Как да го убедя, че няма причина да ме ревнува?

  • 6 033
  • 226
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 649
Повечето са ти го казали - звучи като да му харесва да си му сигурна и зависима. Работата носи финанси, а финансите носят независимост. Ревността е опит да те притисне да си стоиш в клетката, както и признак на собствената му несигурност. Някои смятат, че единственият сигурен начин някой да не избяга от тях, е като го държат заключен.

Дано не си прекалено зависима от него. Деца имате ли? Ако не, виж как ще се развие тази ситуация и си направи сметката добре. Някои използват децата за контрол, ако нямате - може рязко да поиска. Някога бил ли е агресивен? Прави ли ти проблеми за приятели, излизания?

Не е задължително да е супер лош случай, но нежеланието да работиш и неоснованата ревност (чужди действия, не твои) са червени флагове и трябва да си нащрек. Кажи му, че чуждите чувства не могат да се контролират. Ти носиш отговорност само за твоите, а в тях си сигурна.

Последна редакция: нд, 19 мар 2023, 09:59 от Лъвица

# 31
  • Мнения: 18 298
Смятам без последното изречение е по-добре, Светулчица (че ако иска да направи нещо, той няма и да разбере). Joy
И то защото аз съм имала някои моменти аз да съм ревнивата и знам кое ме е успокоявало и кое не. Relaxed "Жена, споко, аз ако искам да ти изневеря, хич няма и да разбереш!" Joy не ме кефи. Sunglasses

Последна редакция: нд, 19 мар 2023, 09:58 от Lorelada

# 32
  • Мнения: 14 844
Авторката писа, че имат дете. Започнала е работа по време/след майчинството. Човекът е загрижен как тя ще съвместява двете.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 294
Рисково е, но смятам, че е печелившо. Признавам, че аз никога не съм ревнувала,нито пък мен са ревнували, обаче винаги с партньорите ми това сме си говорили, че човек, ако иска да изневери го прави. Нещо повече - ако има натяквания и подмятания като тези към авторката възможността да го направи е много по-голяма, нещо като "като ще ме подозираш и дразниш поне да има за какво". И казано, може да достигне до мозъчните му клетки и да спре.
Макар, че аз също смятам, че е манипулатор и иска да я затвори в клетка и да я направи зависима.

# 34
  • Мнения: 6 249
Сега чакаме авторката да се включи и да ни отговори на въпросите.

# 35
  • София
  • Мнения: 12 649
Нарци, права си за детето, изпуснала съм го това изречение.

# 36
  • SF
  • Мнения: 21 172
Безкрайна тема. Няма как да го убедиш в нищо. По-скоро той ще те убеди, че колегата наистина те сваля и мястото ти е далече от него.
Инструментите на ревнивеца са по-агресивни от тези на оправдаващия се.
Опитай се да ти хареса тази игра на ревности, подозрения и съмнения, защото тя ще продължава, докато сте заедно.

# 37
  • Мнения: 2 495
От старите теми на авторката се вижда, че двойката е по-специален случай. Това, което касае днешните й терзания е, че мъжът е евреин и може би, нравите са други. Също, възрастовата граница е голяма и има вероятност той да я убеди ,че след като са осигурени финансово, тя може да си остане в къщи. Смятам и че за това той е несигурен с младата си жена и следи и подозира всеки как я гледа. Прогнозата ми е, че тя ще си остане в къщи, за да има мир. За ревността не съм сигурна, че ще изчезне.

# 38
  • Мнения: 14 844
Аз съм леко ревнива, но не го показвам, не правя сцени. Не им виждам смисъла. Не става дума дали ще изневери, ревността няма общо с изневярата.
Разбира се, ако забележа, че ревнувам твърде много и по твърде конкретни поводи, явно не е от мен, ами той ги предизвиква с твърде волно поведение. Случайни чужди погледи по пътя от бирата до хапката с шунка и маслина не влизат тук.

