Рим - 26 тема

  • 40 574
  • 741
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 434
Предната седмица се влизаше напълно свободно / безплатно/.
Около обяд просто опашката е далеч по - внушителна.
Ние влязохме без чакане в 10ч.
Вътре може да се закупи аудио гид - доста удобен, препоръчвам.
Ние имахме предплатен  - онлайн.
В какъв ден от седмицата беше посещението ви?

# 271
  • Мнения: 23
Предната седмица се влизаше напълно свободно / безплатно/.
Около обяд просто опашката е далеч по - внушителна.
Ние влязохме без чакане в 10ч.
Вътре може да се закупи аудио гид - доста удобен, препоръчвам.
Ние имахме предплатен  - онлайн.
В какъв ден от седмицата беше посещението ви?
Вторник

# 272
  • София
  • Мнения: 401
През седмицата не е необходима резервация . Такава се прави за събота и неделя и то през едно тяхно приложение, което не го свалихме, защото не ни беше нужно. Ние бяхме в понеделник.

# 273
  • Мнения: 41
Ciao, ragazzi! В края на юли ни предстои първото посещение на Вечния град. Ще имаме 3 дни, за които съм направила следната програмка, ще спим в район Prati:
1 ден (не го броя): кацане около 17 ч., настаняване ок.19 ч. Излизане за вечерна разходка и вечеря, като мисля пътьом да разгледаме St.Angelo, оттам Navona, Пантеона и Фонтан ди Треви.
2 ден: Ватикана-(колебая се дали следобед към 15 ч. няма да е по-спокойно), както и привечер да отидем до Belvedere Gianicolo
3 ден: Вила Боргезе и Медичи; Испанските стълби
4 ден: Виторио Емануеле, Санта Мария, Колизеум (само отвън).  Полетът за прибиране е в 17 ч.
Въпросът ми е за Ватикана, има ли комбинирани билети за музеите, Сикстинската капела, градините и Св. Петър без гид? Колкото и сайтове да разгледах, не намерих тази конфигурация. Изобщо за базиликата Св. Петър (доколкото схванах разглеждането й е безплатно), по-конкретно за изкачването й, могат ли да се вземат предварително билети? Гледах програмата да не е свръх натоварена, тъй като едвам навих мъжа ми и не искам да го отказвам за вбъдеще. Отворена съм за предложения и препоръки.
Много благодаря на всички!

# 274
  • Мнения: 2 037
Има ли включени градини към Ватиканските музеи не може без гид. Също така и само градини не може.
За изкачването на купола на Сан Пиетро билетите са само на място, не може предварително.

# 275
  • Мнения: 163
Закупени билети на Теравижън от летището до Термини и обратно от техния сайт трябва ли задължително да се използват в избрания час? Може ли да се качи човек по-рано или по-късно на същия ден? ... защото прочетох, че трябва да са разпечатани на хартия билетите за връщането..., то аз връщането ПО мога да си го прогнозирам, но при пристигането се колебая дали няма да има някакво забавяне на полета...

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 10:44 от Aretka

# 276
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 612
Билети на Теравижън ние купихме от шофьора на автобуса, но като се връщахме в България. Проверихме на място дали става така предния ден, увериха ни, че става. А като пристигнахме в Рим ползвахме такси, защото полетът ни закъсня, а автобусите вечер са до определен час. С шофьора на таксито предварително се договорихме за цената - 50 евро (от Фиумичино). Мислех да взема, докато чакахме прекачването на самолета, но добре, че не го направих, защото закъсня. А защо като пристигнете не купите веднага през сайта?

Последна редакция: вт, 06 юни 2023, 13:51 от zaek

# 277
  • Мнения: 434
При Теравижън не става ли само да покажеш билетите на телефона, без да ги разпечатваш?

# 278
  • Мнения: 155
При Теравижън не става ли само да покажеш билетите на телефона, без да ги разпечатваш?
Става, февруари го правих  така.

# 279
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте, вклювам се с въпрос Smile

С приятеля ми заминаваме този петък за Рим, благодарение на темата се ориентирам за всичко, безценна информация предоставяте, за което мноого благодаря! Hug

Понеже на връщане полетът ни е рано сутринта - от 8:00ч., последната ни нощувка ще е в Чампино, за да сме близо до летището. Не ми става ясно дали можем да използваме само автобуса Atral Ciampino Airlink до летището, ако няма да ползваме влака, идващ от Рим. Цената на билета отново ли е 2,70Е и откъде се купува, на сайта на Tren Italia пише, че не може да се закупи онлайн?

Благодаря ви предварително! Hug

# 280
  • Мнения: 49
Закупени билети на Теравижън от летището до Термини и обратно от техния сайт трябва ли задължително да се използват в избрания час? Може ли да се качи човек по-рано или по-късно на същия ден? ... защото прочетох, че трябва да са разпечатани на хартия билетите за връщането..., то аз връщането ПО мога да си го прогнозирам, но при пристигането се колебая дали няма да има някакво забавяне на полета...

Май месец пътувахме от Рим до Чампино, показахме билетите на телефона. Часът ни беше за 16:30, но дойде автобус към 15:45 и се качихме на него, нямаше проблем.

# 281
  • Milano
  • Мнения: 3 685
От 01.07.2023 ще се плаща за влизане в Пантеона.

# 282
  • Мнения: 434
Аз така и не разбрах как се прави резервация за Пантеона за почивните дни. Линкът, който знаех, не работи вече. От сайта дава възможност да се закупят турове, но не и безплатно разглеждане.

# 283
  • Мнения: 316
Здравейте от скоро съм в темата и предварително се извинявам, ако въпросът ми е обсъждан. За първи път ще пътувам за Рим и настаняването ще е в хотел около гара Термини за 5 дни, но само с включена закуска. Та въпросът ми е: Кои заведения за хранене бихте ми препоръчали около гара Термини? Благодаря!

# 284
  • Somewhere in the World
  • Мнения: 1 335
Здравейте.
На улицата на хотел Адмирал има 2 заведения с масички от вън. Предлагат чудесна паста ина приятни цени.

Общи условия

Активация на акаунт