🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 61]

  • 36 167
  • 741
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 35 110
В едно квартално магазинче смесена баклава беше 13 лв за кг

# 736
  • Мнения: 16
Добро утро момичета, от следизборен Истанбул. Пиша ви още от хотела, преди да тръгнем на разходка.
Пристигнахме събота сутринта, пътувахме с влака, както може би помните. За влака е писано вече назад по темите, знаете условията, ще допълня само, че е много лесна връзката с Мармарай, очаквах да се полутаме там, но е много лесно за ориентир и бързо си придвижихме до Сиркеджи. Хотела ни е на две минути от спирката, та оставихме раниците и тръгнахме към  Йеребатан. Малко бяхме поогладняли, но решихме да го оставим за след водохранилилщето, защото искахме да сме от първите на опашката. Цената, както каза Сиенчето, e 300 лири, бяхме там в 8:30(отварят в 9) и вече имаше три жени пред нас, до девет вече опашката беше сериозна. Като се замисля там единствено имаше опашка досега, явно късмет.  След като го разгледахме(ще кача някоя снимка по-късно, че всичко е на фотоапарата) отидохме да закусим бьорек и айрянче - това си харесахме попът - Meshur Sariyer Borekcisi - хареса ни, или бяхме много гладни, или беше много вкусно, или и двете, не знам. Две порции бьорек(таблета само ми го прекръства на бъбрек със сирене😂) със сирене и два айряна - 140 лири. После отидохме в градинката между Света София и Синята джамия и там убихме малко време докъм обяд, зяпайки хората.
Към дванайсет и половина вече бяхме много уморени и се запътихме към хотела. Стаята вече беше готова, настанихме се и срам-не срам полегнахме за обедна дрямка. Към четири се надигнахме, леко поогладняли, взехме по едно дюнерче  и го хапнахме в градинката при гарата. След това минахме по моста Галата, и се ориентирахме към Кулата, за да се качим за залез отгоре. На самата каса опашка нямаше, поне не някаква фрапираща, горе обаче си има доста хора, но с почивки по пейките бива. Позяпахме разни фотосесии, частни партита от съседните покриви, приятно беше.
След това се прибрахме пеш до хотела с малко обикаляне - поседнахме малко на Златния рог от страната на Каракьой с люпещите семки(много ги обичат турците), много приятна алея са си направили,  юли месец като ходихме, слязохме на метрото Халич на моста и я зяпах оттам и се радвам, че сега стигнахме до нея. Оттам пак по моста и към хотела, още един дюнер за вечеря и по леглата.
А, забравих да кажа, че минахме и покрай Супер Марио на Вичито😀, ама сега като не се сетих овреме с добро ли го споменавахте, та само го отбелязахме.
Извинявам се за дължината, мислих с 1-2 изречения да напиша за първите два дни, ама викам “айде и това ще им кажа” и то стана страшно. 😂 Та втория ден ще е в отделен пост.

Последна редакция: пн, 15 май 2023, 07:35 от Гусинка

# 737
  • Мнения: 7 873
Гусинка😍, благодаря за разказа и чакаме още и даже по-дълъг! ❤️ ❤️ ❤️

Довечера ще се постарая да пусна нова тема.
Радостно е за колко кратко време вече ги изписваме и дано тази тенденция продължи! ❤️

И дано с това предизвикам и Шебечето да се появи! ❤️

# 738
  • София
  • Мнения: 562
Всички чакаме новата тема и не смеем да пишем тук? Satisfied Мааайтапя се! Да си кажа, че съм доволна, че втори тур на изборите ще е на 28ми, малко ми беше притеснено.. Сега и аз заисках такава лампа със стъкълца, да си я сложа на нощното шкафче да си я гледкам у нас Heart

Последна редакция: пн, 15 май 2023, 15:28 от roasted_pumpkin

# 739
  • Мнения: 3
Здравейте,
Имам нещо недоизяснено, тъй като досега не съм се сблъсквала с такава ситуация.
 Става въпрос за пътуване до Турция, с кола която не е моя собственост и собственика няма да е с нас. Ясно е, че трябва пълномощно. Направихме такова при нотариус с превод на английски. Попадам на информация обаче (не знам дали не е стара), че трябва задължително да е на турски език и се изисквало заверка с Апостил...
Моля, който в близките месеци се е сблъсквал с този казус или е преминавал границата по този начин, нека сподели.
Благодаря 💐

# 740
  • Мнения: 1 140
Здравейте,
Имам нещо недоизяснено, тъй като досега не съм се сблъсквала с такава ситуация.
 Става въпрос за пътуване до Турция, с кола която не е моя собственост и собственика няма да е с нас. Ясно е, че трябва пълномощно. Направихме такова при нотариус с превод на английски. Попадам на информация обаче (не знам дали не е стара), че трябва задължително да е на турски език и се изисквало заверка с Апостил...
Моля, който в близките месеци се е сблъсквал с този казус или е преминавал границата по този начин, нека сподели.
Благодаря 💐
Февруари месец края минахме с чужда кола и пълномощно на Турски , заверка не  е необходима.

# 741
  • Мнения: 7 873
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА- 62

Утре ще я дооправям, но може да скачате там вече.

Общи условия

Активация на акаунт