Рим - 26 тема

  • 40 764
  • 741
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 316
Здравейте.
На улицата на хотел Адмирал има 2 заведения с масички от вън. Предлагат чудесна паста ина приятни цени.
Благодаря!

# 286
  • Мнения: 62
Розалинда, ресторант Il Gallo Nero, намира се на Via Principe Amedeo  9. Страхотна паста на добра цена. За вечеря резервирайте предварително маса.

# 287
  • Мнения: 1 265
Децата ползват ли някакво намаление при автобусен транспорт, метро?До каква възраст?

Четох първа страница, но все пак, ако има някой с по-скоро пътувал!

От Чампино до Термини гледах за разни автобуси(Кои от тях имат гише на летището?, Имат ли детски билети?) с цени 6 евро за възрастен.От тяхно гише, онлайн или от шофьор е по удачно закупуването.Още ли трябва да се разпечатват(при онлайн)?

 Автобус 520 до Чинечита(гледах посочения сайт, но не се ориентирам), спирки с имена, разписание има ли ли някъде?
Виждам само карта за него.

# 288
  • Мнения: 316
Розалинда, ресторант Il Gallo Nero, намира се на Via Principe Amedeo  9. Страхотна паста на добра цена. За вечеря резервирайте предварително маса.
Благодаря!

# 289
  • Мнения: 2 044

 Автобус 520 до Чинечита(гледах посочения сайт, но не се ориентирам), спирки с имена, разписание има ли ли някъде?
Виждам само карта за него.
Като влезете през линка на първа страница натискате Direzione: CINECITTA' (MA) и Ви излизат спирките, а когато натиснете часовничето отстрани, в дясно на екрана се появява разписанието.

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Здравейте, аз пак да питам, в градския транспорт трябва ли да купувам билет и за куфара (голям, за чекиран багаж)?

# 291
  • София
  • Мнения: 70
Ъпдейт, ако за някого ще е полезно: билетите само за Airlink автобуса (от Чампино до летище Чампино) се купуват в кеш директно от шофьора - €1,20 на човек

Здравейте, вклювам се с въпрос Smile

С приятеля ми заминаваме този петък за Рим, благодарение на темата се ориентирам за всичко, безценна информация предоставяте, за което мноого благодаря! Hug

Понеже на връщане полетът ни е рано сутринта - от 8:00ч., последната ни нощувка ще е в Чампино, за да сме близо до летището. Не ми става ясно дали можем да използваме само автобуса Atral Ciampino Airlink до летището, ако няма да ползваме влака, идващ от Рим. Цената на билета отново ли е 2,70Е и откъде се купува, на сайта на Tren Italia пише, че не може да се закупи онлайн?

Благодаря ви предварително! Hug

# 292
  • Мнения: 757
Здравейте, преди време писах, но все още нямах конкретни параметри, но вече имам - може ли малко помощ/препоръка за място за настаняване, относително близо до центъра - апартамент или стая със спалня и една легло + единична стая. Прерових букинга, но нищо подходящо не откривам…

# 293
  • Мнения: 970
Здравейте, преди време писах, но все още нямах конкретни параметри, но вече имам - може ли малко помощ/препоръка за място за настаняване, относително близо до центъра - апартамент или стая със спалня и една легло + единична стая. Прерових букинга, но нищо подходящо не откривам…
През април нощувахме в този апартамент Vatican Miracle Suite, чрез букинг резервирах, максимално 6 човека могат да се настанят, много ни хареса, че има две бани.

# 294
  • Мнения: 757
За съжаление, не е свободен за нашите дати…

# 295
  • Мнения: 669
Здравейте,
извинявам се, ако го пише някъде, но май съм закъсняла с резервацията и бързам да не изпусна и последния вариант...
Опитвам да резервирам билет за Колизеума, но единственият наличен за датата е
"Last Minute Entry Tickets + Audio-Video Device"
- Entry to the Colosseum at the selected time ....
Т.е. няма skip the line.
Въпросът ми е: след като имам фиксирано време и ще вися на опашка, има ли възможност да пропусна времето на влизане и да ми откажат? Много ли се виси, да си го предвидя?

ПП: Резервирах все пак, дано са го измислили добре

Последна редакция: нд, 18 юни 2023, 21:12 от aaa73

# 296
  • Мнения: 1 709
Здравейте!

Благодаря за информацията, която споделяте!

Ще ходим в Рим за първи път, в края на лятото. В момента разглеждаме местата за престой.
Дали е добър вариант в района около Ватикана?
И кога най-късно се препоръчва да се направи резервация - три месеца преди пътуването твърде рано ли е?

# 297
# 298
  • Мнения: 41
Гледам билети в GetYourGuide за Базиликата Св. Петър по 6 евро. Но никъде не пише, че са skip the line. По-долу пишете, че на място се купуват и се чудя има ли смисъл...


Има ли включени градини към Ватиканските музеи не може без гид. Също така и само градини не може.
За изкачването на купола на Сан Пиетро билетите са само на място, не може предварително.

# 299
  • София
  • Мнения: 351
Гледам билети в GetYourGuide за Базиликата Св. Петър по 6 евро. Но никъде не пише, че са skip the line. По-долу пишете, че на място се купуват и се чудя има ли смисъл...


Има ли включени градини към Ватиканските музеи не може без гид. Също така и само градини не може.
За изкачването на купола на Сан Пиетро билетите са само на място, не може предварително.

Няма смисъл, направо на място си вземете. Има страшни опашки още преди да влезете в базиликата, а тя е безплатна, само изкачването купола се плаща. Аз като бях мин година май месец, даже не видях да има такава skip the line...

Общи условия

Активация на акаунт