Октомврийски мами 2023-тема 2

  • 23 414
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 199
Момичета, задължително ли е крака ми да се увеличи с един размер и ц*ците ми да станат гигантски? Около мен има досадници, които го твърдят, но все си мисля, че всяка бременност е различна.
Според мен не! Всяка бременност е различна! То и аз нямам гадене примерно, а даже майка ми след последния преглед, когато доктора каза, че може би нещата не се наред ми каза : “То си личеше, че нещо не е наред, защото не ти се гади.” Ама какво да направя не ми се! 🤦🏻♀
Това пък за гаденето въобще не е вярно! Всички мои приятелка караха бременност без веднъж да повърнат и да им се гади, и си имат здрави бебета.

# 46
  • Мнения: 36
Да се запиша за новата тема Мамии

# 47
  • Мнения: 319
Момичета, задължително ли е крака ми да се увеличи с един размер и ц*ците ми да станат гигантски? Около мен има досадници, които го твърдят, но все си мисля, че всяка бременност е различна.
И тази и предната бременност, гърдите ми са двойни, но съм с много малък бюст по принцип. Предния път още докато кърмех нещата си станаха нормални и само при препълване бяха по-големи. Краката не са ми се увеличавали като размер. Единствено накрая след като прекосих се бяха подули, но още на следващия ден след раждането си бяха спаднали и напълно нормални.

# 48
  • Мнения: 105
Момичета, задължително ли е крака ми да се увеличи с един размер и ц*ците ми да станат гигантски? Около мен има досадници, които го твърдят, но все си мисля, че всяка бременност е различна.
Според мен не! Всяка бременност е различна! То и аз нямам гадене примерно, а даже майка ми след последния преглед, когато доктора каза, че може би нещата не се наред ми каза : “То си личеше, че нещо не е наред, защото не ти се гади.” Ама какво да направя не ми се! 🤦🏻♀
Това пък за гаденето въобще не е вярно! Всички мои приятелка караха бременност без веднъж да повърнат и да им се гади, и си имат здрави бебета.

Утре ще видим! Стискайте ми палци! 🙏🏻🍀 Аз тайничко се надявам, че всичко ще е наред..

# 49
  • Мнения: 319
Момичета, задължително ли е крака ми да се увеличи с един размер и ц*ците ми да станат гигантски? Около мен има досадници, които го твърдят, но все си мисля, че всяка бременност е различна.
Според мен не! Всяка бременност е различна! То и аз нямам гадене примерно, а даже майка ми след последния преглед, когато доктора каза, че може би нещата не се наред ми каза : “То си личеше, че нещо не е наред, защото не ти се гади.” Ама какво да направя не ми се! 🤦🏻♀
Това пък за гаденето въобще не е вярно! Всички мои приятелка караха бременност без веднъж да повърнат и да им се гади, и си имат здрави бебета.

Утре ще видим! Стискайте ми палци! 🙏🏻🍀 Аз тайничко се надявам, че всичко ще е наред..
Всички палци стиснати! Flowers HibiscusFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover

# 50
  • Мнения: 199
Стискаме ти многоооо! Пожелавам малкото човече да си бъде на мястото и да расте ❤️

# 51
  • Мнения: 248
Момичета, притеснена съм. Днес решихме с моя приятел да си направим екскурзия до друг град. Разхождахме се, но си правих малки почивки по 10-15 минути. Не знам колко общо км сме ходили, но щом седнах в колата да си тръгваме ми стана лошо и станах бледа. Възможно ли е от преумора да ми е паднало кръвното? Чувствам се отпаднала, нямам температура, не ми е лошо вече, просто ми е отпаднало и се притеснявам да не е станало нещо с бебчо😔

# 52
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 346
Порастването на краката е свързано с отпускането на свода на ходилото, а то се отпуска в 3 триместър когато тялото отделя хормона релаксин, за да отпусне ставите за раждането, макар че реално това е важно за ханша. Ако си почивате повече и не натоварвате краката няма да се отпусне.  Аз не съм сменяла номерация.
Гърдите не е задължително да порастнат, моите почти не се уголемиха (85/90С съм) - уж принципът е че колкото са по-големи по-малко се уголемяват. Взех си бюстиета ластични за танци от Декатлон, не бях за по-голям номер сутиен, но предните ми леко ме стягаха. Ама си е до организъм.

