2007 идва,живи-здрави да сме дано,а кое Януарче ще кръстим ЕвроБЕБЕ номер 1?

  • 10 424
  • 266
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 276
Добро утро и от мен! Момичета, каква козметика сте си взели за бебешоците, че аз вече тотално се обърках между Себамед, Нивеа, Бюбхен, Клоран и прочие?

# 181
  • София
  • Мнения: 3 249
Цвета, тази нощ те сънувах, че отиваш да раждаш. То не че е нещо странно и неочаквано да се случи, ама все пак да ти кажа! Освен това в съня ми трябваше да те изчакам ти да родиш, за да родя беба и общо взето цяла нощ съм те "бутала" да ходиш да раждаш, че не ми се чака повече, пък ти нещо се дърпаше!  Crazy
Много шантава работа, ама ето на - споделих си!

Айде отивам да чета наредбата, че да съм запозната, защото с моя работодател (както може би помните) си кореспондираме само със Закони, алинеи и НОИ и съм 100% сигурна, че пак ще трябва да им обяснявам какво трябва да ми плащат.  Tired

# 182
  • Мнения: 3 405
Ним, като я разучиш да обясниш и на нас. Grinning Тия декларации ми взеха съня #Crazy Кой и къде ще ги подава ми е питанката? Наредбата е сухарска и много ми е чудно, хора, които нямат Нет, нямат достъп до чиновническа информация, не са счетоводители и пр. как ще разберат и как ще се ориентират.

Пожелавам ти успешно разтълкуване Hug

# 183
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз сънувах, че раждам newsm78 Интересно

# 184
  • Мнения: 871
И аз сънувах, че раждам newsm78 Интересно

Цветкееее, ник'ви такива, записала си се на училище за вторник Crossing Arms

# 185
  • Мнения: 228
Добро утре и от мен!

Лелеее, аз направо нямам наспиване - вече проспах около 12 часа и сега като гледам пак ще полягвам, нормално ли е това незнам? newsm78

Вчера ходих да се боядисам, че бях много зле в главата, ама сега ми е едно гузно.........но мисля, че вече няма как да нявредя на бебчо, нали??? И други мами май се боядисваха по време на бременността, нали? ooooh!

За майчинските, щом ще ги плаща работодателя, въобще няма да се кахъря да чета. Но искам да ви питам друго, по-точно тези, които вече са си взели 1вия болничен - точно 90% от брутото ли взехте или по-малко, има ли някакви други отчисления, за които не знаем?Защото на мен ми дадоха по-скоро 90% от нетото, което ме озадачи.
Надявам се да се объркали нещо - ще изчакам следващия болничен да видим, защото се разбирам добре с моите работодатели и ако има нещо веднага го оправят....

Оф и с тия менструални болки ми писна - да не би да се изглажда шийката, защото не са контракции, коремът ми е мек, а са си чисти менструални болки.......

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Добро утро и от мен!
Аз също не спах добре....мъж ми снощи вдигна температура и аз много се притесних.Вече цял месец ще стане не можем да оздравеем CryАз две седмици бях зле.Тази ми е трета,но вече само прикашлям вечер и ако пак ме накачи с нещо,направо не знам.По принцип трябва да планираме секциото за някой ден през другата седмица,а още не сме здрави....такъв рев му дръпнах Rolling Eyes Иначе се пазим,спахме в различни стаи,ходим с маски...абе цирк.
Е,оплаках се и аз,дано при вас настроението е по-ведро!  bouquet

# 187
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Titti,аз също съм с тези менструални (добре познати) болки от няколко дни,но док каза,че си е нормално,подготвят се родовите пътища.А пък и да не забравяме какво е.....нали след известно време пак ще сме с тях. Mr. Green

# 188
  • София
  • Мнения: 3 577
Но искам да ви питам друго, по-точно тези, които вече са си взели 1вия болничен - точно 90% от брутото ли взехте или по-малко, има ли някакви други отчисления, за които не знаем?Защото на мен ми дадоха по-скоро 90% от нетото, което ме озадачи.

Titti, би трябвало да си получила горе долу колкото ти е нетото, а не 90% от нетото (това в случай, че не си излизала в болничен за общо заболяване). Според КСО ти се полагат 90% от среднодневното брутно възнаграждение, изчилено на база последните 6 месеца, но не повече от среднодневното нетно възнаграждение за същия период. На прост език това означава, че би трябвало да получаваш горе долу същата сума, която си получвала нето и преди +- 20 лева.
Проблем има, когато счетоводителят, който ти го смятал, реши че този текст се тълкува "90% от среднодневното нетно възнаграждение", което не е правилно. Нашият счетоводител така се опита да смята, но не му мина номера....

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 11:27 от green_dawn

# 189
  • Мнения: 385
Сега и аз да се оплача... Днес ходих до акушерката да ми даде направление и обменна карта, а тя - болна. Дано да се оправи до понеделник, че се притеснявам да не зема да зараждам - и аз спя кофти - не мога да си намеря удобна поза, боли ме или таза или коремчето..... Sick
DaVinci на теб искаха ли ти направлението за хоспитализация и обменната карта, когато ходи в Тината за изследвания за секциото... и докато беше в болницата даваха ли ти нощница или и при тиб като при Клеми - с ваши си?

# 190
  • Мнения: 375
Mimoza- Аз взех на Чико.Мисля и зехтин да взема.

# 191
  • София
  • Мнения: 3 249
green_dawn, а как се тълкува израза "но не повече от среднодневното нетно възнаграждение за същия период"?  newsm78 При мен брутото е повече от нетото и съответно какво се взима за база - 90% от среднодневното брутно възнаграждение или 90% от среднодневното нетно възнаграждение или 100% от среднодневното нетно възнаграждение? Не разбирам как да тълкувам този цитиран израз.  newsm78

Тити, възможно е всеки месец да взимаш различна сума, тъй като тя се образува на база брой работни дни. А през месеците те варират между 19 и 23. Ако работодателят ти е свестен, просто се обади и питай какво и защо са ти изплатили. Аз очаквам всеки момент първото такова плащане и не мога да ти кажа със сигурност, ама и моят работодател е един крив  Confused

Анджелина, ние не би следвало всъщност да се занимаваме да четем и разучаваме наредбата. Това е работа на ТРЗ-то. Просто аз си имам отколешен разрив в отношенията с нашите Човешки ресурси и искам да съм подготвена.  Tired Обаче да ти кажа - четох, четох и съвсем се оплетох! Следобед продължавам с нови сили.

# 192
  • София
  • Мнения: 3 099
Хайде и ние с Шош да се разпишем - спахме си много добре между... кърменията!  newsm44 Боже, това си е манна небесна! Аз гледам да не се цедя, та да се регулира лактацията, но като текне кърма, чак капе! Иначе гърдите ми са напрегнати, но не прекалено и липсват буци, за това не цедя.

Тити, и аз два дни спах преди да хукна към болницата...  newsm53

# 193
  • София
  • Мнения: 6 810
ivonska, хайде, честито ... кърмене! newsm10 breastfeeding

# 194
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 379
Привет момичета Hug!Аз вчера бях при доки и каза че ако не родя до 10.01 да влизам с чантичката в болницата Sick,за да чакам там или да ми предизвикат раждането.Имамчуство че беба ако не реши до тогава да си излезе сама newsm30,ще се подлудя в това родилно да гледам как раждат мамите,а аз да си чакам Thinking.Но тайничко се надявам да не устискам до 10.
Titi и аз си ги имам тези менструални болки,снощи ме боля таза и ми изтръпваха бедрата поносимо болезнено,но всичко отминава Shocked.

Общи условия

Активация на акаунт