доверие на лъчетерапевта. Не намерих добри отзиви за Варна и айде юруш у София 😂

# 50
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Помислих си, че може да са направили отделение и да не изоставам с клюките Nerd

# 51
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Направиха ми ямр-то, след седмица ще ида за резултати. И треска ме тресе. На всичкото отгоре, туморния маркер на баща ми тръгна нагоре. Той трябваше през юли да е на диспансерен, но ще се наложи май по-рано да го заведа. Утре ще звъня за час.
Проучих днес цените за прегледи в Сити - от 110 лв до 250 лв според зависи при кого отиваш. Платен пет скенер е 2300 лв. За всичко се чака много, за пет скенера официалното чакане е 2 м, неофициалното е около 3. Ако щеш.

# 52
  • Мнения: 327
Направиха ми ямр-то, след седмица ще ида за резултати. И треска ме тресе. На всичкото отгоре, туморния маркер на баща ми тръгна нагоре. Той трябваше през юли да е на диспансерен, но ще се наложи май по-рано да го заведа. Утре ще звъня за час.
Проучих днес цените за прегледи в Сити - от 110 лв до 250 лв според зависи при кого отиваш. Платен пет скенер е 2300 лв. За всичко се чака много, за пет скенера официалното чакане е 2 м, неофициалното е около 3. Ако щеш.
    Мале-мале цените космически чакането доста.Лейди пожелавам ти добри резултати.И аз днес бях на скенер и ме обзема лудоста.Дано и при баща ти да се окаже това завишение от нещо безобидно.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 707
Съвсем полудяха в Сити с цените...

Иначе - как така ще е задължително лъче до 2 м. от операцията - ако имаш първо химия, обикновено 6 вливания през 21 дни - лъчето е след това - това са около 4 месеца. И тези лекари си говорят през главата. Ок, възможно е да е без химия жената, но пак не мисля, че има такива точни срокове. По-важно е наистина мястото да е зараснало хубаво, както каза и Лейди.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Тя нямаше химия, само лъче.

Проучих днес цените за прегледи в Сити - от 110 лв до 250 лв според зависи при кого отиваш. Платен пет скенер е 2300 лв. За всичко се чака много, за пет скенера официалното чакане е 2 м, неофициалното е около 3. Ако щеш.
Че той скенера без пари 😂
Лятото във Варна беше 3 хилки. Сега може и повече 😂😂😂 и пак се чака около 2 месеца и за разчитане 1 седмица...
Във Варна Аджибадем имат медицински център и цената за преглед/консултация е 100 и над 100 лв още от лятото.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 707
Лейди, ти чакане 2 и 3 месеца за разчитане ли имаше предвид или да ти го направят? Защото 2 месеца разчитане....нямам думи.
Очевидно отношението и към персонала не е много добро в Сити - казаха ми, че взимащите кръв от лабораторията напускат, от администраторките също има напуснали.

# 56
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Не, чака се за да ти го направят около 3 м. Аз съм подала документи преди повече от месец и чакам. А иначе разчитането на пет е бързо, за ден два. За другите скенери се чака седмица за разчитане. Аз да разкажа на какво станах свидетел. Една жена беше дошла да се кара с тях, подала е документи в края на октомври миналата година и още няма дата, а има проблеми с телк и и го искат до месец. Ей, кара се с тях към 40 мин и нищо. Казаха и, че има хора спешни, които са с предимство, за да им назначат лечение, както и други, които чакат преди нея.Не могат да кажат кога ще има дата, да чака. А на нея проблемът и с телка май е сериозен, защото ще и спрат пенсията, така каза. Кой да ги знае какво е станало.  Но въпреки внушителният скандал, не успя да разреши нищо и си тръгна. Бъркотията е пълна. На всичкото отгоре, от много време не дават направлението за пет скенера на ръка, а го пускат по вътрешната поща. И това е за да не идеш на друго място да го направиш там. Абе нямам думи направо.

# 57
  • Мнения: 144
В момента правя лъче в Сити клиник Младост.
Назначени са ми 20 фракции. Днес беше 16тата.
Не се чувствам уморена. Пушка съм. Нямам оплаквания.

От Варна съм и се прибирам в петък, връщам се в понеделник.

Благодарение на препоръката на Molly 😘 , мажа усърдно и старателно с Ламидерм. Лекарката от болницата каза, че може.

Моя колежка, която имаше само лъчетерапия каза, че трябва да започнеш лъчето не по късно от 2 месеца след операцията.
На нея така й казали. Тя доста се била притеснила, че на нея й остават броени дни и ще минат 2 месеца, че с някакви познати успя да започне веднага почти лъчето пак в Младост. Притесняваше се, че ако минат двата месеца, няма да искат от която и да е болница да започнат.
Не знам дали е вярно това, но тя ми разказва, че така й казали и колко се била стресирала.
Когато аз се лекувах там, даваха 25 процедури по 2 грей-я., Общо 50.Аз реших лъчето да го правя в Токуда, заради по- добрата организация и малко съжалявах, че там те пържат с 2.25 грей, пък  процедурите са 21 или 22. На мен ми дадоха 21 бр., Общо 47.25., та не стига че беше спорна ползата да я започна седем месеца след операция и химия, ами и по- малка натрупана доза.
Обачеее, в Сити явно апаратите се пръскат по шевовете от напън.Няма кой да те чака 25 дни, опашката голяма!
Та мажи яко и гледай да не направиш глупостта като мен да слагаш душгел, че изпържването ти е в кърпа вързано.
  Моли, и аз получих перикардит.Какво ти казаха, има ли шанс да се оправи някога и с какво.На мен ми препоръчаха един месец ибупрофен, но не го започнах, не знам дали е ОК за основното заболяване.Първо онколога ще каже.

# 58
  • Мнения: 563
Meagangood 
На мен ми го откриха след последната химия по повод операцията. Хирургът искаше консултация с Кардиолог, защото аз исках по-скоро да ме оперира, а бяха минали само 2 седмици от последната вливка, а кръвните показатели ми бяха добре. Док каза, че е малко течността и не е опасно, но ми изписа ударна доза Нурофен. Сега като ходих каза, че има още малко течност, но дори не е за медикаменти. Ще видя след 2-3 месеца как ще е.
Мис Ноар Kiss Heart

# 59
  • Мнения: 1 062
Аз не от рачешките лечения, а от Ковида се уредих с перикардит. Пих хапчета, после се проследявах една година и сега вече са в норма нещата със сърцето. Та, няма се плашите!

Общи условия

Активация на акаунт