Паола, нищо му няма на бебето Simple Smile

Стиснати палчета на Дениз Simple Smile

Аз утре съм на преглед при АГ, да видим чиста ли е матката, цикъла ми (при кухо яйце си е баш цикъл да ви кажа) дойде в четвъртък още Simple Smile

# 53
  • Мнения: 25
Аз не мисля, че трябва да се притесняваш. Ходех много по планини, а сега съм като дроб. Днес ходих с мама по пътеката на Панчарево и ми се видя сериозен преход, заболяха ме краката, сядахме да си почивамееее ... не смятам, че разходките са противопоказни, но аз подбирам равни пътеки. Мисля, че просто в момента се уморяваме много по-лесно от обикновеното. Все пак и други мами да кажат, защото ми е първа бременност и не съм специалист.

# 54
  • Мнения: 199
АА, както винаги много изчерпателна и полезна! Дано всичко при теб да е наред ❤️

# 55
  • Мнения: 106
Честита нова тема 🌷 Аз докато се усетя, че има нова тема, тя вече пълна 😊

Не знам за номерацията на ходилата, обаче на мен от сега ми се надуват глезенети, че даже и прасците и не знам колко е ок това.

Дениз, стискам палци 🍀🍀🍀

# 56
  • Мнения: 117
На мен с предишната бременност ми пораснаха краката с един номер..не вярвах,ама факт,38 р-р вече не ми става и много обувки станаха неизползваеми😃 Гърдите ми и преди и сега са си пораснали,но не съм сменяла р-р сутиен. Единствено станаха огромни като кърмех,но и тогава не смених р-р. Относно гаденето- предишната бременност ми се гадеше ужасно и повръщах,сега направо е цветя и рози в сравнение с тогава. Пак ми се гади,но нищо общо. Така че едно на ръка,че са различни бременностите и второ изобщо не е задължително да ти се гади,за да е наред всичко.

# 57
  • Мнения: 341
Записвам се и аз с вълчи глад, а в същото време никакъв апетит към нищо, единствено плодове ми се хапват. Гади ми се при вида на кюфте да кажем 🤢 а с предната бременност бях толкова прецизна с храненето, от всичко, разнообразно и здравословно, сега само на ябълки ми се кара 😒 насилвам се да ям, но се надявам този период да отмине. Заради глада ми казват всички, че ще е момче. Освен това много ми се спи, първият път не бях така, тренирах, навъртах по 10к крачки всеки ден, сега съм пълен дроб😄 май наистина всяка бременност е различна 🤨

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 747
АА дано си се изчистила сама!
Аз миналата седмица правих 3 часа преход в планината, а днес от кратка и бавна разходка с детето след това цял ден лежа и ме стяга ниско долу. Тъпо ми е, че пак ще пролежа цялата бременност така както се очертава с този къса шийка и тази чувствителна матка Sad
ММ вече е поел изцяло домакинството и грижите около 4 годишното. Той си има опит от предната Б. Аз през деня се чувстам що годе добре и гледам да работя, обаче вечер… то рефлукс, то дискомфорт ниско долу …
Чакам резултати до седмица от пренатеста и ако всичко е наред ще ги сюрпризирам близките колеги, че ще имат допълнително работа ( те си ме очакват де) и постепепно ще намалям работата си.

# 59
  • Мнения: 78
Да се запиша и аз в новата тема,че иначе,не ми излиза.
Още не съм почнала инжекции(фраксопарин,клексан).
Имам 22.03 час за АГ.
27.03 час за хематолог.
Чудя се само преди аг,дали да пусна пак б12( че съм на инжекции), д3,че съм на хапчета и прогестерон,че и утрегестана ми свършва,ако помогне за допълнителна терапия.
Последен МЦ - 22.01

Общи условия

Активация на акаунт