2007 идва,живи-здрави да сме дано,а кое Януарче ще кръстим ЕвроБЕБЕ номер 1?

  • 10 404
  • 266
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 25
Добро утро на вси4ки и от мен!От тези неща дето ги говорите за парите хи4 нищо не разбирам.А със моите работодатели дето се стремят постоянно да изпързалят някого ще трябва май сериозно да се заема и да ги нау4а тези неща.
А относно болките- аз направо не знам как да мръдна.Постоянно ме боли някак ама не болезнени контракции ами някак долу ниско.Като стана и тръгна да върша нещо или постоя права известно време и после ужас.4увствам се направо безпомощна.Не знам колко е голямо бебе4ето ама явно е много и доста ми тежи надолу.

# 196
  • Мнения: 871
Тези наредби са ужас, ние с мъжът ми ги четохме няколко пъти и най-накрая пак не можехме да твърдим, със сигурност, как стоят нещата. Сега дебна счетоводителката ни да ме просветли кой ще ми ги изплаща - НОИ или работодателя и като разбера ще ви осветля и вас Peace. Дано само и тя е наясно Sick
Ивонска, браво на вас, много се радвам, че нещата лека полека си влизат в релси Hug И хайде вече слагай снимки на малкият, че аз изобщо не можах да добия представа как изглежда от снимката с таткото, а все пак с тия 2 щерки нали зет си търся... newsm08

# 197
  • София
  • Мнения: 3 572
green_dawn, а как се тълкува израза "но не повече от среднодневното нетно възнаграждение за същия период"?  newsm78 При мен брутото е повече от нетото и съответно какво се взима за база - 90% от среднодневното брутно възнаграждение или 90% от среднодневното нетно възнаграждение или 100% от среднодневното нетно възнаграждение? Не разбирам как да тълкувам този цитиран израз. 

Да видя дали ще обясня достатъчно ясно...
Среднодневното брутно възнаграждение се изчислява като се съберат брутните ти заплати за 6 месеца назад и после се разделят на броя работни дни за този период. Да кажем, че се получава 24.35 лв. Среднодневното нетно възнаграждения се изчислява по същия начин, но се взимат нетните заплати. Нормално то да е по-малко, например – 20.46ст.
Идва следващия момент, когато изчисляваме 90% от среднодневното брутно възнаграждение – в нашия пример 21.96лв, т.е. получаваме повече от 20.46лв. В такъв случай базата ти за обезщетение е 20.46 лв – цялото обезщетение се получава, като го умножиш по броя работни дни в съответния месец. Оттам и вариациите, но това доколкото разбирам ти е ясно.
Проблемът е, че някои счетоводители смятат за база 90% от тези 20.46 лв., което не е вярно…

# 198
  • Мнения: 1 132
Добро утро момичета!
Да се разпиша и днес 2в1.
И аз така от 2 дни не мога да се наспя. 12-14 часа сън, не помня от кога не е било. Дано да взема да родя пък накрая. Иначе и аз на 11 ще трябва да се запътя с багажчето към болницта.  Shocked
Ивонска, дано малкия само така продължава за напред. Стискам палци!

# 199
  • Мнения: 169
А мен ме боли кръста - УЖАСНО!!! Не мога да лежа, да седя, да ходя... Нямам контракции, но за сметка на това имам чувството, че някой ме рита в бъбреците...  Cry Cry Cry

# 200
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Пф, мен ме болят ръцете, краката, но не и кръста Crazy Ако ме заболи кръста като хората ще се зарадвам Mr. Green Иначе усещам бебата доста ниско от 2 дена и се надявам най-накрая да е слязла добре в таза

# 201
  • Мнения: 3 405
Стиляна, за нас положението е получаване чрез работодателя, понеже вече сме в болничен от преди 01.01.07. и така си оставаме.
Сега само остава да следим нашите ТРЗ-та дали ще смятат правилно и дали ще са в час с промените. То ще си проличи от парите, които ще получим.

