До кога хранихте бебето си на 3 часа?

  • 16 952
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Здравейти любопитно ми е до кога сте кърмили бебето си през ноща и по принцип на 3часа? Моя приятелка с бебе на 3мес го храни все още на 3 часа, според мен мисля,че вече трябва да го е отвикнала от толкова често хранене,но тя твърди,че е много малка и трябва да се храни така. Въпрос на избор на майката ли е или найстина бебетата имат нужда дори на 3мес да се хранят на 3 часа? newsm12
Хубаво е, че събираш информация за тези неща още преди раждането - това ще ти помогне да имаш по-реалистични очаквания за нуждите на бебето ти през първата година от живота му Grinning
Приятелката ти е абсолютно права - на тази възраст бебето е все още твърде малко, за да се храни през по-големи интервали. Тези неща са природно заложени в бебето. На първо място - бебешкото стомахче не може да приеме големи количества храна, които да го държат сито за продължително време. Съставът на кърмата също е разчетен за чести хранения - при бозайници, които ловуват и оставят малките си за дълго сами, млякото е много богато на мазнини, за да ги държи сити продължително време. Човешките бебета са програмирани да се отглеждат 24ч в непосредствена близост до майките си и с неограничавано хранене - затова в състава на човешкото мляко има повече въглехидрати, които се усвояват бързо и лесно (кърмата преминава през стомахчето за около час-час и нещо - така че е съвсем нормално бебето да огладнява далеч по-рано от 3 часа!), така че човешките бебета огладняват бързо и се хранят често. Освен това искаме от бебето за 6 месеца да удвои, а за година - да утрои рожденното си тегло Grinning Ако на възрастен му се постави задачата да увеличи съществено теглото си за кратко време, той ще прави същото като бебето - ще се храни почти непрекъснато, през малки интервали.
Очакванията за големи паузи между храненията са нереалистични и обикновено са въз основа на наблюдения върху хранени със заместители на кърмата деца. АМ е храна, нетипична за бебешкия организъм - съдържа трудноусвоими за него чужди белтъци, за които бебето няма необходимите ензими и затова отнема повече време да се преработи. Много е важно да се има предвид точно това - то не засища повече, не е по-добро в калорийно отношение, не е по-пълноценно или по-хранително - а просто е трудно за преработка и на деликатния бебешки стомах му е нужно повече време, за да го усвои, при това по-непълноценно и с далеч по-голяма загуба на енергия и хранителни вещества. На разхода на повече енергия за усвояване на храната и на затруднението за стомахчето се дължи и факта, че бебетата на АМ спят по-дълго - за родителите това може да изглежда удобно, но не е нормата за поведение на човешкото бебе.
Дъщеря ми сучеше на всеки 2ч през първите около 8 месеца от живота си, включително минимум 2-3 нощни хранения. Може да изглежда сякаш това е ужасно трудоемко и изтощително - но на практика не е. След първия месец сученето става кратко и ефективно - често бебето се нахранва за 4-5 минути, а нощните кърмения не изискват майката да става и дори не се разбужда напълно, ако бебето спи в непосредствена близост до нея (креватче, долепено до нейното легло или ако просто спи в нейното легло), така че почивката е осигурена Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 480
офф

аз съм кърмила по режим защото имахме много колики и не беше хубаво да "мели" постоянно. на 3 часа до към 3м. а за нощтното хранене сама си се отучи в края на 1м.

А при този режим колко време си кърмила детето си?

/офф

По темата - давам му да яде когато поиска, но някъде след 6-ти месец започна да прави паузи по- големи от 3 часа. И досега се храни през нощта.

# 17
  • Мнения: 260
здравейте,
мен също много ме интересува тази тема, след 3 дена ставаме на 2 месеца и май е време да променим режима на кърмене. Моят въпрос е по-скоро следния:
свекър ми даде една таблица за хранене на децата до 1 годинка. в нея пише, че през 3тия месец трябва да се кърми през 3 часа като последното хранене е в 21ч.
в една книга обаче четох, че през 3тия, 4тия и 5тия месец детето трябва да се кърми през 3 1/2 часа 6 пъти в денонощието. така последното кърмене се пада около 23:30ч.

очевидно е, че не може да се спазват такива рвърди режими, но все пак според вас, кое е по-добре за бебето?

# 18
  • Мнения: 46 518
... очевидно е, че не може да се спазват такива рвърди режими, но все пак според вас, кое е по-добре за бебето?

На поискване  Peace

# 19
  • Мнения: 6 461
Не съм спазвала режим на хранене и при двете си деца.

# 20
  • Мнения: 6 164
Той сам си определяше режима. Хранеше се на 3 часа докато захраних с твърда храна. Започнахме пюретата и кашите отново сам започна да огладнява на 3,5 часа. Вероятно се засищаше за по-дълго. Това стана о/о 5-я месец. Досега е все така.

# 21
  • Мнения: 2 956
Докато тя сама си увеличи часовете,т.е. паузата между храненията.Нощното го отказа сама на почти 2 месеца.
И при нас беше така...но справнително на малко месеци си направи паузата на 4 часа ,а малко по-късно отказа и 5-то хранене  ooooh!

# 22
  • Мнения: 2 677
Бранко не е кърмен, но не спазвам някакъв строг режим на хранене. Яде на интервали между 3 и 4 часа. От нощното хранене се отказа сам в края на първия месец.

# 23
  • Мнения: 439
За кърмене ли става въпрос?
Най-добрият "режим" е кърмене на поискване-колкото пъти иска да суче бебето, толкова пъти да го прави.Когато е готово, бебето само започва да си увеличава интервалите на ядене.Все пак, като се замислиш ти също ядеш когато си гладна, нали?Бебетата са същите-когато са гладни, искат да папкат.Понякога и през половин час.
Честита Нова година! Peace
Съм за, с Mecho Pyx 

# 24
  • Мнения: 2 631
Все още сме на 3 часа - денем и нощем! #Crazy
Захранени сме, но усилено продължаваме и да се кърмим! baby_neutral

# 25
  • Мнения: 329
Ние сме на 4 месеца и половина и все още се храним на 3 часа и сме на кърма, понякога му давам добавка АМ и за да не се отбие, започнах да го кърмя по начесто, за да стимулирам кърмата . Нощем също се храним, като правим пауза от по 7 часа някъде.

# 26
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
О, съвсем кратко време.Тъй като тя повръщаше, още от самото начало започнахме на 3 часа и половина.

# 27
  • Мнения: 881
Ние сме на почти  2 месеца и моята принцеса сама се отказа от нощното хранене.Храним се на 3.5 - 4 часа . но сме изцяло на АМ.Всичко е строго индивидуално и си зависи от самото дете.

# 28
  • Мнения: 2 271
3м се хранехме на 3ч.От средата на 2м спрях нощното кърмене.Режима аз създадох.А това,че не се хранихме на поискване не попречи 1г да се кърмим(отби се сама)!!! И до днес се храни и заспива в определени часове,които сама си спазва!

# 29
  • София
  • Мнения: 44 115
винаги съм го кърмила на поискване, което беше на около 2 часа даже ние на 3 , захраних на 5.5, но и това не разреди кърменията особено. сега вече яде предимно твърда храна, но и тя е на 3 най-мн 4 часа. + кърмене на поискване (обикновенно 3 пъти на ден) + кърмене през ноща - между 2 и n пъти....

Общи условия

Активация на акаунт