# 39
  • SF
  • Мнения: 21 172
От старите теми на авторката се вижда, че двойката е по-специален случай. Това, което касае днешните й терзания е, че мъжът е евреин и може би, нравите са други. Също, възрастовата граница е голяма и има вероятност той да я убеди ,че след като са осигурени финансово, тя може да си остане в къщи. Смятам и че за това той е несигурен с младата си жена и следи и подозира всеки как я гледа. Прогнозата ми е, че тя ще си остане в къщи, за да има мир. За ревността не съм сигурна, че ще изчезне.

Няма да изчезне, как ще изчезне.  Ще изчезне, ако се е проявила при конкретен даден повод, с изчезването на повода, който я е провокирал. Ако си я има "просто ей така", защо да изчезва.
Ако се елиминира досегът с колегата (работа, офис, банкети и т.н.), веднага се появява друга причина (съсед, родител в детската, директор на училището, личен лекар...)
Аз не знам подробности от предишни теми - възрастова разлика, издръжки, етническа принадлежност, но те още малко наливат различия в отношенията.
Както може възрастният партньор да ревнува от младите конкуренти, така може и зависимият партньор да се чувства застрашен, издръжката да не тръгне нанякъде.

# 40
  • Мнения: 29 341
Ревността си е негов проблем. Той трябва да я превъзмогне. Имала съм връзка с ревнивец, ужасно е. Жалко, че бях още тийн и съм го търпяла това отношение с някакви идеалистични представи.... Сега, ако съм, още на първата сцена, ще му покажа вратата.
При авторката е по-сложно, понеже има и дете в картинката. Вероятно накрая ще си остане вкъщи, само мира да има. Ако пък стане така, че да не могат да се издържат, ще работи, но ще бъде като кон с капаци.

# 41
  • Мнения: 25 610
Едно време ревнивите мъже са се биели с други мъже за честта на любимата – на дуел или просто с юмруци. То така си е заложено и в природата – мъжките се бият за женската.
Днешните обаче, нали са масово мухльовци, предпочитат да тормозят жените си, дори да ги малтретират, защото нямат топки, за да се бият с други мъже.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 616
Ако партньора е значително по-възрастен, може да не е точно манипулатор и наистина да е загрижен за нея, да не се преуморява. Моя дядо е с 12 години по-голям от баба и с днешна дата, те са на почти 80 години, той върши голяма част от домакинската работа, баба да не се преумори. Винаги е било така, баба не знае къде се подава хляб, той пазарува, готви, пуска пералня и прахосмукачка и простира, от както го помня. Той се държи с баба, все едно му е дете, което трябва да обгрижва. Баба е работила разбира се, то тогава май всички са работили.
От друга страна е нормално мъжът  да се притеснява, че в един момент младата му жена, може да се загледа в по-млад мъж и заради това да се стреми да я държи далече от изкушения. Това не оправдава неговите действия,  но  човек чувствайки се застрашен, прави неща които да намалят риска. Това му усещане няма да спре, защото тепърва ще се усеща разликата в годините и от двамата.
Сега се обичат, нека се насладят на тези мигове, пък след време .....

Последна редакция: пн, 20 мар 2023, 08:40 от Алекс :)

# 43
  • Мнения: 31 678


Казва, че проблемът не е в мен, а в колегата. Не ме обвинява и твърди, че ми вярва.

Щом уж казва така, не би трябвало въобще да  го притеснява и да отваря дума.
Но явно те лъже и ти няма доверие.
Явно смята, че щом някой те харесва, ти ще хукнеш. Смята те за кукла на конци. Плюс има и проблеми със себе си.

# 44
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 874

От друга страна е нормално мъжът  да се притеснява, че в един момент младата му жена, може да се загледа в по-млад мъж и заради това да се стреми да я държи далече от изкушения. Това му усещане няма да спре, защото тепърва ще се усеща разликата в годините и от двамата.

Нормално?! Наистина ли някой смята това поведение за нормално?
Направо да я върже с по-дебел синджир за радиатора..

Общи условия

Активация на акаунт