Има ли отърване от цъфтящата коса?

  • 21 006
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ок, явно ще посещаваме често фризьорката и няма да суша краищата със сешоар и кристали разбира се. Ще пробвам. Благодаря!

# 16
  • Мнения: 2 673
Честно казано, се подстригвам много рядко, но косата не ми цъфти. Откакто ползвам подходящи балсами, кристали и маски - нямам проблем. Суша я леко от корена към върха \наведена\.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 172
Преди известно време си взех един шампоан и цялата ми коса цъфна, а е почти до кръста. Ако не беше фризьорката ми, а някоя друга, щях да се разделя с половината си коса. Обаче се разделих само с 1 см. Моята фризьорка ми почиства цъфтежа точно както го е описала jorkita и косата ми е страхотна. В момента откривам само отделни цъфнали косми.
А относно метода на горене на цъфтеж със свещ не се оставяйте да го приложат към косите ви, защото като се изгори косъма той става отдолу на топче, което при сресване на косата се заплита и къса и отново се образува цъфтеж.

# 18
  • Мнения: 463
аз успях да си докарам косата почти до кръста вече. и то като я подкъсявам редовно против цъфтеж. истината е, че като веднъж месечно клъцнеш мъничко, расте много по-бързо. поне при мен.

# 19
  • Мнения: 985
Ех, тези коси...Тинка79, с теб май имаме еднаква болка. И аз искам коса до кръста, буйна, руса..
За цъфтенето от фризьорката ми съм чувала, че е важно как се реже косъма. Трябва да не става под ъгъл (на времето филираха с едни гребенчета с бръснарско ножче- ужас за косите), защото косъмът е повече предразположен към нацепване, а това води до цъфтене. Подстригването трябва да става под прав ъгъл. Може би затова напоследък в салоните хващат връхчетата като усукват кичур коса и режат само хвърчащите крайчета. На времето като студентки така си махахме цъфтежите.

# 20
  • Мнения: X
       Тинче, продължавай с маските; не разрешавай на фризиори да ти "филират косата" с филажна ножица или бръснач, защото така краищата се разрязват по диагонал и по - лесно "разцъфват". Ако косата расте с 1- 1,5 на месец или с 2 - 3см за два месеца, няма да е проблем отрязването на 0,5- 1 см(а именно - връхчетата).
      През лятото косата расте по - бързо, но именно тогава я изтощаваме като не я пазим от слънцето. Кристалите, пшеничното масло и качествен балсам помагат, но трябва да имаш търпение, защото  някой краища са на път да се разделят и няма значение кога ще стане това. Ако тренираш целенасочено по - малко да придърпваш и въобще пипаш косата ще намалиш възможността за изсушаване и цъфтежb]  bouquet

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
От личен опит бих те препоръчала да се подстрижеш с електрическа ножица или така наречената "гореща ножица". Тя запечатва края на косъма и не цъфти повече  Peace

# 22
  • Мнения: 560
Зехтин за готвене след баня без отмиване.Но не е подходящ много за прави коси,защото те са мазни,за разлика от къдравите.Предполагам,че ако после правата коса се намаже с нещо за ефект "мокра" коса,няма да се личи мазното от зехтина.

# 23
  • Мнения: 17 407
Преди години имах този проблем. Ползвах един флуид на Лонда за цъвтящи краища- не вярвах, но наистина ми се запечатаха краищата без подстригване. НЕ знам дали още се продава из магазините.

# 24
  • Мнения: 1 063
Преди години имах такъв проблем. Смених фризьора и нещата си дойдоха на място. Проблема е бил в ножицата и в техниката на подтсригване, поне в моя случай. Но ползвала съм разни серуми за връхчета - на Kerastase и на една испанска фирма (от аптека Ремедиум), не мога да кажа, че имаше кой знае какъв резултат. Това, което ми помага днес е балсама на L`oreal срешу накъсване на косъма (без сешоар не мога, а той много уврежда косата в тази насока, накъсване).

# 25
  • Мнения: 5 362
От личен опит бих те препоръчала да се подстрижеш с електрическа ножица или така наречената "гореща ножица". Тя запечатва края на косъма и не цъфти повече  Peace
Нямам личен опит,но съм чувала страхотни отзиви за този вид ножици.А и без подстригване,някакво,просто няма как да стане.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 172
ножицата и в техниката на подтсригване

 newsm10

# 27
  • Мнения: 727
От личен опит бих те препоръчала да се подстрижеш с електрическа ножица или така наречената "гореща ножица". Тя запечатва края на косъма и не цъфти повече  Peace
Нямам личен опит,но съм чувала страхотни отзиви за този вид ножици.А и без подстригване,някакво,просто няма как да стане.
заинтрегувах се къде подстригват така
техниката сложна ли е или просто е необходима съотв.ножица?????

# 28
  • София
  • Мнения: 1 176
"горещата ножица" е термотерапията всъщност!!!
Има ефект, определено-   newsm10 и на мен косата ми цъфти много

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
От личен опит бих те препоръчала да се подстрижеш с електрическа ножица или така наречената "гореща ножица". Тя запечатва края на косъма и не цъфти повече  Peace
Нямам личен опит,но съм чувала страхотни отзиви за този вид ножици.А и без подстригване,някакво,просто няма как да стане.
заинтрегувах се къде подстригват така
техниката сложна ли е или просто е необходима съотв.ножица?????

Общи условия

Активация на акаунт