Прощъпалник

  • 4 068
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 103
Когато ходи стабилно Peace

# 16
  • Мнения: 243
Когато ходеше стабилно го направихме.

newsm10

# 17
Аз знам 4е се правят две питки - малка  и голяма. ние направихме малката - за нея не се съберат гости  а се раздават пар4енца на проходили деца , като се разчупва  върху кръста на бебето и това се прави когато напрови наколко кра4ки само. Сега не предстои другата питка защото моето моми4енце ходи ве4е по стабилно. Но навсякаде е разли4но.

# 18
  • Мнения: 326
Народът го е казал - "първи стъпки"...

# 19
  • Мнения: 508
Направихме я в неделя. Дъщеря ми проходи стабилно. Искам да кажа, че не се придвижва по мебелите, пази равновесие и не я "избива" на лазене. Ходила съм на "изнасилени" прощъпулници. Детенцето е направило една-две крачки и айде прощъпалник. Сто пъти го нагласяха , а то все иска да си лази, накрая висейки на ръцете на майка си достигна до предметите , "ходейки"

# 20
  • Мнения: 4 451
Когато направи първите си самостоятелни крачки. Peace

# 21
  • Мнения: 864
Когато започне да ходи стабилно.

# 22
  • Мнения: 3 929
И аз така и не разбрах, кога точно се прави. Направих го някъде две - три седмици, след като беше проходил. Разбира се, не вървеше съвсем добре, но ако трябваше да чакам да проходи уверено, май трябваше да го направя чак сега!

# 23
  • Мнения: 693
По принцип когато почне да се пуска да прави сам крачки но аз покрай разни ангажименти го направих след около 3 седмици

# 24
  • Мнения: 1 264
Прощъпулника се прави, когато направи първите крачки. Затова е прощъпулник - ритуалът е за да ходи детето уверено и да не пада.
Но всяка майка сама преценя кога да го направи.  Wink

# 25
  • Мнения: 318
Тъй като и на нас ни предстои това хyбаво събитие,да попитам и аз:има ли определен ден в който трябва да се направи(примерно трябва ли да е неделя или няма значение деня от седмицата)?

# 26
  • София
  • Мнения: 368
Ние направихме прощъпулника, когато Влади вече се научи да ходи стабилно, та дори и да тича  Simple Smile

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
При първите несигурни, но самостоятелни крачки. То затова е и прощъпулник - за да проходи детето сигурно и стабилно.

# 28
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честита Коледа на всички! Здраве и късмет!   bouquet

# 29
  • Мнения: 389
Ние направихме прощъпулник когато Криси ходеше вече стабилно, но при него се получи така, че проходи по-късно (на година и 22 дена), но беше много стабилен, преди това и 1 крачка не правеше сам. Според мен все пак е за предпочитане детето да ходи по-стабилничко на прощъпулника, за да може да отиде до предметите, а не да пропълзи.

Общи условия

Активация на акаунт