Семинари на Юли Тонкин

  • 6 033
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте, мами!
 Не открих подобна тема и затова реших да я пусна. Дано е в правилната подгрупа.

Ходили ли сте на семинари/маратони и каквото е там при Юли Тонкин?
Доволни ли сте, имаше ли някакви плюсове за вас? Сега пак си рекламира финансовата свобода, инвестиции и не знам си още какво.
 Аз бях на един през 2021 година за Финансова свобода и мога да кажа, че беше един миш-маш, копиран от Тони Робинс, Гранд Кардон и други подобни и нищо на база личен опит, както уж твърдеше. Най-много обаче ме озадачи и усъмни факта, че имаше домашни, в които хората трябваше ПУБЛИЧНО да разкажат за това какви активи и пасиви притежават - доходи, жилища, бижута, акции и т.н. След това ми направи впечатление, че много бяха таргетирани от разни МЛМ пирамидаджии с предложения за какво ли не - вземи този продукт за красота, инвестирай в този токен и водорасли, вземи си застраховка живот със спестовен характер от Евролайф (или друго), купете си дял от вили на Бали и т.н. А даже имаше хора, които се оплакаха и от грабежи след време...
След 2 години се засекох с някой от тези хора и разказваха как са давали по 3000-4000 лв за менторски програми, уж да развиват бизнесите си (да им казва как да правят всеки ден лайфове на Фейсбук), бяха си направили разни страници с различни дейности и т.н., но накрая ми се стори, че никой нищо не е постигнал, а уж такъв мотиватор.
 Сега се върти рекламата му за финансова свобода с групови инвестиции в имоти - звучи ми интересно, но пак имам съмнения, че той е част от някаква пирамидална схема, в която явно му трябва да вкара хора и да вземе имот с преференции, твърде агресивно натиска тази концепция. Сам твърди, колко е успешен и заможен, но доста неща от поведението му не ми вдъхват никакво доверие. Дори крайно неподдържаният вид на съпругата му в ефир ме кара да си мисля, че и там има нещо нередно. И все пак, това са си мои мисли и анализи и би ми било интересно да чуя и други, независими мнения и опит.

# 1
  • Мнения: 988
Абсолютна загуба на време са тези семинари. Само гледа как да вземе пари на хората...мотиватори, гурута, месии...айде не. Нямаш нужда някой да ти казва как да правиш бизнес

Прикачвам едно видео от YouTube, на Тодор Азов относно темата (Любо Жечев също има, но неговото е за Чоко 😂)
Изгледай го и дано ти се разяснят някои неща около Тонкина.

https://m.youtube.com/watch?v=Bxd9ahZt8mU&feature=youtu.be

# 2
  • Мнения: 451
Не съм ходил, попадал съм на разни клипове на въпросния в ютуб. Пълна глупост е според мен. Имаше една приказка : докато има балами, ще има и тарикати. Гледат какво се случва на запад и се мъчат да копират от тамошните тарикати, та така. За парите дето ще дадеш за такъв семинар, по добре си букни някой хотел и иди на спа, или си направи една екскурзийка. Мисля, че ще ти е по-полезно Grinning

# 3
  • Мнения: X
Единственият печеливш е Тонкин, който си е направил копи пейст на курса и печели пари от наивници.

# 4
  • До морето
  • Мнения: 7 073
А каква е разликата между Тонкин и Кобилкина, например???? За всеки влак си има пътници. Има хора, които имат нужда някой да им каже, че имат потенциал, че сутрин трябва да си повторят 10 пъти "Аз мога",  да си направят Табло на желанията, да си направят план в 10 стъпки и т.н Има други, които смятат, че със силата на своето "йони" не само ще задържат свой мУж, но и ще го направят богат и щедър Simple Smile

 Не виждам нищо лошо в семинарите, напоследък набират сила. Сега гледам и Халваджян вече води такива, Ани Цолова, Хампарцумян -семинари да искаш.

Била съм на събития на Аквасорс и Евролайф, въобще не мога да ги сложа на една плоскост. Едните си продават продуктите (Евролайф даже нямат техни продукти, те са брокер), другите продават мечти, третите продават някакво си тяхно  ноу-хау.

