Октомврийски мами 2023-тема 2

  • 26 206
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 305
В моята клиника за БХС резултатите докторът каза, че ще ми звънне, ако има нещо притеснително (не ми е звъняла). А ако искам да ги взема, трябва да отида лично в кабинета (аз имам втора ФМ там на 04.05, така че ще изчакам до тогава), но и на мен ми е леко притеснително, докато не ги видя. На ФМ всичко беше супер, но си е друго и втори документ да потвърди, при все, че аз така и не си направих пренатален тест (отново по мнение на доктора).

Като че ли вече си изградих навика за по-плавно лягане/ставане/сядане и изобщо движения, защото и аз понякога имам дискомфорт.

Мислех си, че е отшумял периодът с гаденето и повръщането, в 14 г.с. съм, защото от 2-3 дни не ми се беше случвало, но тази сутрин отново съм “в играта”. 😕

Смятате ли, че има нужда от допълнителни изследвания за нива на хормони/витамини и т.н. Нямам медицински отклонения, изследвала съм разни хормони последната година, наскоро дори отново част от тях, но по време на бременността нещо трябва ли да се следи за евентуални изненади?

# 676
  • Мнения: 2 671
Аз към края на месеца ще видя вит.Б12, вит.Д .Въпреки, че нямам проблеми с щитовидната мисля да проверя и тсх-то как е.И аз вчера на ФМ всичко видях и се поуспокоих.Днес пуснах кръвните и другата седмица ще ги видя.Но доктора каза да не ги мисля, защото от това, което е видял няма нищо притеснително.
Каза даже, че за седмицата в която съм бебето върви голямо според него-6 см човек 😁
..С това доближаване просто си изглежда като голямо бебе ☺️
Скрит текст:
😍😍😍
Скрит текст:

# 677
  • Мнения: 70
Момичета, да попитам (малко по-горе бях споменала, че за 1ви път ми дават такава бележка)възможно ли е точно в 15+1г.с(Вторник-тогава бях на ЖК) бебето да е 132гр?🤔 Струва ми се голямо за тази седмица и сега дори се разтърсих да прочета и пише, че в 17г.с. би трябвало да е толкова. Доктора дори ми каза, че вече е около 20см.

# 678
  • Мнения: 753
Здравейте, да ви попитам, след БХС кога ви извикаха пак на преглед за женска консултация? Имам проблем със записването на час при една лекарка, а държа да съм при нея, но нямала свободни часове до края на месеца, че чак и през другия...

# 679
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 767
Дени, имаш потенциално статистическо отклонение +/- 19гр, а и трудно се взимат точни мерки на мърдащо бебе. Оттам всичко е приблизително. При мен с предната Б мериха по 3 пъти и взимаха усреднения резултат, при теб са го мерили веднъж (полетата за второ и трето измерване са празни).

# 680
  • Мнения: 70
Дени, имаш потенциално статистическо отклонение +/- 19гр, а и трудно се взимат точни мерки на мърдащо бебе. Оттам всичко е приблизително. При мен с предната Б мериха по 3 пъти и взимаха усреднения резултат, при теб са го мерили веднъж (полетата за второ и трето измерване са празни).

Ахаааа, разбрах. Много благодаря 😊

# 681
  • Мнения: 324
Дени, имаш потенциално статистическо отклонение +/- 19гр, а и трудно се взимат точни мерки на мърдащо бебе. Оттам всичко е приблизително. При мен с предната Б мериха по 3 пъти и взимаха усреднения резултат, при теб са го мерили веднъж (полетата за второ и трето измерване са празни).

АА може ли да видиш резултатите от урината ми от тази сутрин на предната страница?
Извинявай, че те притеснявам, но нещо друго освен ацетона трябва ли да ме притеснява?

# 682
  • Мнения: 341
Не е възможно, трябва да е около 70-80 гр. и 10 см. Дори в 17 г.с. не е 20 см. Погледни приблизителни размери по седмици в ГРИЗАЛЧЕ. При мен с предната бременност долу горе си отговаряше написаното.

# 683
  • Мнения: 168
Браво Hug

И нашето мъниче в 12+4 беше 6,1 см.
Аз малко се притесних, защото на бедрената кост изчисли 0,7мм. Викам как за 6см шушка бедрената ще му е толкова малка, но за сега още не са пропорционални и се оказа съвсем нормално.

# 684
  • Мнения: 1 871
Здравейте, да ви попитам, след БХС кога ви извикаха пак на преглед за женска консултация? Имам проблем със записването на час при една лекарка, а държа да съм при нея, но нямала свободни часове до края на месеца, че чак и през другия...

Моя БХС беше на 11 април, на преглед ме викат в началото на май.

# 685
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 767
Дени, имаш потенциално статистическо отклонение +/- 19гр, а и трудно се взимат точни мерки на мърдащо бебе. Оттам всичко е приблизително. При мен с предната Б мериха по 3 пъти и взимаха усреднения резултат, при теб са го мерили веднъж (полетата за второ и трето измерване са празни).

АА може ли да видиш резултатите от урината ми от тази сутрин на предната страница?
Извинявай, че те притеснявам, но нещо друго освен ацетона трябва ли да ме притеснява?

Ами, дали си се измила предварително точно преди даване на пробата? Епителни клетки има понеже. За кръв не ми е ясно съкращението какво са искали да напишат, но не виждам нищо притеснително.

Последна редакция: чт, 13 апр 2023, 17:41 от АА

# 686
  • Мнения: 324
Дени, имаш потенциално статистическо отклонение +/- 19гр, а и трудно се взимат точни мерки на мърдащо бебе. Оттам всичко е приблизително. При мен с предната Б мериха по 3 пъти и взимаха усреднения резултат, при теб са го мерили веднъж (полетата за второ и трето измерване са празни).

АА може ли да видиш резултатите от урината ми от тази сутрин на предната страница?
Извинявай, че те притеснявам, но нещо друго освен ацетона трябва ли да ме притеснява?

Ами, дали си се измила предварително точно преди даване на пробата? Епителни клетки има понеже. За кръв не ми е ясно съкращението какво са искали да напишат, но не виждам нищо притеснително.

Не съм, не е стерилна урина. Във вторник ще пусна стерилна, че забравих вчера да си купя контейнерчета. Притеснявам се в сряда, че ме викат чак в 15 и 30ч за повторение на изследването и няма как урината да е стерилна. МАй от сутринта до 15 и 30ч не може да стои...

# 687
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 767
Не, само 2ч в хладилник след отделянето.

# 688
  • Мнения: 78

Вече се вижда оформено човече,
Казаха 11г.с.+1  , другата седмица съм на комбинират скриниг,плюс фетална,забравих да питам колко време ще се чака резултата,казаха само 70% шанс за пол,на този преглед.

# 689
  • Мнения: 2 671
Ооо много сладко.Моето така приличаше на меченце в 10 г.с 😁😍

Айде всички да си покажат бебчетата ☺️

Общи условия

Активация на акаунт