КГБ = Клуб на Готините Баби - 212

  • 26 805
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 017
И аз на патерица да честитя рожденния ден на Еми!
Здрава,палава ,усмихната!
Щастлива да е!
Личи на снимките ,че е такава!
Мамси,браво на зетко за тортата!
А Еми страшно много ми заприлича на теб!

Поздравления за внучката на Грети,за Анжелка и Криско на Янето и Ран на Диди!

Гордейте се се с децата момичета! 🍀🍀

Днес духовит ден,че даже и бурен ден .Поне прането съхнеше за нула време.
След обяд с ММ подхванахме с косенето на зелената площ .
Нещо ужасно .Не е косена от края на ноември и с тази топла зима расла та порасла .
Голямата щерка действа с косачката,а когато я няма аз .
Днес беше ММ.Чак той се поозори.Аз след него с тримера около китки,храстчета и т.н.
Не можах да приключа,защото заваля.И утре е ден,макар да не обичам недовършени дейности.
Разтоварих съдомиялната,поизплакнах разни неща, минах с прахосмукачка,забърсах и т.н.
Сега ще трябва да измисля и какво да сложа на масата за вечеря.
Ще е ,каквото има из хладилникът.

# 76
  • Мнения: 18 752
Кой  обича незавършени дейности ,но при мен редовно е по три дни , като се изморя, зарязвам и когато стане. Млади сте още и надъхани да е  у  ред всичко.
 Силите в един момент идват към края си. Да , събирам ги  в някакъв момент, да свърша нещо и довърша ,но после си плащам. Като споделя с приятелка, недоволствам, тя вика ,ти колко работа искаш да свършиш. Ами цялата ,като едно време. Синът като се хване става аламинут, ясно как съм се справяла някога ,бързо.
 Внуците и децата да са  силни и  уредни.
 И пак да кажа , без сръдни , но ако чуете ,че съм заминала нагоре , да не ме лепнете отпред на темата ,не искам,  пуснете една песен и забравете.
  Иначе  и отгоре ще видя .

# 77
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 085
Аааа Борянка, да ги нямаме тия. Не искам да слушам такива неща. Я се виж каквъ си пъргавелка. Като помня как се беше развихрила на срещата в Плевен.
За внучетата няма какво да говоря-наистина са ни от по-по-най.
Поздравления за успехите им.
А Ема е толкова сладичка, направо да и нащипеш бузките. как се оправя сама със сервитьорите в ресторанта, където я доведе Мамси.
Гъбче, явно при вас е ставало за косене. Тук е влажно, студено и дъждовно. Така щяло да бъде до четвъртък и за уикенда пак да се пооправи. Тогава ще правя отново голямото пране и съхнене на вън на просторите. Като в италианските дворове, където се веят чаршафите над главите на хората.
КАГ, явно не си разбрала, че изброените приятелки не пишат вече в темата. Сърдити са, но не знаем на какво. Имат си собствено място, където си пишат и там не допускат никой непоканен. Аз, Айша, Майчето и други бяхме там, но ни изхвърлиха като мокри котета. Явно нещо се случи. Имаше и злобни подмятания за това, че сега ще им се молим да ни направят новата тема. След като я пуснах, също чух подмятания, но такъв е живота. Продължаваме напред, с тях или без тях. Жалко е, защото съм считала всяка една от тях за приятел, но в последната година понесах толкова удари под кръста от разни хора, че вече свикнах.
Много съм щастлива, че скоро ще се съберем при теб и ще си направим купона, както ние си знаем.

# 78
  • Мнения: 1 219
Прочетох ви, всичко знам Simple Smile.
Имам пет спирки ( на метро) време.
Хубаво ми е тук.
Радвам ви се - на децата и внуците също. Мислила съм през тези 10 г , що ли не си направавим среща специално с внучета.... През годините са идвали някои дечица и е било много хубаво...

Борянка, да не чувам ( чета) такива приказки....

Пипи, знам какво е....
Кофти чувство е когато се окажеш с излъгано доверие... но това е живота....

Лека нощ и до утре.
Днес не ми стигна деня, поне нощта да ми е тамън Simple Smile

# 79
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 322
Клечице, идеята ти за среща с внучета е прекрасна, но за някои от нас е закъсняла. Дори не мога да си представя как Криско ще тръгне с баба си! Виж, Анжелка по би се навила, ама..Мисля, че и за Дидия се отнася същото. Как не сме се сетили преди 7 - 8 години!

