Преместване от София в Стара Загора

  • 6 065
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 606
За мен въпросът трябва да е "предложиха ми работа в град Х, дали да се преместя там" - а не "ако се преместя в град Х, дали ще си намеря работа".
Поне аз винаги така съм го правил досега.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 668
Конкретно в Студентски град в София има много, ама много коли по тротоарите. Или поне преди години беше лудница. Но там няма много опции - свободно пространство не остана.
Не мога да намеря нито една кола на тротоар в Студентски. И така е от доста години вече.
С гугъл вю се вижда:

# 62
  • Мнения: 6 797
Възможно е да са се променили нещата. Аз докато живеех там, беше много неприятно.

# 63
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 412
Вярно София е голям град, но лично аз за инциденти с коли и хора тук научавам от телевизията. За съжаление за Стара Загора не е така. Просто една голяма част от шофьорите в града нямат елементарна култура на каране. Града е малък и би следвало да се кара бавно, да се спира на пешеходни пътеки, да се ходи пеша при възможност за да няма толкова голям трафик, защото реално всичко е близо, ама не. Ето за това говоря, на някой може да не му пречи, но за мен е стрес и неприято да си дърпам постоянно децата, да вървят до мен, да не подскачат, да вървят в индийска нишка и да се налага да си отварям очите на 200.
Скрит текст:

# 64
  • Мнения: 25 824
И защо му замаза номера?
Общината има горещ телефон, подай сигнал. Кметът има ФБ група, там също редовно се подават сигнали за всякакви нередности и веднага се реагира.

https://www.starazagora.bg/bg/kontakti/
https://www.facebook.com/groups/607550686337890

Странно, толкова широка улица, а не са набили колчета. Янков що така не е сколасал или не му е стигнало времето, преди да му врътнат кранчето?

# 65
  • Мнения: 2 263
И аз не съм в Стара Загора, а по на изток. Може да сме от един и същи град и ти си напълно права. Хора на високи постове в общината, в НАП и т.н.т звънят на директори в други институции и си уреждат близките и след това вземат техни хора и така. Аз познавам една директорка, която ми каза, че масово учителите при нея са я братовчеди, я снахи, я дъщери на други директори от други училища или институции, сестри на някой лекар, любовници на някой шеф и така. Ако нямаш някаква корава връзка нямаш шанс. Аз роднини тук нямам никакви. Едно време детето едвам записах в близката детска градина. Изобщо всичко е шуробаджанащина. В затвора за надзирател трябвало да наброиш 5000лв. за място. Плащаш си да работиш.
Е добре де, като не си от Стара Загора, как знаеш че и там е така? Rage Много мразя разбирачи по всичкология. Аз ЛИЧНО познавам няколко жени, които работят в образователни институции и никоя не е назначено по втория начин! И това за затвора пак не е вярно. Що си мислите, че хората много искат да работят там? И места има в градините и училищата.

# 66
  • Мнения: 122
Очевидно въпросът не е такъв. Не знам защо повечето хора давате изключително ирелевантни мнения, явно имате доста свободно време и да сте на нож с всички и всичко. То не беше Пловдив, то Казанлък, някой и от друг град обяснява как било там. Благодаря на потребителите, които дадоха адекватни мнения, тъй като запитването ми беше към тези, които са се преместили от София в Стара Загора, а не какво мисли бгмама общността.
Всички със здраве!

За мен въпросът трябва да е "предложиха ми работа в град Х, дали да се преместя там" - а не "ако се преместя в град Х, дали ще си намеря работа".
Поне аз винаги така съм го правил досега.

# 67
  • Мнения: 1 236
И аз не съм в Стара Загора, а по на изток. Може да сме от един и същи град и ти си напълно права. Хора на високи постове в общината, в НАП и т.н.т звънят на директори в други институции и си уреждат близките и след това вземат техни хора и така. Аз познавам една директорка, която ми каза, че масово учителите при нея са я братовчеди, я снахи, я дъщери на други директори от други училища или институции, сестри на някой лекар, любовници на някой шеф и така. Ако нямаш някаква корава връзка нямаш шанс. Аз роднини тук нямам никакви. Едно време детето едвам записах в близката детска градина. Изобщо всичко е шуробаджанащина. В затвора за надзирател трябвало да наброиш 5000лв. за място. Плащаш си да работиш.
Е добре де, като не си от Стара Загора, как знаеш че и там е така? Rage Много мразя разбирачи по всичкология. Аз ЛИЧНО познавам няколко жени, които работят в образователни институции и никоя не е назначено по втория начин! И това за затвора пак не е вярно. Що си мислите, че хората много искат да работят там? И места има в градините и училищата.
То за София е така, камо ли за по-малките градове, където местата са ограничени(но не споря, не живея в Стара Загора).
Всички, които познавам работещи в софийския затвор са по втория начин, в съда са по втория начин, учителки/и по втория начин, с изключение на такива, които започват на скапано място, където не могат да издържат много време. Пример: учител по математика или български в гетото, дето трябва да ги учиш на уравнения или да говорят за Ботев, пък те нито знаят да пишат, нито да говорят.

# 68
  • Мнения: 202
Живея в Стара Загора от 25 г. Спокоен град, и май това му е единствения плюс. Даже е скучен според моите пораснали вече деца.
Работа се намира трудно, ако нямаш познати, или вуйчо владика. Заплатите са такива, каквито се споменаха - колкото да си плати човек сметките и до там.
Хората са особен чешит - носовете в небето, а голите им з...ци на показ, за празните глави да не говорим. Ако те видят паднал, вместо да подадат ръка, ще се забързат да те ритнат, да не би случайно да станеш преди това.
За мен, като "македонка", ако трябва да избирам, не бих избрала Стара Загора изобщо.

# 69
  • Мнения: 25 824
Не би избрала, но все пак живееш и то от цели 25 години. Simple Smile
Присъда ли излежаваш, насила ли те държи някой?
Всеки сблъсък с „новите старозагорци“ (особено такива, на които и 25 години не им стигат да се впишат) ми помага да разбирам и да съчувствам на софиянци.

# 70
  • Мнения: 2 263
Честно казано, изумена съм какви неща дрънкате за града. Тука съм 40 години и нищо подобно не съм видяла.

# 71
  • Мнения: 4 972
Авторке, сама казваш, че не излизат много опции за работа. Не ти знаем образованието, коментираме. Казанлък не е далеч от Ст. Загора и много хора ежедневно пътуват към работните си места в една от двете посоки.

# 72
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 412
Има една порода хора, за които работа винаги вуйчото владика намира. Сигурно е трудно в по-малък град да се намери нещо читаво, ама с подобно мислене далеч не се стига.

Как’ Сийке, снимката е произволна от Гугъл мапс. Мога още 20 да намеря със затворени очи, то това си е стандарт. Паркирането е зле решено, колчета почти няма, само паркоместа, които се сливат с тротоара и които също не са безопасни. Няма да дълбая повече, просто отбелязвам супер дразнещ за мен проблем на града, който ми докарва стрес.

В Стара Загора има доста македонци, не случайно квартала се казва така. И те ли ходят с голи цици и са с празни глави или нямате наблюдения?

# 73
  • Мнения: 5 274
Dareland, няма значение за Стара Загора ли говорим, Казанлък, Нова Загора, Сливен, Ямбол или Бургас. Казах ви от Пловдив на изток е ужас. Манталитета е един и същ. Може да не живея в Стара Загора, но имам приятели там, както и в другите споменати градове. Те се оплакват от същото -ниски заплати и високи цени. За стабилна работа е нужен роднина милиционер.

# 74
  • Paris, France
  • Мнения: 14 273
Те се оплакват от същото -ниски заплати и високи цени. За стабилна работа е нужен роднина милиционер.

А защо не се преместят като е толкова зле? Или са от тези с роднина милиционер?

Нямам много останали роднини и приятели в Стара Загора, но от останалите там никой не се оплаква. Едната ми приятелка завърши в София, ожени се за софиянец с апартамент в София, но отидоха в Стара Загора и се устроиха там. Тя си има неин бизнес - химически разтвори и препарати, които са основно за износ, а той работи в държавната администрация. Единствено далечна братовчедка, която в София си намира работа за 3000лв седи в Стара Загора и работи за около 800 или 900лв в някаква частна птицеферма, където и разказват играта. Не иска да иде другаде и това е. Няма деца, няма болен родител, няма никакви пречки да се премести, но седи.

Имам роднини в Сливен и останалите там се броят на пръсти. Повечето сме в чужбина, ннякои са в София. От всички 100+ далечни брат'чеди е останал един, който се занимава с винарство. Там никой не иска да стъпи дори за ваканция.

Общи условия

Активация на акаунт