Сребърна вода

  • 453 012
  • 764
  •   1
Отговори
# 720
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 571
Нито за пиене, нито за мазане, нито за капане в носа разреждам СВ. Дори на бебето давам от нея, когато е болно.

# 721
  • Мнения: 289
А, в листовката на Аркол пише, че не трябва да се дава чиста сребърна вода за пиене, а трябва да се разрежда. За очи, нос и т.н. до колкото си спомням пишеше, че може и неразредена.

# 722
  • Мнения: 132
А, в листовката на Аркол пише, че не трябва да се дава чиста сребърна вода за пиене, а трябва да се разрежда. За очи, нос и т.н. до колкото си спомням пишеше, че може и неразредена.
Аз взех същата и на нея пише че се разрежда newsm78Какво да правя за пиене да я резреда ли

# 723
  • Мнения: 289
За да си по-сигурна влез в страницата на Аркол и прочети по-подробно(ако вече не си го направила,де Wink).

# 724
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 571
Ползавм водата на Аркол, но не съм разреждала, както вече казах. Не давам промишлени количества за пиене, та да се притеснявам.

# 725
  • софия
  • Мнения: 2 543
Аз й впръсквам в гърлото преди да тръгне на училище сутрин - колкото преглътне толкоз.

# 726
  • София
  • Мнения: 6 302
Искам да попитам някой има ли опит в употребата на СВ при херпеси? Става въпрос за тези, които излизат около и по устните.
Благодаря предварително

# 727
  • Мнения: 376
Сребърна вода се приготвя в домашни условия само и единствено с дестилирана вода!!!
Редовното и често пиене на сребърна вода води до дисбактериоза !!!

# 728
  • Мнения: 52
поздравления за темата   bouquet и аз ще ви следя от днес..имам двама дребосъка и мисля че ще ми е полезно, а пък и преди малко започнах да капя на госпожицата в нослето,понеже сме доста болни.
и пак да попитам на листовката на Аркол пище за капане разтвор от 30 мл вода и 1 ч.л СВ за деца.Нали правилно съм рабрала?

# 729
  • Мнения: 641
Сребърна вода се приготвя в домашни условия само и единствено с дестилирана вода!!!
Редовното и често пиене на сребърна вода води до дисбактериоза !!!
Става въпрос за ползване при нужда. Никой не я ползва често и редовно.

# 730
  • България
  • Мнения: 490
може ли да се дава с имунонбор кид заедно?

# 731
  • Мнения: 1 192
преди два дни се събудих с ужасна болка в лявото око-болеше при допир,зачервено и сълзящо и болка при всяко мигване.Реших че в съня си съм го разтъркала по енергично и съм го замърсила...Лекарят, при когото ходя,ми беше дал рецепта за някакви капки за профилактика,но като прочетох в листовката,че пише да не се прилага при зачервено и раздразнено око ,се отказах от капките.И се сетих за сребърната вода-започнах промивки на окото през час и за окола 5-6 часа всичко се успокои .Винаги си поддържам запас от сребърна вода и спрей от сребърна вода.Ако се спазват схемите -за една нощ пресича силна хрема,кашлица.Даже я изпробвах и върху едно малко котенце,което от раждането си имаше проблем с едното око,което непрекъснато сълзеше и се затваряше.С един тампон го намазах няколко пъти и вече седмица откакто е чисто мястото в края на окото му.
Синът ми по същия начин имаше дразнене и сълзене от едното оченце- имах сребърна вода (шише с пулверизатор) и го пръсках през половин, един час...За няколко часа оченцето се оправи...При напреднала хрема не ни помага, но в началото, ако се започне има ефект...

Аз не я разреждам.  Peace

Слагам в спринцовка и действам.  Wink

Може да се ползва вместо спринцовка апликатор като този за дозиране на сиропа Панадол, по-безопасно е  Wink

# 732
  • Мнения: 1 475
И в крайна сметка за капане в носа- трябва ли да я разреждам или не и по колко капки, колко пъти на ден?/обърках се/

# 733
  • Мнения: 2 011
И в крайна сметка за капане в носа- трябва ли да я разреждам или не и по колко капки, колко пъти на ден?/обърках се/
Аз си капя в носа по 2-3 капки в ноздра без да разреждам. На детето  ( на 9г е ) слагам по 1-2 капки също неразредена ! Peace

# 734
  • Мнения: 2 111
В носа и гърлото пръскам неразредена сребърна вода.
За пиене също не я разреждам.

Общи условия

Активация на акаунт