# 80
  • Мнения: 1 219
Янушка, аз ви се радвах на внучетата, когато ги водихте по сбирки и чаках и моите да пораснат Simple Smile.
Виждала съм твоята Анжелка, Нанси на Тути, Владко на Маринка, Кати на Фло, Алекс и Емили на Мамси, Вики, Наско и Веско на Яжка,  София на Мая, Йойо на Здравка, Криско и Матеа на Жабка, дъщерите на Айша, Жабка, Здравка, Фури и т.н и т. н. - сигурно пропускам някого, но със сигурност ми е било изключително много приятно да съм в такава разнородна компания...

Уххх, голяма съм загори тенджера Simple Smile. Днес хич не ми спорят задачките, а уж един час повече ден имаме...

# 81
  • София
  • Мнения: 16 169
Габката, като видна мързелана давам идея за косачка-робот. Нещо като прахосмукачката-робот. При Ани около блока има къщи с дворчета и са с такива уреди. Наблюдавала съм ги, че и докато хората са на почивка роботчето периодично се включва и окосява ливадата. После само се закача на зарядното и си кротува до след няколко дни. Май не са много скъпи, щом ги продават в Алди и Кауфланд там. Сигурно и тук има по спец. сайтове.
КАГ, Дидиа, Янке, браво за успехите на внучетата. Все така да се хвалите! Криско сега ли ще е абитурент?
КАГ, отсъстващите не ги чакай тук. Някоя е обидена, че като пише веднъж на тримесечие и не сме се изредили да я притетстваме. Друга е засегната, трета омерзена. Четвърта и пета ги пере кретеническата и гони младия виенчанин.  Но и не смеят да вършеят на 2 стана - току виж гаулайтерките ги отлюспили от Вайбъра. А там е толкова интересно - със събуждането са длъжни да се отчетат - коя не се наспала, коя пила кафе, коя вече /пазарила?/коя е с забавен метаболизъм. Но задължително трябва да говорят, че на важна дружка и е трудно да чете и пише.
За 2 -3 е позволено от време на време да пействат смешки и картинки от ФБ. Но няма лошо - така са си го избрали те.

# 82
  • Мнения: 433
Цял ден надзъртам и аха да ви кажа привет и някой ме "дърпа" за нещо 😁
Иначе и аз всичко прочетох и всичко знам 🙂
Момичета, радвам се с вас за прекрасните ви внучета. Диди, Янче поздравления и за вас! Снимки не видях, но знам, че всички са чаровници 🥰. Както Диди е писала на хубави баби няма как внучетата да не са!
За спрели да пишат в темата не знам какво да кажа. Както съм ви казала още в началото като ме приехте тук, чета ви отдавна. Толкова много се радвах на всички и умът не ми го побира, жени, интелигентни, на възраст да се занимават и да се вълнуват с такива долни дребнавости. Та живота е толкова кратък, защо трябва да си причиняваме такива неща.....
Хайде стига съм философствала, че часовника тиктака, а утре отново ме очаква натоварен ден.
Момичета, прегръщам всяка една от вас и ви казвам лека нощ 😘

# 83
  • Мнения: 7 454
Догледах  си поредния филм и реших да надникна при вас докато ММ гледа мача.
                Клечице,трудно ще стане да доведа внуците на среща! Yum  Моите вече пораснаха и сами си определят срещите.
                Айша,не съм Янка,но ще ти отговоря за Криско.Абитуриент ще е следващата година.Те с Ран са набори та за това знам.Чудя се само на организацията на баловете.Още от сега сме платили капарото  и то сме от позакъснелите.
                Кассс, и аз като теб много пъти докато прочета и реша да пиша някой се е появил и ми е дал задачка.
                 Лека и спокойна нощ!

