Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 79

  • 39 235
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Добрич
  • Мнения: 5 476
Ели_дечкин ,при  свекърва ми се случи нещо подобно. Беше втора група години наред  и след, като смени ставата с изкуствена (други подобрения по здравословното състояние нямаше), я определиха, като трета група (вече не помня процентите).

# 706
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Няма как да се случи такова нещо. Има си проценти по заболявания и години. Явно за сменена става и след х години се полагат такива %.

# 707
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Абе знаеш ли ги. Аз имам огромен проблем с гръбнака, от общия телк ми дадоха само за това 50 процента, а онкологичния телк ги намали на 30, при условие, че съм много влошена и влошаването не мога да го спра. То никой не може де. Гадове.

# 708
  • Мнения: 70
Здравейте! Знам, че има дами с хистеректомия тук. На мен ми предстои, поради генетична мутация - BRCA1 позитивна съм. Решила съм да махам всичко - яйчници, тръби, матка. Въпросът ми е  как протича възстановяването, имали ли сте усложнения и изобщо всичко свързано с тази операция ме интересува. След като е превантивна, ще бъде извършена лапароскопски. На 42 години съм и така или иначе съм в химическа менопауза - за последно имах цикъл миналия август, три седмици след старта на химията.

# 709
  • Мнения: 365
BellaBella, аз направих тотална лапароскопска хистерестомия преди 10 дни. С РМЖ от 2022 г. съм, химио и лъчетерапия. Миоматозна матка от няколко месеца преди да дойде рака. В момента се възстановявам и за сега бива. Насреща съм, доколкото мога да оценя нещата толкова скоро. Ако е лапароскопска операция, категорично мога да потвърдя, че е доста по-леко от класическата отворена такава. Първите няколко дни след изписването имах болки къде ли не, но бях раздвижена още в болницата в деня след като излязох от интензивно. Най-много ме тормозеше една като невралгична болка в лявото рамо (това било от газа, който вкарват при лапароскопия), но за около седмица отшумя. Много мога да пиша, но да не досаждам - питай конкретно! 🙂

# 710
  • Мнения: 334
Какъв скенер се прави по време на ЛТ при РМЖ? Днес ще правят на мама, но не разбрах повече.

# 711
  • Мнения: 2 496
Какъв скенер се прави по време на ЛТ при РМЖ? Днес ще правят на мама, но не разбрах повече.


Тя в момента е на лъчетерапия или ще я започва? Ако предстои такава се прави скенер за разчертаване, иначе за скенер по време на лъчето ми е странно, няма да се даде актуална информация Anguished

# 712
  • Мнения: 334
Казали са ѝ, че на 10тия ден от започването на ЛТ се прави скенер. Не знам какъв скенер и защо сега.

# 713
  • Мнения: 2 496
Казали са ѝ, че на 10тия ден от започването на ЛТ се прави скенер. Не знам какъв скенер и защо сега.
Знам ли, за първи път чувам така да се процедира, ама те си знаят, успех Flowers Four Leaf Clover

# 714
  • Мнения: 846
Здравейте, няма да досаждам.
Влизам да съобщя, че доц. Консулова ще бъде в Бургас на 10.06.
Ако някой има интерес, може да ми пише, понеже освобождавам час за 20.06 в София, както и един за 19.06.

ПП: знам, че тук не съм особено приета, но искам да помоля, ако някой има желание да сподели, колко време след биопсия или операция по премахване на самия тумор Ви отстраниха и лимфните възли?

# 715
  • Варна
  • Мнения: 10 647
На мен ми ги махнаха по време на самата операция, но аз съм оперирана по "старата" школа, при която хирургът  не признават биопсии, химиотерапия преди операция, ямр/пет скенер, ала бала.

 Много пъти съм писала, че нито лекарката образна диагностика, нито хирургът ми каза, че вече има друг подход в лечението. И двамата казаха веднага операция. По време на операция, хирургът решава какво и колко да премахне.

# 716
  • Добрич
  • Мнения: 5 476
kitty007, д-р Хинев не ви ли каза, нали той оперира майка ти?

# 717
  • Мнения: 365
kitty, аз съм първо с биопсия, която доказа подозренията за рак. След това операция за отстраняване на тумора и едновременно 18 (мисля) лимфни възли, в два от които се откриха метастази. Бях дала съгласие преди операцията да правят всичко, което сметнат за добре. За сега (повече от 1 година по-късно) нямам проблем, който мога да свържа със самата операция. Изберете хирург на когото да се доверите и действайте!

# 718
  • Мнения: 846
kitty007, д-р Хинев не ви ли каза, нали той оперира майка ти?
Не, след операцията, която е представена като биопсия по телефона ни каза, че най-вероятно ще бъде назначена втора операция, но комисията ще реши дали след или преди химиотерапия.
Вече толкова се наплаших, най-вече, защото мама ми повери отговорността за решенията и информираността на мен самата и сега ми лежи такава тежест.... Каквото и да става не искам аз да съм виновна за това, че е следствие от моите решения...

# 719
  • Добрич
  • Мнения: 5 476
В такъв случай, нямам как да получиш отговор тук. Като излезе решението на онкокомисията, ще разбереш какво предстои.
След всичко прочетено, останах с впечатление, че макар да се спазва протокол, може решенията на различните онкокомисии да не съвпадат.

Ако биопсията се направи предварително, преди операцията се знае какъв е тумора и съответно лимфните възли могат да се махнат заедно с него, в случай, че е злокачествен.

Общи условия

Активация на акаунт