Давате ли пари на хирурга, който ви е оперирал?

  • 2 530
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Не съм давала пари на ръка, оперираха ме в частна болница, но си платих избора на екип. Накрая дадох благодарност в чантичка - уиски и бонбони.

# 46
  • Мнения: 1 033
Когато влизах за операция- раждане изобщо незнаех плаща ли се, не се ли. Бях и много притеснена, защото ме приеха с още едно момиче, на което майка му даде 500лв на доктора. Той започна да нарича момичето- царица. Още повече се притесних, защото бяхме зле финансово, но нищо не платих нали за това са осигуровките. Сега родителите ми са болни, когато постъпват в болница за операция винаги приготвям плик, за тяхното здраве не разчитам на късмета. Да подкуп е, но немога да рискувам родителите си. Виж, ако е за мен стотинка няма да дам, освен ако не се наложи на касата.

# 47
  • Мнения: 3 883
Ужас. Сами сте си виновни. Съжалявам.

# 48
  • Мнения: 5 006
Един единствен път не съм дала и съжалявам.
Ама не изпитвам и съжаление като чуя за бит лекар, по-скоро задоволство.

# 49
  • Мнения: 19 012
Един единствен път не съм дала и съжалявам.
Ама не изпитвам и съжаление като чуя за бит лекар, по-скоро задоволство.

Да, само че тези, които ги бият, обикновено нищо не взимат. Никой не дава пликче на лекаря от спешното, само дето го бият. Давайте пари на оядени светила, за да си вършат работата, после злорадствайте, че циганите са пребили лекаря от спешното на минималната заплата, ама не се чудете, че никой не ще да е лекар в спешното.

# 50
  • Мнения: 3 883
Медицината не е математика. Всеки очаква някакво чудо - да влезнеш в операционна и да излезнеш ремонтиран до степен да си нов. Случва се и да не излезнеш. И то не по вина на лекар. Той е лекар, не е Бог. И като знам какви деца учат, отдават най-хубавите си години, струва им ужасно много на тях и семействата им, като знам как се специализира, като знам как точно тези дават дежурства междувременно за жълти стотинки в спешните-някой да дойде да го бие...
После да не се чудим защо са по чужбина тези и няма кой да ви лекува. А тези с торбичките с бутилки-в 99% тези бутилки заминават в стаите на технически и административен персонал, защото на лекарите им се повръща от подобни. Ако си мислите, че сте ги почерпили, по-често не сте.

# 51
  • Мнения: 206
Недейте да давате пари на лекарите по този начин. Нали плащате осигуровки, а те самите са на заплата именно от здравния бюджет. Вече сте си платила. Не е нужно повече. Не всеки има възможност да плаща за "благодарност". Така ще ги приучите и ще започнат да игнорират и връщат бедни, възрастни хора със сериозни проблеми... Те вече го правят, де. Човек не може да получи нормално медицинско обслужване без рушветоподобни "подаръци". В чужбина и цветя дори не се носят, та това им е работата.

# 52
  • Мнения: 5 006
Като не дадеш, няма направление за скенер, за ПЕТ, за ЯМР.За онкоболните са важни.

# 53
  • Мнения: 3 883
Водила съм, за ужас на родител и майка-детето си на ЯМР. Що давате? Аз не дадох, ама никой дори не намекна, че иска дори. Получихме си направление и ходихме. Няма такъв филм, че няма.
Първата ми операция някога бе в Онкото в Дианабад.....

# 54
  • Мнения: 5 006
Щото няма да ти дадат.Преглед на око и ,,довиждане".

# 55
  • Мнения: 3 883
На мен ми дават. Никога не ми е отказано направление за каквото и да е. Кои са тези, дето не дават? Как така общо-щото не дават. Ем ме на-жив пример, с три операции, децата ми с операции, майка ми, то не бяха платна, то не бяха сменени стави, то не бяха скенери. Детето ми е с ТЕЛК и диагнози. Никой никога не ме е поставял в ситуация да ми иска нещо.

# 56
  • Мнения: 6 107
Не мога да разбера защо хората смятат, че щом нещо не се е случило на тях не може да се случи на друг. Всеки има свой личен опит. Няма място за обобщения в нито една от двете посоки.
Аз пък съм давала почерпка на главната сестра и сестрите в отделението в Пирогов, за да се сдобия с копия от изследванията на детето и диска от образно изследвания. Иначе не дават. Казват епикризата е достатъчна, но при второто ни влизане в това отделение искаха документи и дискове не епикриза. И ги искаха от мен, защото те не ги намирали в архива. Уж. В деня преди изписването с почерпка се сдобих с документите от втория престой. Като се прибрах написах писмено искане до директора на Пирогов, че искам документите от първия път. Срещу 150 лв. ги получих, но тези, които са писани на ръка бяха копирани така, че нищо да не се чете. А сред напечатаните документи имаше такива с фалшива информация. Не че епикризата за втория ни престой не беше също фалшива. Ми не съжалявам че подкупих сестрите, за да имам медицинските документи на детето. Наложи се. На голи молби не откликнаха

# 57
  • Мнения: 2 502
В общинските болници някаква нищожна част от сумата за избор на екип отива при лекаря, който е извършил операцията/манипулацията. Големият процент е за търговското дружество.
Какво толкова страшно има да дадеш пари за почерпка, щом имаш желание, не става въпрос за случаите на изпросено и насила.
Що се касае за сумата, всеки да реши какво може да почерпи.
Дали ще купя уиски за Х лв или ще дам Х лв в плик няма никакво значение за мен. И двете са с еднаква равностойност, ама едното може да се даде, а другото не.
Разсъждавам си, дано няма засегнати.

# 58
  • Мнения: 5 006
Правилно разсъждаваш.И аз съм на принципа дай парите, да си купува каквото иска.Те вече не искат почерпки, а пари. И не е редно нищо да се дава, ама няма как.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 14 423
Страшното е, че започват да го разглеждат като задължително и да го очакват от всеки. Като бакшиша в ресторанта, който за мен също е извратена идея, но айде, наложил се е. Ако не дадеш, си пинтия и те обслужват, колкото да отбият номера. Това е страшното. А извън страшното според мен лично, извинявам се на засегнатите, бутането на пари за "почерпка" е и селяния. Flushed В оня преносния, лошия смисъл.
Знам иначе, че всеки се радва да получи пари и на всеки му трябват.
Не, не държа непременно да минавам тънко. Предпочитам, но поантата тук е, че искам да минавам по определен, предварително ясен, официален ценоразпис. Навсякъде. "Колкото дадеш" е противен израз.

Общи условия

Активация на акаунт