как се обръщате към свекито

  • 4 405
  • 117
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 146
Аз смятам, че трябва да има някакво обръщение иначе е обидно. Аз се обръщам на име и към свекър ми и към свекърва ми. Имаше около година в която нямах никакво обръщение и се чувствах доста неловко. После ми беше малко неудобно да се обръщам към тях по име, да не са ми набори, но в крайна сметка трябва да има някакво обръщение наложих си и свикнах. Свекърва ми ми е разказвала, че като се е оженила нейната свекърва я е накарала да й вика майко, било й е много гадно защото си има майка, но е свикнала и смятам, че са доволни, че ги наричам по име.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 011
Никак.Така се получи и е много неловко

# 47
  • Мнения: 456
Нямам обръщение, Embarassed но не мога да им казвам мамо и татко, а знам, че искат.....

# 48
  • Мнения: 2 498
Никак...направо и говоря....

# 49
  • Мнения: 1 465
По име.

# 50
  • Мнения: 2 635
Викам й "майко",но не влагам никакви синовни чувства в това обръщение.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 907
Никак  newsm78, без никакво обръщение. Тя се дразни, това ми е ясно  Mr. Green, обаче мамо или майко не мога да й кажа (засега поне), по име някак си пак не ми идва ...

# 52
  • Мнения: 5 140
Лельосвам я. Party

# 53
  • на път
  • Мнения: 2 804
На име което тя си е избрала - не си одобрява личното, както и свекър ми, но неговото ми се струва много далечно от "псевдонима" му и си го карам на личното му име.

# 54
  • Мнения: 649
на име, всичко друго ми се струва глупост (без да искам да обиждам някой)

# 55
  • Мнения: 2 751
питам защото аз съм омъжена от 2г. и не се обръщам към свекървата с никъкво обръщение.покрай детето и казвам бабке но знам че не това иска да чува. ще се радва да и казвам мамо , но аз вече имам майка и ми е някак странно да го казвам на друг.
По име.
Още откакто се познаваме.
Няма как да й кажа "мамо"  newsm78 #Crazy

# 56
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
никак

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
От начало "мамче" (от нея го научих това Mr. Green), но много неща се промениха, та като се върнем с мъжо в БГ май ще е никак ooooh! Laughing

# 58
  • Мнения: 382
"Майко"- на майка ми казвам," лельо"- на лелите ми," госпожо"-на непознатите жени, някой от тях ги виждам за пръв и за последен път.Кажете ми къде се класира свекърва ми ,след като дори когато се налага да и говоря нещо, не мога да гледам ,нито в буквален ,нито в преносен смисъл.Обръщението показвало уважение-немога да се изкривя и да бъда лицемерна, т .е ."добре възпитана".

# 59
  • Мнения: 511
моята баба казваше -дали ще кажеш майко или жабо все тая - и аз така казвам майко но си мисля друго.така е по лесно.

Общи условия

Активация на акаунт