# 84
  • София
  • Мнения: 8 443
Вместо лека нощ, нещо за разсмиване.

Скрит текст:
Няма пари и Кире се хванал на 3 работи и не му остава никакво време за Пена. Връща се в къщи, хапва на две, на три и ляга. А жената недоволна. Поредната вечер се връща, а Пена лежи, пъшка, стене.
- Що ти е ма жено?
- Много съм болна, Киреее... ще се мре.
- Не думай ма, ми що да сторя за теб?
- Горе, в планината има, една пещера. В нея живее един врач, той всичко знае, и помага на хората. Иди при него и питай за мен, как да се излекувам.
Що да прави човечецът, изморен се отправил към пещерата. Жената бързо станала и по една пряка пътека изпреварила мъжа си. Влязла в пещерата, покрила се с един бял чаршаф и зачакала. Те го Кире, изплезил език, едва ходи. Надникнал, видял нещо се белее, па пита:
- Ти ли си, де лекуваш всичко?
- Язе съм! Какво те води насам?
- Ами за жената дойдох, болна е, ще мре...
- На твоята жена и требе мандръсанье! Ама яко! Всеки ден, даже по два пъти!
Навел глава Кире и с последни сили едва се домъкнал до дома. Седнал на едно столче насред двора и тихо рони сълзи в калпака си. Пена го загледала, скръстила ръце, па рекла:
- Що рече човекот, бре?
- Нема да те бъде, жено! Лек за тебе нема.

Хайде сега лека нощ и сладки сънища!

# 85
  • Мнения: 2 114
Борянке, Не ти приемаме офертата, чакаме си кафенцата и тортите. Да си ни жива и здрава !

Редовно се засрамвам от ниското си КПД, КАГ и Гъбка що работа свършили, Фло шофира, готви като за световно, лекува и и остават сили лакърдии да пише, Клечи чупи спортни рекорди и да не изброявам.. Аз едва се домъквам до банята вечер като бито куче.
Сладкиша се получи. Благодаря за рецептата !
Сладки сънища на всички ви и утре - с нови сили !

# 86
  • Мнения: 18 752

 За добро утро, свежо кафе!
Не съм се засилила на никъде, може да надживея  доста народ, но  не си въобразявам какво идва, реалист съм и знам.Естествения ход на живота не е отменен.
 Да ви кажа , толкова ли  е зор да не коментирате другите, все е имало  дразги и са минавали, но как да минат ,като все се чопли. Старчески изменения си има, дори да се правим ,че не ги виждаме. Не мога на вайбър и не знам другите какво си говорят, но настръхвам всеки път като се почне темата. Всеки има акъл, но ако ме почнете  да ме разнищвате така и аз няма да пиша. Никак не е приятно да те чоплят публично хора ,с които си ял на една маса реално..Да не ставаме ей такива.

# 87
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 085
Добро утро. Доста мъгливо и неприятно е навън.
Борянка, абсолютно права си. Наистина, колкото и да ни боли за стореното, не е редно да се коментира повече.
Аз днес съм се нагърбила със сто задачки. Чакам комшийката на кафе и да направим разбор за днешната срешта с Калин Вельов. Ще сме отбрана женска компания и той. Дори и кмета не изяви желяние да присъства, но и да присъства няма да има полза от него. Ще видим какви ще ги свършим. Срещата най-вероятно ще е в къщи.
Решила съм да направя една баница, за да не седим на гола маса, но преди това ме чакат служебните ангажименти.
Това за срещата с внучетата е супер, но наистина по-големичките няма как да ги накараме да дойдат. За тези, които все още стават за водене, ще стане страхотен купон предполагам.

# 88
  • Мнения: 1 266
Както ви обещах, градинка, пИятел и котка.

https://drive.google.com/file/d/1G7wHeUNW5L9YxbPe0HbVJirfyZU1NoH … ew?usp=share_link

# 89
  • Мнения: 7 454

                       Ениса,голям сладур е пИателя! Градинката чудесна!
                       Пипи,приятна среща и най-вече резултатна.
                       Цяла нощ се въртях и сега ми се мае главата.Та компенсирам с кафе! Мисля го нашия младеж,защото обстновката в у-ще е тягостна.Децата все още не могат да изживеят  шока.Учителите разговарят с тях за да ги успокоят ,но за сега все още децата са под огромен стрес.Дано с времето се поуспокоят и да останат само добри спомени.
                      На вън е мръчкаво та чак ме депресира.
                      Спокоен ден  и се усмихвайте! Не позволявайте на никого да угаси със сивотата си цветовете на живота ви!

Общи условия

Активация на акаунт