И аз усещам тежест, болки в таза и кръста, менструални и тем подобни Grinning Вчера 500 м ги вървях 100 часа с почивки, ама днес пак ще се разхождам Wink

Една приятелка ми каза как е предизвикала бебето да се роди по-рано. Вечерта си взела горещ душ и си разтрила хубаво зърната на гърдите с груба хавлия, през нощта и изтекли водите и хоп - бебето се родило ( това и го е казала лекарката ). И така казват - горещи душове и разходки.


# 202
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Четохте ли това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154201.0  Mr. Green
А отностно душовете - аз вчера се опекох направо под душа, мазах си зърната с крема доста усърдно и единствения резултат беше неспането Crazy Дали да не взема да пробвам и днес

# 203
  • Мнения: 104
АЗ ХОДЯ НА КОЛА МАСКА НА ЦЕЛИЯ ТРИЪГЪЛНИК,СЛЕД КОЕТО ГОРЕЩ ДУШ И ИГРАЯ СТЕП-АЕРОБИКА,НО НЯМА НИЩО Crazy

# 204
  • Мнения: 1 132
И аз се кисна в гореща вана сутрин и вечер, дълги разходки, гимнастика, слизане и изкачване на стълби, акушерката ми даде и някакви хомеопатични за получаване на разкрите ,които също не ми действат ( не знам обаче как се казват) , секс, ям ананас (колкото и да мразя) а бе  като гледам скоро ще трябва да надничам при февруарките  Mr. Green  след като при тези усилия малката не ще да излиза.

# 205
  • Мнения: 3 405
Йе, ама вие сте много активни, особено степ-аеробиката, Веси, как я играеш с голямото шкембе Grinning

# 206
  • София
  • Мнения: 3 249
Стилияна, нас ни касае този текст от преходните и заключителни разпоредби на Наредбата:

§ 2. (1) Паричните обезщетения на лицата, заварени в отпуск за временна неработоспособност, за трудоустрояване, за бременност и раждане и за отглеждане на малко дете към 1 януари 2007 г., неизплатените парични обезщетения и помощи, отнасящи се за периоди до тази дата, както и паричните обезщетения за бременност и раждане по § 22е от Преходните и заключителни разпоредби от КСО се изплащат по досегашния ред.

green_dawn, благодаря ти много! Най-накрая схванах идеята на това изречение!   bouquet

Всъщност ново в разпоредбата е "тънкият" момент, че ако до момента си бил в болничен (както аз си изкарах бременността в болничен поради общо заболяване), майчинството ще ми се сметне не върху обезщетенията, които съм получавала, а върху базата, на които са изчислени. Тоест ще продължа да си получавам процент от брутото, а не процент от процент от брутото, което е добре!

Ивонска, браво и честито ви успешно кърмене! Все така да продължавате!   bouquet  Hug

Това с горещия душ не помага или поне не при всеки. Аз редовно си взимам горещи душове, откакто влязох в 9я месец, но все още съм 2 в 1. Даже ей сега смятам да се понеса с лека танцувална стъпка към банята. Все пак... ако не се разпиша в близките 2-3 дни, може пък и дае подействало!  Crazy

# 207
  • Мнения: 104
ТРЯБВА ДА МЕ ВИДИТЕ-КАКВА КАРИКАТУРКА СЪМ  Crazy

# 208
  • Мнения: 354
Здравейте мами и честити бебчета на вече обебилите се!
Аз съм кандидат майка за Април, но понякога надничам при вас и нямям търпение да дойде и нашия ред. Искам да ви питам има ли някоя мама , която да си поръча секцио без това предварително да се налага, аз веднъж споменах за това на док т той много ми се кара , дали навсякъде е така? Като цяло се насочвам към първа АГ за раждане. Благодаря ви и ви пожелавам още много сладки бебочета скоро-скоро!

# 209
  • Мнения: 871
Стилияна, нас ни касае този текст от преходните и заключителни разпоредби на Наредбата:

Благодаря Ним, аз това го рзбрах, но не разбирам къде да подавам декларациите и кога??? Дали на работодателят и съответно той към НОИ или аз директно да ги подавам в НОИ.

Общи условия

Активация на акаунт