2007 идва,живи-здрави да сме дано,а кое Януарче ще кръстим ЕвроБЕБЕ номер 1?

  • 10 436
  • 266
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 043
Най-интересното беше в сряда като ходих на преглед, че не даваха болнични, защото не знаеха нито на какви бланки да ги пишат, нито как ще се процедира Crazy Лудница

Малко след като си тръгна решиха, че ще започнат да ги дават  Crazy Само чакаха новите бланки  Grinning

Ей сега разгледах снимките на бебетата. Малеее какви сладури. Така се разчувствах. Да са ви живи и здрави   bouquet

# 166
  • Мнения: 276
А, междудругото, сега чета тези декларации: Декларация 2 се отнася за изплащането на обезщетението за остатъка от 135 до 315 дни; Декларация 3 е за обезщетение за отглеждане на малко дете (т.е. след изтичане на 315-те дни - поне така го разбирам аз); а Декларация 4 е за обезщетение за отглеждане на малко дете, когато майката прекъсне полагаемия й се отпуск и се върне на работа.

# 167
  • Мнения: 3 405
А ние коя от всичките трябва да попълваме и изобщо ще ги попълваме ли, след като работодателя ще ни тегли майчинството до края на 315 дни? newsm78

# 168
  • Мнения: 871
Доколкото знам трябва да попълним декларации 1, 2 и 7

# 169
  • Мнения: 333
Ех, колко сладки бебчовци си имате! Искам и аз. Heart Eyes

# 170
  • Мнения: 385
lila стискам палци за понеделник и до него  Wink

# 171
  • Мнения: 871
Ето и линк към темата за майчинството http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122192.0

# 172
  • Мнения: 276
А декларация 7 е за номера на банковата ти сметка

# 173
  • София
  • Мнения: 3 249
Къде точно ги виждате тези декларации и кога трябва да ги попълваме?  newsm78

# 174
  • Мнения: 276
Къде точно ги виждате тези декларации и кога трябва да ги попълваме?  newsm78
Ним, тези декларации са приложени към Преходните и заключителни разпоредби към КСО - т.е. в линка, който Анджелина е дала по-горе (много полезен, както и препратката на Стилиана). А декларациите се попълват така (поне така мисля аз, но не ми се доверявай, по-добре питай някой по-компетентен: Декларация 2 и 7 - след изтичане на 135 дни от опуска поради бременност и раждане, Декларация 3 - при изтичане на 315-те дни, а Декларация 4 - при прекъсване на отпуска за отглеждане на малко дете.

# 175
  • Мнения: 244
Lila, стискам палци за секциото- на 8.01 ли беше?
На всички новообебили се- честито ! newsm51
Ivonska, дано скоро всичко с кърменето на малкия Шош да се нареди. Иначе и моят график е същия- кърмене, цедене, малко сън и пак отново. Добре, че майка ми и любимия помагат  Heart Eyes

# 176
  • В офиса
  • Мнения: 4 036
ДаВинчи, ако бебочка суче добре, т.е. не й даваш изцедена кърма и гърдите ти не са безкрайно болезнени и препълнени след кърмене, няма никакъв смисъл да се цедиш. Така само стимулираш свръхпроизводство и няма скоро да излезеш от кръговрата цедене/сучене.

По принцип е хубаво да се изцеждаш в 2 случая:
Препълнени и болезнени гърди (тогава не изцеждаш до капка, а само до намаляване на напрежението).
Или, както е в случая на Ивонска, лениво бебе, което не суче добре и проблемни зърна. Там проблемите са, че гърдите не се стимулират достатъчно често, ако се остави само на бебето, и оттам млякото може да намалее и че на бебчо му е трудно да суче сам и бързо се уморява.

В този случай е хубаво да се цедят гърдите редовно, особено  нощем, даже и ако бебето не се буди. А така също и да се слага бебчо на гърдата колкото се може по-често, за да не загуби сукателния си рефлекс. Обикновено когато бебето стане по-силно, се научава да суче хубаво. Стискам палци при Ивонска така да се развият нещата. Познавам и момичета, които издържаха доста дълго да дават цедена кърма от шише, но аз не бих била способна на такъв подвиг.

# 177
  • Мнения: 244
ДаВинчи, ако бебочка суче добре, т.е. не й даваш изцедена кърма и гърдите ти не са безкрайно болезнени и препълнени след кърмене, няма никакъв смисъл да се цедиш. Така само стимулираш свръхпроизводство и няма скоро да излезеш от кръговрата цедене/сучене.

По принцип е хубаво да се изцеждаш в 2 случая:
Препълнени и болезнени гърди (тогава не изцеждаш до капка, а само до намаляване на напрежението).
Или, както е в случая на Ивонска, лениво бебе, което не суче добре и проблемни зърна. Там проблемите са, че гърдите не се стимулират достатъчно често, ако се остави само на бебето, и оттам млякото може да намалее и че на бебчо му е трудно да суче сам и бързо се уморява.

В този случай е хубаво да се цедят гърдите редовно, особено  нощем, даже и ако бебето не се буди. А така също и да се слага бебчо на гърдата колкото се може по-често, за да не загуби сукателния си рефлекс. Обикновено когато бебето стане по-силно, се научава да суче хубаво. Стискам палци при Ивонска така да се развият нещата. Познавам и момичета, които издържаха доста дълго да дават цедена кърма от шише, но аз не бих била способна на такъв подвиг.
Много ти благодаря за информацията.   bouquet Така ми казаха в родилния, а днес и педиатърката го повтори. Вече не знам кой да слушам  Shocked

# 178
  • Мнения: 131
Ох тия хора искат от нас да станем половин счетоводител че да можем да се оправим  с тия неща. Може да се каже че почти нищо неразбрах от тази наредба . Както и да е като му дойде времето ще му мисля. Ама това с забавянето 45 дни изобщо не ми харесва.  #2gunfire

# 179
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Добро утро. Цяла нощ не съм спала момичета cry cry побърках се. Сънувах някакви глупости, въртях се като луда и ме понаболяваше корема Sick Тъкмо реших, че може би раждам и всичко взе че мина Crazy Оплаках се, отивам да си правя кафе Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт