Рим - 26 тема

  • 40 714
  • 741
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 492
Здравейте,

Може ли да препоръчате хотел близо до фонтана ди Треви или Колизеума тъй като сме с малко дете и искам да спестя голям преход поне до едната забележителност.
Благодаря Simple Smile

# 256
  • Мнения: 353
Здравейте,

Може ли да препоръчате хотел близо до фонтана ди Треви или Колизеума тъй като сме с малко дете и искам да спестя голям преход поне до едната забележителност.
Благодаря Simple Smile
Много зависи от бюджета ви. Ние отседнахме около Колизеума, има доста прилични хотелчета с 3 звезди, но ние наехме апартамент. Като цяло района е доста шумен вечер, но към 1ч вече е ок. Най-добре търсете през букинг на картата в районите които ви интересуват, излизат и цени като въведете датите. Прави ми впечатление, че топ местата за отсядане са букнати за година напред поне. Има и хотелчета в манастирите със закуска, които изглеждат много добре между 35-55 евро на човек.

# 257
  • Мнения: 1 492
Търся нормален хотел със закуска, а не от техните типични клаустрофобични 😀
Каква е причината да няма хотели от голяма верига ?!

# 258
  • Мнения: 2 044
За Колизеума вече може и на место, но добре да се отиде 30 мин по-рано.
Дайте повече информация. Вече касите на Колизеума работят?

# 259
  • Milano
  • Мнения: 3 690
Има подробности на сайта. От 15.05.23 са отворени.

# 260
  • Мнения: 22 480
Търся нормален хотел със закуска, а не от техните типични клаустрофобични 😀
Каква е причината да няма хотели от голяма верига ?!

Тогава едва ли ще намерите такъв в централната част.
Насочете се към апартамент по-добре, но за голям и светъл такъв цените започват от 400-500лв за нощувка.

# 261
  • Мнения: 3 044
Търся нормален хотел със закуска, а не от техните типични клаустрофобични 😀
Каква е причината да няма хотели от голяма верига ?!

Вероятно запазване на автентичния облик на града? Бих казала доста правилно решение от тяхна страна

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 729
Работят каси само на маркираното място - 3 или 4, като едната е за хора с резервации/пас, а останалите - за продажба на место. Бързо вървят опашките, но ако се отиде след 9 ще се чака доста.

# 263
  • Мнения: 8 942
Здравейте. Интересувам се от туровете в колизеума, които включват подземията. Доста трудно намирам свободни дати и се чудя дали си заслужава цялото пренареждане на програмата - в нета има и положителни и отрицателни коментари, така че не ми помогнаха много. Ще ми е полезно, ако някой е посетил и сподели.
Другото ми чудене беше за вечерно посещение, когато няма толкова хора.

# 264
  • В сърцето на трима мъже...
  • Мнения: 29
Здравейте,
Използването на дебитни/кредитни карти за закупуване на билет в градския транспорт е възможно във всеки автобус на Atac, валидатор обаче има само един и обикновено се намира след първата врата.



Намирам транспорта за много зле, с 5 години разлика 😁
Но все пак, Рим е винаги добра идея 😊

Последна редакция: нд, 28 май 2023, 11:34 от Нарциса

# 265
  • Мнения: 2 233
При вземането на Рома пас картите искат ли лични документи на всички, за които са издадени? Или може един човек да събере всичките? Платени са нашите, само трябва да се вземат.

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 729
Ако са купени с един код, не е необходимо - взема ги само един. Ако всеки пас е с отделен код, всеки си взема неговия, откъдето му е удобно и когато му е удобно.
Има голяма авария с фонтаните в Д'Есте и не работят - ако някои планира посещение в следващите дни, да има предвид.Във вилата на Адриан най-атрактивните части са затворени за реконструкция и май скоро няма да ги отворят.

# 267
  • Мнения: 85
Днес прочетох за нов панорамен асансьр в Колизеума .
Доколкото разбрах посещенията на последните нива ще са възможни от юни в извънработно време между 7,30 и 9,30 часа. Резервациите ще могат да се правят на официалния сайт на Колизеума. Ето и един клип от статията, която четох.
https://www.youtube.com/watch?v=G6uMIfSkLeQ&t=152s

# 268
  • Мнения: 437
Някой скоро посещавал ли е Пантеона? В сайта не ми дава опция да резервирам безплатно час нито за уикенд, нито за делник. Предлага ми само платени опции. Може ли изобщо да се влезе вече безплатно?

# 269
  • Мнения: 23
Някой скоро посещавал ли е Пантеона? В сайта не ми дава опция да резервирам безплатно час нито за уикенд, нито за делник. Предлага ми само платени опции. Може ли изобщо да се влезе вече безплатно?

Предната седмица се влизаше напълно свободно / безплатно/.
Около обяд просто опашката е далеч по - внушителна.
Ние влязохме без чакане в 10ч.
Вътре може да се закупи аудио гид - доста удобен, препоръчвам.
Ние имахме предплатен  - онлайн.

Общи условия

Активация на акаунт