# 5
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Сега се върти рекламата му за финансова свобода с групови инвестиции в имоти - звучи ми интересно, но пак имам съмнения, че той е част от някаква пирамидална схема, в която явно му трябва да вкара хора и да вземе имот с преференции, твърде агресивно натиска тази концепция.
Хем осъзнаваш за какво иде реч и че трябва да стоиш настрана, хем те блазни някакви химерна печалба. Ако според теб предните семинари са били пирамида...какъв е шансът точно този да не е?

# 6
  • Мнения: 3 773
Е той Тонкин от тези семинари събира парите за имоти.
Винаги се сещам за този виц:
Знаете ли как се става милионер за 5 минути:
"Напълнете зала с 3000 души, пуснете билети по 350 лв. и готово".

След толкова съвети от Кобилкина, Тонкин и други гурата, трябваше да сме меката на милионерите. А пак сме на опашката.
Елементарната логика казва, че нещо куца.

# 7
  • Мнения: 1 262
Сам твърди, колко е успешен и заможен, но доста неща от поведението му не ми вдъхват никакво доверие.
А защо е успешен??? Балъци, тарикати. Какво да кажем повече? Семинари и доброволци помагат и те щастливи, та щастливи?

# 8
  • Мнения: 38
Сега се върти рекламата му за финансова свобода с групови инвестиции в имоти - звучи ми интересно, но пак имам съмнения, че той е част от някаква пирамидална схема, в която явно му трябва да вкара хора и да вземе имот с преференции, твърде агресивно натиска тази концепция.
Хем осъзнаваш за какво иде реч и че трябва да стоиш настрана, хем те блазни някакви химерна печалба. Ако според теб предните семинари са били пирамида...какъв е шансът точно този да не е?

Единственото е, че трудно се намира някаква реална информация за определени финансови инструменти и инвестиции за България. Американските модели не са приложими, при нас застрахователите не плащат, много фондове са фалирали и наказани няма, ние българите нямаме опит и знания за инвестиции в акции и подобни. Та все ми се щеше да науча нещо от нечий реален опит. 
 Към момента подобен курс предлагаха Стойне Василев и неговата група, но там пък друго липсва - не се създава среда от хора, с които да обсъждате определени опции и решения, дават се записани видеа да слушаш като в университет и много малко реално време за въпроси и срещи с лекторите.

# 9
  • Мнения: 7 756
Не зная какви са новите идеи, с които Тонкин пръска акъл, но се нароиха доста негови ученици, които започнаха да развиват бизнеса си след негови курсове или коучинг. И отдалеч си личи подходът му.
За мен лично това е като лакмус да нямам хич доверие на въпросните.
Аналогично е положението и с "ученичките" Кобилкина.

# 10
  • Мнения: 1 262
Много жалко  че в България няма регламент, кой може да дава консултации, да се прави на "психолог" с няколко курсчета. Наскоро попаднах на един кукумицин, който така се беше вживял, как да дава консултации, променя живота ти, потрес. И най-важното, че има последователи. Юли Тонкин, има "просветления", но е невъзможен за слушане, виж ако чета по диагонал, може да извадя нещо полезно, все пак и той копира някой.

# 11
  • Мнения: 9 152
Написах името в Гугъл и излезе следното представяне:
Цитат
Според хората, които добре ме познават, съм луд.
Според мен съм дете - дете, което винаги играе, както едно време. За мен нищо не се е променило и животът винаги ще бъде една забавна игра!
Е добре де, пораснаха ми мускули, падна ми косата и главата ми стана много голяма.
Това дете живее мечтите си и винаги е в лятна ваканция!
Ще се радвам да се присъединиш и да играем заедно!
От тук
Човекът сам си признава, че му се играе.
И дружелюбно кани " да играем заедно. "
За който клъвне. Всеки сам си прави изборите. На какво да играе и с кого.

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Някои може да имат нужда от  нещо като тласък, който семинарите дават, за да си реализират идеите.
А това пък да си платиш за живо общуване, а да то дадат да слушаш лекции на запис, нямам думи.

# 13
  • Мнения: 2 727
Този и подобни копи-кат екземпляри не могат да ви научат на нищо. Концепцията на такива коучове, гурута или каквото се наричат е да ви накарат да мислите, че ТЕ знаят нещо неземно и сега ще ви го споделят!

# 14
  • Мнения: 4 212
Преди време попаднах на това видео, не знам има ли нещо вярно в казаното от бащата на  жена му обаче.
https://youtu.be/mDX8Tqa-Iiw

Общи условия

Активация на акаунт