Рим - 26 тема

  • 41 009
  • 741
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 73
Да, сега можеше спокойно да се разхождат хората по нея.
За посещение на Пантеона, ние бяхме уикенда, беше нужна резервация. Насочиха ни да сканираме QR код, с който, през телефона успяхме да се регистрираме за посещение на следващия ден , в 17.30 часа, за същия ден нямаше часове. Преди не беше така.
От летище Чимпино до Рим пътувахме с автобус 720 и метро линия В. На връщане, към летището, с метро линия А и автобус 520. Изключително удобно и бързо. В транспортните средства , всички се чекирахме с дебитни/кредитни карти.

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Сигурно е писано някъде, но не намерих, в градския транспорт купува ли се билет и за куфара? Голям, не за ръчен багаж.

# 242
  • Мнения: 4 497
Билетите от ticket appy валидни ли са за метро и автобуси или само за автобуси?
Да, за цяла градска мрежа.
В автобус дори ни провериха контрольори с приложението.

# 243
  • София
  • Мнения: 1 584
От летище Чимпино до Рим пътувахме с автобус 720 и метро линия В. На връщане, към летището, с метро линия А и автобус 520. Изключително удобно и бързо. В транспортните средства , всички се чекирахме с дебитни/кредитни карти.
Колко време е пътуването със 720 до метрото? И горе-долу с 520 след метро А до Чампино? Понеже кацаме към 20 ч на Чампино, на сайта на АТАС ми дава да си изчисля маршрута до апартамента ни -автобус, метро, автобус и го дава 2 часа (в същото време го изчислява на цена на 1 билет, който е за 100 мин. Струва ми се много дълго, но се чудя дали е заради връзките. Намирам списък със спирки, но не и разписание както при нас в колко часа точно на коя спирка е. И не мога да предвидя как ще са връзките. Едно, че гоним настаняване до 22 ч, а нали едната линия на Метрото е само до 21 ч (на https://www.metropolitanadiroma.it пише, че е Б), а в темата мисля пишеше, че е А? и ми се иска да преценя кой маршрут ще е по-добър
И последен въпрос относно възможността за чекиране с деб/кред карти? Трябва ли за всеки пътник да е с различна карта? Или може няколко пъти с една и съща карта да се чекира. С много деца сме и май ще потърсим да си купим билети. В сградата на самото летище ли има възможност да се купят или на спирката на 520 и 720?

# 244
  • Мнения: 73
Jiema, ние пристигнахме в Рим, с вечерния полет на Райен Ер, който кацна доста по-рано от предвиденото, но пак след 21 часа/ . Трябваха ни около 10 мин, да минем паспортна проверка и да излезем от летището, нямахме чекиран багаж. Спирката на автобусите е пред изхода/входа на летището. Не сме чакали за автобуса въобще, случихме, че дойде веднага. Предварително, някъде из италианските сайтове, бях намерила разписанието и спирките. С 720 имаше предвидени около 20 спирки, автобусът не спря на нито една, защото нямаше хора за слизане по пътя му. В автобусите, с бутон, се индикира, ако човек иска да слезе на следващата спирка. Пътувахме около 20 мин, но пак споменавам, че по маршрута си не спря на нито една, та не може да се предвиди колко точно време, ще пътувате вие. Спира буквално на спирката на метро линия В.
Наобратно, към летището , с 520, пак бях видяла разписанието на автобуса и така си предвидихме кога да си хванем метрото от Рим. С 520 пътувахме пак около 20 мин, този път автобусът спря на 2-3 спирки от маршрута си. Мисля, че спокойно ще стигнете до 22 часа до апартамента, който сте резервирали.
Всички бяхме с дебитна/кредитна карта, билети не сме купували.
Досега винаги сме използвали за транспорт Теравижън, но сега не ни устройваха часовете на тръгване от летището и решихме да изпробваме варианта с градския транспорт. Не сбъркахме - лесно, бързо и удобно беше предвижването ни.

