Сицилия - 4

  • 39 131
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 628
Бяхме в Сицилия преди 2 седмици. Кацнахме в Катания, откъдето си наехме и кола под наем за 4 дни. Наехме чисто нов VW T-Roc , като заплатихме точно 100 евро за целия период. Бях изумена от цената, както и от Сицилия като цяло. Времето беше пролетно /22-24  градуса/. Най-впечатлена останах от Таормина.
Може ли информация за фирмата от която наехте колата?

# 16
  • Варна-София
  • Мнения: 77
След вашите съвети се ориентирах за спане в Катания, на 2 Мин от виа Етна . Единия ден ще отидем до Тоармкна, а другия до Сиракуза. Автогарата е доста далеч, но видях, че има спирка някъде на виа Етна на Алибус. Това така ли е ? Казаха ми и че на piazza Paola borselino също има спирка. В Гугъл обаче и за летището и за Таормина и Сиракуза ми дава само от жп- авто гара и малко се обърках Sad

Здравей,

това е една от спирките на Виа Етнеа, където спира Алибус:
https://www.google.com/maps/place/Etnea+Viale/@37.5124921,15.0848972,19.88z/data=!4m15!1m8!3m7!1s0x1313fcd48268c453:0x2c6a985385cd4492!2zVmlhIEV0bmVhLCAyODEsIDk1MTI1IENhdGFuaWEgQ1QsINCY0YLQsNC70LjRjw!3b1!8m2!3d37.5124909!4d15.0848965!16s%2Fg%2F11c5jnpd7f!3m5!1s0x1313fcd4821663ad:0xe3ea5f0c18fe563!8m2!3d37.5125495!4d15.084888!16s%2Fg%2F11hz20d9pn

# 17
  • Мнения: 261
М_179, и аз проявявам интерес към компанията, от която наехте колата. Каква застраховка си направихте?

Аз гледах Sicily by car, които са на летището в Катания, но цената за 3 дни е доста по-висока, а и след прочетеното в темата, не си и помислям да я наемем без пълна застраховка.

# 18
  • Луната
  • Мнения: 3 211
След вашите съвети се ориентирах за спане в Катания, на 2 Мин от виа Етна . Единия ден ще отидем до Тоармкна, а другия до Сиракуза. Автогарата е доста далеч, но видях, че има спирка някъде на виа Етна на Алибус. Това така ли е ? Казаха ми и че на piazza Paola borselino също има спирка. В Гугъл обаче и за летището и за Таормина и Сиракуза ми дава само от жп- авто гара и малко се обърках Sad
Автобусът от летището Алибус има 2 спирки на виа Етна, но спира и на Piazza Paolo Borsellino много преди това.
За Сиракуза можете да хванете автобус от Piazza Paolo Borsellino.
За Таормина се хваща от автогарата. Билети се продават извън нея в една синя сграда по диагонал. Двупосочен е по-евтин. На връщане автобуса от Таормина отива към летището и тогава спира на Piazza Paolo Borsellino.

# 19
  • Мнения: 170
Liotru Maisonne,  Piazza Carlo Alberto, 17, 95100 Катания
Този хостел ползвахме преди няколко дни и мога да препоръчам за настаняване в Катания. Удобно е като местоположение, приятно е като обстановка, чисто е и на достъпна цена. Имахме възможност да оставим там багажа си преди часа за настаняване и след напускане на стаята в деня на заминаването ни.
Ние отседнахме само за една вечер там. Първите две нощувки организирахме в Сиракуза и мисля, че това беше добра идея. До Сиракуза пътувахме директно от летището с автобус на INTERBUS. На втория ден ходихме до Ното с влак (33 минути) . Върнахме се с автобус. Автобусната спирка е в центъра, много удобно. Билети се купуват от шофьора с пари в брой. Автобусът пътува около 50 минути и пътят е живописен и приятен. Ното много ни хареса!
От Сиракуза до Катания също с INTERBUS се придвижихме. В 8.00 има рейс, в който пътуването беше много спокойно. Билети взехме непосредствено преди качването в автобуса. В събота сутрин имаше доста свободни места. Радвам се, че в Катания се ориентирахме правилно и слязохме в центъра, зад катедралата. Така минахме през рибния пазар, вероятно точно в разгара му. Да, изпитахме известен културен шок, но това трябваше да се види... Още един шок беше големият пазар точно пред нашия хостел, но и то е една от атракциите на този град. Проправяйки си път през хора и сергии, ние бързахме към автогарата, от където взехме автобус за Таормина. Купихме двупосочни билети, като трябваше да посочим и час за връщане. Според мен 3 - 4 часа за Таормина са достатъчни. Там не пропускайте парка, който е интересен и също предлага живописни гледки.
Цялата вечер и следващия ден до 17 часа имахме в Катания. До летището - с ALIBUS. Той вече беще пълен, (предимно с наши сънародници за вечерния полет към София). Билети продава шофьорът.
Надявам се с опита си да съм полезна на някого.
Благодаря на всички, които споделят тук и много ми помогнаха при организирането на нашето пътуване!

# 20
  • Мнения: 40
Здравейте
Колата наехме от LOC AUTO.
Бяхме там на 02.03.2023 (четвъртък). Взехме я към 11ч и я върнахме 4 дни по-късно(неделя) около 17ч. Струваше ни 100 евро , както споменах с включена застраховка. Задържаха ни депозит,  около 500 евро. В Таормина я оставихме на огромен няколкоетажен паркинг. И понеже е извън сезон платихме 4 евро за 2 дни!!! Опитахме се да бъдем максимално внимателни, тъй като шофирането и паркирането там са изпитание.
Дано да съм била полезна.

# 21
  • Мнения: 910
Здравейте
Колата наехме от LOC AUTO.
Бяхме там на 02.03.2023 (четвъртък). Взехме я към 11ч и я върнахме 4 дни по-късно(неделя) около 17ч. Струваше ни 100 евро , както споменах с включена застраховка. Задържаха ни депозит,  около 500 евро. В Таормина я оставихме на огромен няколкоетажен паркинг. И понеже е извън сезон платихме 4 евро за 2 дни!!! Опитахме се да бъдем максимално внимателни, тъй като шофирането и паркирането там са изпитание.
Дано да съм била полезна.
в Таормина работеше ли лифта до горе?

# 22
  • Мнения: 170
Когато ние бяхме, лифта в Таормина не работеше.

# 23
  • Мнения: 40
Лифтът не работеше.
Ако не бъркам имаше някакви ремонти по него.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 628
Здравейте, децата ползват ли някакви отстъпки за обществения транспорт или се таксуват като възрастните?

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 104
И аз имам въпрос за градския транспорт в Катания - виждам опция за еднодневен билет за 2.50 евро - https://www.amts.ct.it/biglietti-e-abbonamenti, обаче не виждам условия. Дали важи за всички линии или само за конкретна линия?
Ще ходим към края на април за 7 дни и ще спим само в Катания - от там ще пътуваме с влакове и автобуси до другите места, които искаме да видим. Наели сме студио през airbnb, близо е до Рибния пазар, което пеш е на около 25 минути от централната жп и автогара. Та подозирам, че вероятно поне от време на време ще се наложи да ползваме градски транспорт.

# 26
  • Мнения: 6 697
има ли ограничение за дизелови коли на сицилия? Има ли такова ограничение в някои градове или области в Италия?

# 27
  • Мнения: 3
Привет и от мен, дали имате отзив за хотел https://www.sikaniaresort.com/en/ Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 2 628
Здравейте, някой посещавал ли е Outlet Village? Заслужава ли си да губим време за него? И колко реално са надолу цените?

# 29
  • Мнения: 5 898
Колко са реално надолу цените е субективно понятие. От кои цени? Български, италиански, италиански аутлетни?
Иначе аутлета е добър. Най-изгодно е в първите дни на разпродажбите. На сайта му можете да видите какви марки има.

Общи условия

Активация на акаунт