Априлски книжен клуб - 2023

  • 4 756
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 573
На мен сякаш ми се чете трилър.

# 61
  • Мнения: 482
За книга засега нямам идеи, за разкази - тъкмо получих “Ние от шестия ден” онзи ден и котешката серия на Йосиф Перец е интересна и забавна. Много ще е интересно да чуя(прочета) и други мнения, обаче конкретно тези разкази май ги няма онлайн или в електронен вариант.

# 62
  • Мнения: 271
А и за още една сетих - Облакът Кукуландияна Антъни Доер. Ще видя дали я има електронна на български, аз я имам на английски.

# 63
  • Мнения: 3 573
Христос Воскресе, мили читателки! 💐
Минавам да кажа, че освен книгата, прочетох и разказа. Назад е много добре осъден и няма да се повтарям. Като лично мнение ще кажа, че ми беше много приятен и умилителен за четене Simple Smile
За идния месец ще се включа и аз с едно предложение “Изхвърлени в Америка” на Джанин Къминс. Сигурно е предлагана и друг път, не съм чела всички теми назад Simple Smile Бих подкрепила Кукуландия, имам я на хартия и ми се чете Simple Smile
ПС: Ще прочета “Списъкът”, видях, че сте я чели наскоро Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 апр 2023, 10:42 от Танчитка

# 64
  • Мнения: 10 191
Току-що един пост в другата тема ме подсети за общодостъпна и хубава - според мен книга, която да предложа за м.май- “Да пробудиш драконче”, Николай Теллалов. С удоволствие бих я препрочела.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 569
Прочетох книгата. Доста тежка книга, но написана с отличен стил и дълбока емпатия. Едно от най-силните неща в нея лично за мен беше развиването на образа на Филип. Много реалистично беше представено - как изглеждат нещата от страна на Виолет и каква всъщност е неговата истина... Имаше и някои недотам добре развити елемента, както и някои политкоректни клишета, заради които дадох 4 звезди, но без съмнение е книга, която не те оставя безразличен и която дълго се помни. Лично мен ме натовари доста, но си заслужава да се прочете.
Надявам се през май да изберем да четем нещо стойностно отново.

# 66
  • Мнения: 3 573
Образът на Филип и за мен беше най-приятната изненада в книгата. За сметка на това героят на полицая/комисаря (не помня името) ми беше безинтересен. Изобщо цялата им любовна история остана безинтересна за мен.

# 67
  • Мнения: 10 191

Надявам се през май да изберем да четем нещо стойностно отново.

Подкрепям предложението, както и това за “Облакът Кукуландия” на Антъни Доер- една от добрите книги, които миналата година прочетох. И тя не успя да се класира в номинациите ми за книга на годината, но това беше само заради конкуренцията с книги с автори като Хавиер Мариас или Клифърд Саймък, например.

# 68
  • Мнения: 5 160
Довечера пускам анкета Simple Smile
Под секрет - намерих Облакът Коколандия, на английски Wink Дори да не се класира ще го сложа в линк за сваляне.

# 69
  • Мнения: 10 191
Чудесно! Само ще допълня за тази книга, че колкото и особена може да изглежда- има шест героя, действието скача във времето и пространството, има интересен замисъл и в основата ѝ е идеята за ценността на книгите. И има протагонист с български произход -момче от Родопите, със странното иначе име Омеир.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 654
И аз прочетох "Вода за цветята", оцених я с 4*, но реално ми е 3.5. Хубавото й е, че се чете леко, започна много интригуващо, но към средата доста ме загуби. След нея прочетох още две книги и вече може да се каже, че съм я забравила. Намерих я за повърхностна, мелодраматичнa, но за сметка на това пълна с "deepities". Нещо не ми достигна, за да ме убеди в истинността на героите и да ме трогне, а съм пословична ревла на книги и филми. Филип, особено, по начина, по който беше изграден като образ, ми беше изключително неубедителен - и трансформацията му след смъртта на дъщеря му, и самоубийството му. Виолет ми беше безразлична с нейното безлично примирение и сервилност към открито злоупотребяващ с нея партньор. Развръзката на трагичния инцидент беше предсказуема, все пак в книгата имаше един явен злодей - майката, и нямаше как точно злодеят на книгата да не е в основата на престъплението. И в конструкцията на инцидента, и в мотивациите на образите имаше някаква изкуственост, не повярвах на авторката и не можах да съм съпричастна с героите й.
Хареса ми обаче напевният изказ, описанието на гробището и градините. Хареса ми и моментът с "Мостовете на Медисън".
Надявам се, че не засягам тези, които са харесали повече книгата, просто не е моята.

# 71
  • Мнения: 1 948
И аз четох книгата ,,Вода за цветята '' в началото на годината . Корицата е много красива. Много ми хареса и и дадох най - високата оценка . Има много над какво да се замислиш.
Трябва да си много силен човек , за да продължиш напред след смъртта на детето си  . Определено ще я препрочета пак. Не ми хареса образа на Виктор.  Взима си мотора и отпрашва + това е и безработен. Оставя я тя да се грижи за всичко - за дома, за детето и да ходи на работа.

Последна редакция: чт, 20 апр 2023, 11:41 от alisa212

# 72
  • Мнения: 5 160
Анкетата е жива Simple Smile Цъкнах нещо и сега не съм сигурна, че съм сложила срок за гласуване. Май не съм... Как да е, гласуваме до понеделник вечер, 24ти. Мисля, че ще е достатъчно Simple Smile
При ожесточена надпревара с предимство ще бъде книгата, която успея да намеря в електронен формат на български.

Нямаме предложения за разказ. Но направих следното - цъкнах в гугъл "кратки разкази" -> читанка -> каквото беше отгоре като сборник -> ей този разказ https://chitanka.info/text/4458-bjagstvoto-na-nomer-811

Ще го прочета утре. Може да става за нещо, може и да е пълна дупка. Ще видим. Ако ви е авантюристично като на мен - погледнете го Simple Smile

Последна редакция: пт, 21 апр 2023, 00:57 от Inferiya

# 73
  • Мнения: 271
Баба Дуня я има в mailbooks, аз я имам свалена, ще я споделя Simple Smile

# 74
  • Мнения: 321
Най-накрая ми остана време и на мен да споделя мнението си Simple Smile С риск да се повторя от другата тема, четох книгата преди 2 месеца и не ми хареса, но гласувах за нея да се обсъжда, точно, защото ми беше любопитно с какво успя да докосне толкова много потребителки.

Та, по същество, главната героиня въобще не ми допадна - беше ми твърде вятърничева от самото начало, а след това твърде меланхолична и слабохарактерна, което беше в противовес с образа, който уж се изграждаше в края на книгата - на силната, самостоятелна жена.

Неубедителни ми бяха историите - твърде бързи влюбвания и изключително повърхностни отношения. Второстепенните истории също ми бяха доста скучни и трябва да призная, че имаше няколко момента, в които четох по диагонал, защото беше сууупер мудно. Но все пак, трябва да се отбележи, че аз съм фен на трилъри, мистерии и криминалета, така че го отдадох на това.
Скрит текст:
Единствено, както всеки родител, така и мен ме разстрои несправедливата смърт на дъщерята (особено, че тя беше център на живота ѝ) и донякъде разбирам защо, след като не отиде на погребението се премести да живее на гробището и намери някаква утеха. Но трагичната история е едно, а приятната книга за четене - друго.

Твърде мудна за моя вкус. И тъй като прочетох 'Камък, ножица, хартия' и доста ми хареса, я предлагам отново за четене. Мислех, че предложенията от преден месец остават за следващия, но явно съм се объркала. Така че я предлагам отново, с удоволствие ще я обсъдя с вас! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт