Лидл 174 - априлска цветна

  • 81 858
  • 1 321
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Sofia
  • Мнения: 21 739
Това , че е без захар не го прави по- удачен избор . Ок сладост докарват с някакви подсладители, но консистенцията се губи и , за да придобие вид заместват обем захар с обем мазнина и уж диетичния ефект отива по дяволите. По-добре си вземете нормален черен шоколад с над 70% какаова маса.
Абсолютно и моето мнение.

А щом нещо е "без захар" в общия случай е по-зле.
По-добре малко захар, без бомби към панкреаса (заради свекъра съм наясно донякъде), отколкото  посладител.

# 1 306
  • Мнения: 4 508
Освен това има разлика между нещата,  които трябва да консумират хора с инсулинова резистентност и такива, които вече има диабет. Подсладителите за диабет стават, за ир - не.

# 1 307
  • Мнения: 7 856
Аз съм със сериозна инсулинова резистентност. И съм установила нещо интересно - при поемане на повече въглехидрати ми прилошава. Няма как да е от кръвната захар (тя не се усеща), най-вероятно инсулинът скача до небесата (сутрин на гладно е 20-25). Реших преди много време да пробвам стевията. И о, кошмар! Първо ужасно сладка (никога не съм си падала много по сладкото), второ - сериозно прилошаване. Издирих някакви научни проучвания - много от заместителите на захарта вдигат инсулина дори повече от захарта. Моето лаишко обяснение е, че това се предизвиква от сладкия вкус.
Прекаленото производство на инсулин не само не е полезно, но и ни доближава до диабета. Май подсладителите са подходящи само да диабет тип 1 - при тях изобщо не се произвежда инсулин. И за тези без здравословни проблеми, които просто искат да намалят калории те.
Аз от време на време си позволявам по малко от лидълския шоколад 85%.

# 1 308
  • Мнения: 4 312
Скрит текст:
Може ли някой, който има машината за вакуумиране да ми каже къде лепи ? Смисъл трябва ли пликове да ги слагам на пластмасовите улийчета или лепи преди тях на лентата ? Не мога да я разбера къде лепи и правя голямо разширение на фолиото. По 2-3-4 пръста фолио имам от страна 🤣 така ли трябва да е
Сама си отговаряш на въпроса Wink На лентата лепи. Не оставяй такова разстояние.
[/quote]
Не всеки път става и затова се чудя 😟 Явно нещо не мога да и свикна🤷‍♀️ аз и рядко я ползвам.

# 1 309
  • shumen
  • Мнения: 18 251
Тези подсладители не се харесват.

# 1 310
# 1 311
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 824
Мале, тоя заЯк станал 14 лв Sad

# 1 312
  • Мнения: 27 916
Благодаря на милите съфорумки, които ми пратиха купона за водата за 1 ст., но вчера нямаше изобщо бутилки в нашия филиал!🤗 Ще пробвам пак днес /ако заредят/.

# 1 313
  • Пловдив
  • Мнения: 41 010
А лалетата от кога са 6,99???

# 1 314
  • Мнения: 35 195
Те вече не са хубави. Да си ги продават.
Няма ли да има майска тема ?

# 1 315
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 727
Кое колко е гратис?

Лицето редактирали брошурата, може да си подава молбата. Б-си некадърното чудо!

# 1 316
  • софия
  • Мнения: 25 942
Аз разбирам, че ако взема 3 бр. с ванилов пълнеж напр., получавам 1 безплатно - 3,57 лв./4, а не 3 броя.

# 1 317
  • Мнения: 6 933
Вземам 4 броя донъти като плащам 3 броя. Условието е и четирите броя да са от един и същи вид.

# 1 318
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 727
Сигурно е така, но отдолу на всяка позиция си пише 1+1, а не 3+1. Лицето отговорно за редакцията е дремало. Грешката не е на 1 от 6 възможни места, а на всички.

# 1 319
  • софия
  • Мнения: 25 942
Как 1+1? 3+1 пише

Общи условия

Активация на акаунт