ПОМОГНЕТЕ: страх от ходене по голяма нужда

  • 3 129
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390

В случая е важна реакцията на детето, то е явно стресирано. Какви са тези клизми, представете си някой ежедневно да ви дебне кога се изхождате и ако не го правите в предполагаемите от този някой часове, да ви прави клизма  Close.
 Ако ме третираха по този начин и аз щях да имам страх от ходенето по голяма нужда, в случая детето показва, че има проблем, който не подлежи на контрол с лекарства или клизми, просто не е готово за това, което се иска от него.
Точно това си помислих да напиша и аз  ooooh!
И какво сте го замъчили това дете на година и половина  Rolling Eyes
Абсолютно!

Кифлата е много права. Детето е още малко. КОнтрол над сфинктерите може да се постигне след втората година. Едва тогава децата осъзнават какво става и естествено може да им ся обясни, а и те да разберат...

С тези клизми верно ще му повредите психиката на детето..Егати ужаса  Stop
Напълно съм съгласна  Peace
Не знам какъв е този доктор дето ви е препоръчал всеки ден клизма при толкова малко дете Shocked за да го научите редовно да ходи по голяма ooooh!
Въобще след годинката, доста внимателно трябва да подхождате към всякакви деликатни неща, детето едно че разбира, и друго че има вече някакво собствено аз, със сила нищо няма да разрешите Peace

Рициново масло - 1ч.л. действа също безотказно, обаче най-добре да се смени хранителния режим на детето, и да го оставите да си действа в гащите или в пелената за известно време, докато позабрави и се нормализира целия процес Peace

Храни против запек - на пазара се предлагат 3 вида адаптирани млека подходящи за предотвратяване на запека:
- Фризовом - подходящ е и за бебета с колики и повръщане.
- Blemil Plus AE - тази храна трябва да се приема продължително време, за да има ефект. Не очаквайте от първата кутия да се повлияе запека.
- Omneo - преди да използвате тази храна се консултирайте с вашия педиатър понеже тя не е специално против запека, а против други стомашно-чревни смущения.

Чай против запек - Blevit L - съдържа екстракт от сливи, тамаринд, киви и ябълка и може да се прилага и при новородени.

Лекарствени средства:
- Дуфалак - сироп, съдържащ активно вещество лактулоза, който не предизвиква привикване. На бебе, тежащо 3кг. Може да се даде 1 чаена лъжичка два пъти дневно. С увеличаването на теглото на бебето можете да увеличите и количеството. Това и умерен лаксатив с бавно действие (12 до 48 часа след приема). Можете да го сложите в храната на бебето ако вкусът не му е приятен.

- Координакс

- Линекс - капсули, които нормализират чревната флора.

http://www.mamaibebe.com/?id=220
Давайте му-повече плодове и зеленчуци 2-3 пъти на ден, ако ги обича. Поднасяйте му сини сливи или смокини всеки ден, ако ги обича. Плодови и зеленчукови сокове също помагат. Погрижете се да се движи много. Ако е на 4-5 или повече години и продължава да ходи доста запечено и нередовно въпреки всичките ви усилия с диетата, запазете спокойствие, докато получите лекарска помощ.
При болезнено твърди изпражнения в първите години трябва да се вземат незабавни мерки. Ако детето ви е на 1, 2 или 3 години и при ходене по голяма нужда има болки, наложително е да го облекчите. В противен случай болката може да започне да го безпокои.

Психически запек. Съществуват два вида запек, чийто причини са предимно психологически, които започват най-често между една- и двегодишна възраст. Ако дете на тази възраст има 1-2 болезнени изхождания, то в продължение на седмици и месеци започва да се стиска от страх да не го заболи пак. Ако то се стиска 1-2 дни, изпражненията пак ще бъдат твърди и по този начин проблемът продължава. Понякога, когато майката настойчиво приучава детето да ходи в гърне, бидейки в такъв стадий на своето развитие, когато иска да бъде независимо, то автоматически се съпротивява и се стиска, което води до запек.

# 16
  • Мнения: 5 622
Да не говорим, че след продължително прилагане на клизма, червата залиянват и е още по-вероятно да има проблеми с изхождането. ТАка вместо да изпишете вежди, ще извадите очи. Спрете с клизмите веднага!  Peace

# 17
  • Мнения: 15
Моят Боянчо е на 3 год. и ходи по голяма на...5 6 ДЕНА!!! ShockedМного сме зле...Не ни помагат нито лекарства нито плодове и зеленчуци.Пада голям рев... Weary

# 18
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Аз също мисля че е най добре да го оставите детето да си ходи в памперса. Ние също преди няколко месеца пробвахме да учим Бобо да ходи в гърнето и той започна в момента в който го сложа да стиска и аз естествено се отказах. Мисля че му трябва повече време на детето за да свикне.

# 19
  • Мнения: 2 214
Това е нормална реакция  за дете, което не контролира и не  разбира, все още, тези физиологични нужди.
 Детето е малко спокойно може да върнете памперса и да оставите процедурата по осъзнаване да стане от само себе си или по точно казано когато и дойде времето.
 В случая е важна реакцията на детето, то е явно стресирано. Какви са тези клизми, представете си някой ежедневно да ви дебне кога се изхождате и ако не го правите в предполагаемите от този някой часове, да ви прави клизма  Close.
 Ако ме третираха по този начин и аз щях да имам страх от ходенето по голяма нужда, в случая детето показва, че има проблем, който не подлежи на контрол с лекарства или клизми, просто не е готово за това, което се иска от него.
  Аз бих се съобразила с детето.
Това е най добрия отговор който прочетох тук.
Искам да добавя че в тази възраст запека най често не е от храната а от това че децата започват да контролират процеса и когато разберът че могат опитват пак, което води до запек и последащите проблеми.
Ще отмине ако спрете да обръщате внимание колко и кога акало детето.
Спрете въобще да споменавате за това нещо и ще се оправи от само себе си.

# 20
  • Мнения: 22
Аз също мисля че е най добре да го оставите детето да си ходи в памперса. Ние също преди няколко месеца пробвахме да учим Бобо да ходи в гърнето и той започна в момента в който го сложа да стиска и аз естествено се отказах. Мисля че му трябва повече време на детето за да свикне.
Не иска в памперса - тя си беше свикнала акането само в гърнето, дори си мисля, че там й е по-лесно заради седящата поза. А иначе в памперса само си пишка.

Общи условия

Активация на акаунт