Парфюмни размисли и страсти - 283 април 2023 г.

  • 82 302
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 189
Интересна нова тема, благодаря, Денси!
Бих посетила парфюмно изложение и мисля, че всеки, който се вълнува от парфюми, си мечтае за подобно преживяване.
За новия месец, след като изпръскам каквото ми е останало от Angel Elixir и Coco Noir (общо около 15мл от двата), смятам да продължа с L'Air de Temps EDT и Amouage Honour.

# 16
  • Мнения: 919
Много на време идва това ревю, ще се редя за
wulong cha X...

# 17
  • Мнения: 6 984
Бих отишла на такова изложение, да. Много бих искала да видя на живо Жан Клод Елена. В негова чест днес съм с прелюбимия Jour d'Hermes Absolu.
Хубав и ароматен април на всички!

# 18
  • Мнения: 125
Благодаря за темата!
Аз с удоволствие бих отишла, но все още нямам среда от хора с подобни интереси. Не че не бих отишла сама, но предполагам като сам човек, който не е инфлуенсър, би ме било малко срам. Ходила съм на доста събития във Франция за парфюми (и не само) и представяния преди 5-6 години и ми липсва това време. Най- вече да споделям впечатления и емоции с хора със същия интерес, които биха могли да разберат или да им е интересно поне. Освен в това в чуждестранни парфюмерийни къщи презентациите, които могат да спретнат (ако решат), са просто уау.
 Quentin Bisch ми е любим последно време и съм във вълна нежни аромати Heart

# 19
  • Мнения: 431
Денси, благодаря за новата вдъхновяваща тема Heart Бих отишла на изложението, организирано с вас, с парфюмеристи, които имат интереси. Със семейството ми бяхме в Грас, моите скъпоценни хора изядоха граския тарт, изпиха граските сокчета и кафе Simple Smile, докато обикалях във Фрагонард, Молинард и Галимард.
Парфюм за деня Коприненото дърво на Джо Малоун.
Песен за деня, нека да има повече хубави български песни.

# 20
  • by the sea
  • Мнения: 628
Благодаря за новата тема Gift Heart
Определено ще е ново изживяване за мен и поне веднъж бих посетила такова изложение.
Най-новата ми придобивка на сляпо е Shiseido - Rising Sun - в началото започва заплашително жълто-цветно, но бързо преминава във свежак, за моя радост. По мой вкус е, за тези пари си струва, прекрасно свежо парфюмче.

# 21
  • София
  • Мнения: 859
Иначе, за да сме по темата - изразявам възхищението си от TF Ombre Leather  -адски секси парфюм. Аз кожа не обичам и съответно не го бях предложила на половинката за проба, но те се намериха от една отливка и край - не иска да помирише друго.
В нас все ухае на него, в работата - комплименти. Явно са един за друг. 😄

Знаете ли, имат ли голяма разлика edp с Parfum версията?
Parfum версията харесах аз. Намирам го за по-притегателен и секси. Както мога да го нося аз, така си го представям и на мъж.
Ммм, просто чуден.

По темата - Имам интерес и с най-голямо удоволствие бих посетила.
Чела съм назад по темите, че сте си правили парфюми срещи преди. Това също е страхотно преживяване.
Аз се радвам, че с някои от Вас се срещам и така пробваме различни парфюми и обменяме опит.
Съжалявам, че рядко имам времето да пиша или когато реша вече темата е друга, но Ви чета с интерес Simple Smile

# 22
  • Мнения: 267
С огромно удоволствие бих отишла - за мен това е една кауза, която уплътнява и придава много смисъл и тежест на едно обикновено пътуване, колкото и приятно да е то само по себе си. Нито ме е срам, нито смятам,че подобен форум изисква специален контингент Simple Smile
Иначе, още утре ще си взема тъй желания Rose de Jamal на Les indemodables ( възползвах се от намаленията в Елинор), а пък с мила дама от форума съм на път да спазаря един Chanel Chance и съм мнооого щастлива! За по-нататък съм си заплюла разни сладкишници и един египетски господин Simple Smile

# 23
  • Мнения: 5 189
Да споделя по-задълбочено впечатление от L'Air de Temps EDT. За мен е елегантен, леко ретро и леко дистанциращ. Показа трайност от поне 6 часа при мен. Като нотки усещам карамфил (подправката), алдехиди, нероли и иланг. Мисля, че е по-подходящ за специални случаи, отколкото за ежедневно носене, макар и да не е тежък и/или твърде задължаващ.

# 24
  • Мнения: 2 813



 Май ще видя дъно,не ми се беше случвало скоро.Хаха

# 25
  • Мнения: 467
Благодаря и аз за новата тема!
С най-голямо удоволствие бих посетила изложението, да.
Очаквам с нетърпение отзиви за новия Нарцисо и момента, в който ще го срещна  някъде да пробвам. Това ми е любимият дизайнер на парфюми и няма нито един, който да НЕ ми харесва. Просто някои много повече от други. За съжаление обаче забелязах, че тези в правоъгълната бутилка след определен брой години се развалят и ми е много тъжно, защото имам 2 любими лимитирано издание, които не са същите вече 😭 единият е напълно преобразен към много лошо и мирише на ацетон. Другият още се крепи, но натам отиват нещата и го ползвам с най-голям приоритет преди да се трансформира в лакочистител.
Голяма парфюмна драма... Исках винаги да си имам малко за спомен, но това ми напомня, че парфюмите са най-вече за носене, а не за колекция тип Плюшкин. Към което определено имам склонност.

# 26
  • Мнения: 6 984
amareto,  тъкмо тествах новия Нарцисо.  При мен е 100% Modern muse на Estee Lauder. Може при теб да се развие по-различно. Аз съм разочарована.

# 27
  • Мнения: 3 986
И аз тествах новия Нарцисо, но не съм впечатлена. Прилича си на останалите, не видях нещо много ново. Бих казала че е стилен, но малко скучен. Не мога да кажа дали е траен, но в Сефора Дъ Мол го има за проба за който иска да го пробва.

# 28
  • Мнения: 950
Аmareto направо ме притесни, и аз кътам любими Нарцисо, спрени- имаш ли спомен  за колко време се развалиха.

Последна редакция: пн, 03 апр 2023, 19:36 от BrightT

# 29
  • Мнения: 660
А кристала пробвахте ли?

Общи условия

Активация на акаунт