Раждане и оргазъм?

  • 13 221
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 498
Какъв оргазъм по време на раждане?Ако тва е оргазъм, то тази жена нещо не е наред, а и щом и харесва поставям и диагноза МАЗОХИСТКА  hahaha

# 16
  • Мнения: 817
Като се има предвид,че вече 6 месеца съм забравила какво е секс и оргазъм тази статия направо ме вдъхновява.Вече ще чакам края на бременността си не само за да гушна бебчо,а и за да изпитам един невероятен оргазъм newsm44 newsm44 newsm44

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Интересно е написано. За моите раждания мога да кажа, че определено са били почти без болка - особено с второто много точно се усещаше как нещата действат като съвършен съгласуван механизъм и когато намериш начина да не им пречиш, а да им помагаш, усещането е изумително и интересно и доста далеч от болка - усилие, но не и болка. За съжаление точно крайния момент, когато се усеща излизането на бебето, нямах възможност да го изживея по такъв начин заради болничните практики, които развалиха синхрона и направиха нещата болезнени и неприятни поради неподходящата поза. Не съм убедена, че щеше да е оргазмено преживяване - не съм чак толкова навътре в духовните практики, чакрите и прочее (това го казвам в най-добрия смисъл, не като подигравка - като човек вече на по-разумна възраст ми е ясно, че има най-различни нива както на физически, така и на духовни постижения), но щеше да е интересно и със сигурност незабравимо Grinning А екстаза след самото раждане действително е невероятен Heart Eyes
Но има и неща, с които не съм съгласна въобще - примерно паралела с животните.
Цитат
Would undomesticated animals raised in a natural environment really endure a painful situation willingly because they also somehow convinced themselves it was pleasurable? I wonder.

Изобщо не мисля, че при животните нещата се определят от удоволствие или болка - а чисто и просто от много силен инстинкт (за размножаване). А вече като ти дойде раждането до... главата, да речем Laughing - няма къде да избягаш.

# 18
  • Мнения: 2 529

Кики, чете ли темата за моето раждане?  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135444.120 Дано да ти даде и на теб малко смелост, необходима е, иначе самото реаждане не беше трудно.

Не мисля, че има особен риск за бебето - то и при секцио има риск, дори и по-висок. Стискам палци и не се бой! От страх и болките се усилват десетократно,  инещата се объркват.

Много ти благодаря, мила, но за момента май още не съм готова да се справя с чувствата си - какво искам наистина - и когато прочетох твоя разказ се почувствах на светлинни години далеч от смелостта ти, информираността ти и всичко, че честно казано се...подтиснах и поразстроих  Sad  Embarassed Много съм неуверена  Rolling Eyes, а всички около мен само допринасят...

Благодаря ти   bouquet      Hug   

# 19
  • Мнения: 1 432
Аз не прочетох статията, защото незнам английски, но ще си позволя да коментирам.. Според мен авторката сранява раждането с оргазъм, не защото чувството е съвсем същото, а защото и двете са неповторими, несаравними, дълбоко и абсолютно интимни и натурални. Необясними. Същото бих казала за своето раждане. Болеше ме много, раждах без упойка. От началото на първите болки които започнаха и от 1-вия см. разкритие и бяха на 10 минути, до края на раждането минаха 18 часа и половина.  След раждането се чувствах велико и напълно удовлетворено от самата себе си. Чувствах се горда и безумно щастлива. Незнам дали това са сходни с оргазма емоции, тъй като оргазма не се свързва с болка, но и в двете ситуации бих използвала същите думи. Най-силната болка от контракциите бих нарекла в буквалния смисъл на думата сладка. Нямам предвид клиширани ситуации и изрази от рода на :" когато го видиш и забравяш болката". Забравях я на момента, радвах и се и хем исках хем неисках да свършва....в смисъл, никога вече няма да съм така близо до малкия.Исках да запазя момента и да можех някак си за секунда поне да мога да дам от тази болка на съпруга си например, за да усети как живота се ражда. За да разбере, че по-велико нещо няма !  Незнам как съм могла да мисля за всички тези неща тогава, или сега ги осъзнавам. Нещо неописуемо велико се случваше и се радвам, че дори и в този момент съм го приемала така.
Както го обясних, си е чист оргазъм:) И след раждането и след оргазма си уморен и ти се доспива:)

П.П  Това  е и една от причините да съм против упойката при раждане.
Държа да отбележа, че ме боля наистина много и всичко се проточи много дълго... и няма да крия че в началото докато привикна към болката исках дори секцио:) Как ми е минало през ум се чудя. Не съжалявам за нищо.
 


Поздравявам те за казаното..........много, много добре си  описала ситуацията .Браво!  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249

Кики, чете ли темата за моето раждане?  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135444.120 Дано да ти даде и на теб малко смелост, необходима е, иначе самото реаждане не беше трудно.

Не мисля, че има особен риск за бебето - то и при секцио има риск, дори и по-висок. Стискам палци и не се бой! От страх и болките се усилват десетократно,  инещата се объркват.

Много ти благодаря, мила, но за момента май още не съм готова да се справя с чувствата си - какво искам наистина - и когато прочетох твоя разказ се почувствах на светлинни години далеч от смелостта ти, информираността ти и всичко, че честно казано се...подтиснах и поразстроих  Sad  Embarassed Много съм неуверена  Rolling Eyes, а всички около мен само допринасят...

Благодаря ти   bouquet      Hug   

Кики, хич не се оставяй на подобни настроения Hug. Бори се. Ако трябва и срещу всички Simple Smile. Но най-вече е важно да се справиш със страховете в себе си.
Пък колко му е да си спретнем и support group Grinning.

# 21
  • Мнения: 3 161
А някой има ли спомен за една предна тема, където се обсъждаше оргазмът при раждане? Имаше тогава майки от форума, които май го бяха преживяли. Моля, пуснете линк, ако знаете къде е темата; с търсачката не се справих.

# 22
  • Мнения: 1 382
Намерих 2 теми за кърмене и оргазъм. Ето ги: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=58130.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24018.0
Сещам се, че имаше тема и за раждането с оргазъм, но за съжаление не мога да я открия Simple Smile Peace

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Имах едно много, много позитивно раждане. Не безболезнено, но не и много болезнено; с много светли чувства подходих към раждането и мисля, че позитивната ми настройка до голяма степен помогна и самото раждане да е едно толкова вълнуващо и приятно събитие, което все така ми носи позитивни чувства, когато мисля или разказвам за него.
Оргазъм не съм изпитвала по време на раждането, обаче Simple Smile
Само беше много хубаво и вълнуващо, в момента, в който родих, бях готова пак да родя, ако трябва, за този резултат Grinning

# 24
  • Мнения: 2 897
Хм,доста странно и невероятно ми звучи.Щом е изпитала оргазъм при раждане,не мога да си представя при секс как е  #Crazy

Мда,това си помислих и аз Laughing

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Не мога да твърдя, че съм изпитала оргазъм или дори нещоо близо до това. Ходих да се моля да ми дадат нещо за болката ( естествено, че дори не ми обърнаха внимание), но в самия момент на излизане на бебето имаше някакво странно усещане, дори не разбрах какво точно. Когато му чух гласчето не можах да повярвам, че е излязал Simple Smile А после като ме нападна една ефория....не можаха да м затворят устата, какви ли не глупости се сипеха от устата ми Simple Smile
Най-точното го изразява най-староро  клише : всичко се забравя  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 978
Ох, като прочетох статията и като чета и повечето от постове на момичетата направо се пръскам от завист. Дали пък аз съм единствената която като е раждала не изпитала нищо друго освен облекчение и благодарност, че се е отървала. Дори нямах и желание да взема детето си, за което се га се срамувам малко разбира се. Та тези чудесни изживявания са много непонятни за мен

# 27
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Подобни статии ме вдъхновяват и ме карат да мисля все по-позитивно за раждането. В нашата култура раждането е заклеймено като болезнено и на мен този момент винаги ми е изглеждал страховит и ми се е свивало сърцето знаейки, че един ден ще трябва да го изпитам. Попадала съм и друг път на подобни разкази от чуждестранни авторки и съм благодарна, че тези истории ги има, защото дават кураж и провокират да погледнеш на родовия процес от друг ъгъл, да преоткриеш дълбоко в себе си първичното, да оставиш на инстинкта и природата да те водят.
Истински вярвам, че оргазъм по време на раждане е възможен, но в условията на нашите болници едва ли е постижим. От историите става ясно, че майките са били в домашна обстановка, създали са уют и спокойствие по техен вкус, имали са възможност да останат сами със себе си и да се насладят изцяло на това, което се случва. Същите предпоставки както и при правенето на любов - всеки зане, че е необходимо спокойствие, интимна обстановка, отдаване на момента, просто трябва да изпразниш главата си... а в една Бг болница това не е романтично и логично да се получи. За това, предполагам, че няма да има мама, която да се похвали с такова велико изживяване.
За да не оттекчавам спирам до тук, но темата мн. ми допада и с удоволствие поглъщам всякакви размисли и мнения по въпроса.  Simple Smile

# 28
# 29
  • Мнения: 3 506
Все не ми оставаше време да прочета статията...

По време на първото ми раждане получих оргазъм два или три пъти по време на контракциите, колкото и невероятно да звучи на някои. За съжаление по скоро приличаше на онзи оргазъм, който понякога получават жените при изнасилване, но като физическо усещане си беше същото, не мога да си кривя душата. Ужасно се притесних тогава, не си и бях помисляла, че е възможно да се случи, молех се да не се случва отново и се чудех дали докторът може да разбере, докато ме преглежда Embarassed

Второто ми раждане беше много по-различно от първото и много по-близко до това, което описва авторката на статията. За по-голямата му част не бих използвала точно думата "оргазмено", но да, контракциите (с изключение на последния половин час) бяха усещане, което очаквах и исках да изживея, бяха енергия, бяха приятни, на моменти дори възбуждащи. А самото излизане на бебето щеше наистина да бъде оргазмено, ако нямаше 5 човека около мен, хващащи се на бас колко ще бъде голямо Laughing

Та така. Мисля си, че щом чисто физически е възможно да се преживее оргазъм по време на раждане, а емоционално и телесно раждането може да е близко до оргазма, реалната пречка двете да се съчетаят е основно в главите ни и, разбира се, в болниците ни (напълно подкрепям мнението на елхичка).

Само не съм съгласна с примера с раждането на животните, въпреки че знае ли човек...

А тема за раждане и оргазъм имаше преди доста време в дирския клуб, тук не си спомням да е имало такава.

Общи условия

Активация на акаунт