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 734
На место в Капитолийските музеи може ли да се купи семеен билет? Направих резервация на националния телефон, който посочват в сайта, но ми изпратиха само за основната експозиция, без допълнителните изложби и не ме устройва.
Резервацията по телефона отне повече от час- висиш и чакаш, слушайки музика, после вдигне някой и като си зададеш въпроса, затваря телефона, въпреки че избирах англиъски / четири пъти ми затвориха, докато попадна на правилния сътрудник/.
И още едно питане към скоропосетилите Колизия- опашките на касите за детските  билети  бързо ли вървят?

# 246
  • София
  • Мнения: 352
На место в Капитолийските музеи може ли да се купи семеен билет? Направих резервация на националния телефон, който посочват в сайта, но ми изпратиха само за основната експозиция, без допълнителните изложби и не ме устройва.
Резервацията по телефона отне повече от час- висиш и чакаш, слушайки музика, после вдигне някой и като си зададеш въпроса, затваря телефона, въпреки че избирах англиъски / четири пъти ми затвориха, докато попадна на правилния сътрудник/.
И още едно питане към скоропосетилите Колизия- опашките на касите за детските  билети  бързо ли вървят?

Да. Аз взимах на място билети/не предвиждах да го посещавам, но така се случи, че взех, че го посетих/, не беше семеен билета, но все пак. Беше миналата година, но опашка нямаше и беше супер спокойно Simple Smile има шкафчета да си оставиш нещата безплатно Simple Smile

# 247
  • Мнения: 2 061
По принцип маршруът на 720 е по-дълъг от на 520, т.е. по кратко се пътува с 520. Правих сравнение две поредни години. Сега на колко спирки ще спре, не знам, но вечерта предполагам на малко.
С 520+метро до Термини около 50 мин.

# 248
  • Мнения: 22 543
Аз не бих си усложнявала пътуването, за да спестя няколко евро и да пътувам с автобус.
Взимате шатъл и слизате на гара Термини, а оттам имате транспорт за навсякъде.

# 249
  • Мнения: 50
И последен въпрос относно възможността за чекиране с деб/кред карти? Трябва ли за всеки пътник да е с различна карта? Или може няколко пъти с една и съща карта да се чекира. С много деца сме и май ще потърсим да си купим билети. В сградата на самото летище ли има възможност да се купят или на спирката на 520 и 720?
За всеки пътник е отделна карта. Приложението Ticket appy e много удобно. В него си има обяснения как се активират и за къде и до кога са валидни билетите.
Имайте предвид плащащите с карта, че когато достигнете лимита за безконтактно плащане за деня, в автобуса не минава чекирането. Добре, че бях инсталирала и приложението и веднага си купих и активирах билет.

# 250
  • Мнения: 353
Да потвърдя, че вече 3 дни използваме ticket appy и е страшно удобно. Ние сме 2 възрастни и 2 деца, купих 4 отделни билета и ги валидирам един след друг в автобуса. Гледам, че почти никой не валидира като цяло, но важи за всичко - автобуси, метро

# 251
  • Мнения: 4 497
Ние ползвахме това приложение с месечен абонамент на два пъти. Валидирахме само в метрото.
Спомням си обаче, че ни иска кокиче фискале за месечния вариант, което ние имаме.

# 252
  • В сърцето на трима мъже...
  • Мнения: 34
Здравейте,
Поздрави от Рим Simple Smile Искам да препоръчам този сайт за билети за Ватиканските музеи, при липса на такива в официалния сайт: https://www.rome-museum.com/
Прочетох за него в темата и реших да закупя билети.
В разпечатаният билет имаше записан час за влизане, но в получения мейл за потвърждението имаше времеви интервал. Със закъснение заради градския транспорт, но все пак в часовия диапазон от мейла, минахме без никакъв проблем.

# 253
  • София
  • Мнения: 414
Нашите билети за ватиканските музеи и колизеум, палатин и форум+ арена ги напазарувах от tickets.com - всичко беше супер. Понеже пристигнахме с час и половина преди нашият час при ватиканските музеи , решихме да се пробваме и никой нито ни пита, нито гледа часа директно си взехме билетите от кеш деск-а.

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 734
За Колизеума вече може и на место, но добре да се отиде 30 мин по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт