Отново въпрос за спането....

  • 1 042
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 896
Ние също спим заедно всички - детето е на легло долепено до нашето. На тази възраст не бива да се насилва. Естествено всеки решава сам как да си гледа детето, но аз не бих го оставила захвърлен да реве само и само да е отделно на всяка цена. И ние сме хора, и ние искаме да спим, а сега и детето се чувства обичано и разбира че чувствата му се вземат под внимание.
Не ми казвай, че си щяла са го смачкаш. Съвместният сън по света дори се препоръчва, смята се че опасност майката да смачка детето има единствено ако тя е със силно наднормено тегло, пие или употребява наркотици. Останалите майки не си мачкат децата, защото имат усещане дори насън как да ги предпазят.
Щом толкова държиш да сте отделно, отделянето става само с рев, за мен това не е вариант, защото се травмира детето на тази крехка възраст. Смятам го за бабешки мит, че децата трябва да спят непременно отделно, защото иначе не се отучвали. Детето се развива и светът го привлича, няма да усетим и ще бягат от нас, няма да се прибират. Да не се сърдиш един ден защо не ти се обаждат. Тогава ще ти е мъчно за гушкането в бебешка възраст.

# 16
  • Мнения: 3 092
Исках да кажа това , което basilisk е казала или поне горе-долу с тези думи.Ако нещо просто не става и детето се измъчва и страда защо да го правим Rolling EyesСмятам че е твърде малко ...но това си е мое мнение - не ангажирам никого NaughtyЛично аз когато съм била бебе по цяла нощ съм държана на ръце -не дори в креватче ами люляна напред -назад я в ръцете на баба , а на мама и така доста дълго тези жени не са успели да заспят или са спали на смени , но мама ми е казвала че малко след годинка аз не съм търсела тяхната компания , заспивала съм и съм се забавлявала сама и на нея дори и е било криво ..незнам.Винаги е различно и винаги има много гледни точки , така че следвай инстинкта си!
Успех ! Peace

# 17
  • Мнения: 5 362
До 1г.и 2м. Кали спеше сама в леглото си.Но от тогава до сега сме заедно GrinningНе ни е проблем,защото сме допрели леглото й до спалнята и махнахме решетката.Така сме винаги една до друга и няма сърдити.

# 18
  • Мнения: 1 896
Ето тук има една много хубава статия, преведена от "Ню Йорк Таймс". Мисля че източникът е доста авторитетен.

# 19
  • Мнения: 100
Здравей,
при нас също имаше такъв период, но знам със сигурност, че се дължеше на зъбите. Любчо не заспива сам вечер, заспива гушнат при мен на голямото легло. В този период се будеше през нощта, ставаше прав в леглото и искаше да го вземеме. Будуваше, мрънкаше, въртеше се, катереше се върху мен и баща си и след 1 час заспиваше. Тогава го месетех в неговото легло. Но отмина и сега вече спи по цяла нощ непробудно. А също помисли дали малкия е уморен достатъчно, за да си легне да спи. Понякога Любчо не му се спи и само да усети, че става въпрос за сън, започва да протестира Simple Smile Иначе и аз съм абсолютно за това детето да си спи в кревата!

Общи условия

Активация на акаунт