Панорамна зъбна снимка преди бременност

  • 411
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте! Тъй като знам, че рентгеновите снимки не са препоръчителни по време на бременност, съм се замислила, че си правих зъбна панорамна снимка 3-4 дни преди овулацията и съответно зачеването. Била съм няколко дни след цикъл. Дали е възможно да има някакъв проблем, след като реално бременност все още е нямало? Евентуално някакъв дефект да се е получил в яйцеклетката? Уточнявам, че бях с престилка. Бременността ми се развива нормално, бебето също, минала съм 2 фетални морфологии към момента, но днес се замислих като върнах малко лентата и не съм го коментирала с АГ.

Последна редакция: пт, 31 мар 2023, 17:49 от vika.03

# 1
  • София
  • Мнения: 35 100
Снимки се правят и по време на бременност, няма какво да го мислите.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Правила съм няколко зъбни снимки+ панорамна точно преди да разбера, че съм бременна. Все пак са насочени далеч от коремната област, няма какво да го мислите, особено ако носите и оловна жилетка.

# 3
  • Мнения: 1 033
Търсиш си зорлем, за какво да се притесняваш. Минала си 2 морфологии, няма страшно! Леко раждане и си почивай вместо да мислиш за глупости, че после ще мечтаеш за почивка. 😂😇😇

# 4
  • Мнения: 6 764
След като не сте била бременна, не знам какъв да е проблема. Ако снимката ви беше увредила яйцеклетката, нямаше да забременеете. Изначално до бременност не се стига или същата не се задържа при дефект.

# 5
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Не се тревожете, била сте и със жилетка, и зоната е далеч от матката. Аз правих панорамна снимка малко преди да разбера, че съм бременна със сина ми, който в момента е на 6 и всичко му е на 6 Blush Лека и спокойна бременност Ви желая!

Общи условия

Активация на акаунт