Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 80

  • 36 582
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 262
Здравейте, прикачвам теста 1ден на закъснение според вас положителен ли е
?
Според мен е Положителен


Много ви благодаря! А кога да си запиша час за преглед? Дали във вторник ще е рано това чакане ме побърква.

# 61
  • Мнения: 6 924
Поне седмица закъснение.

# 62
  • Мнения: 262
Момичета, благодаря ви за бързите отговори за теста! Имам още един въпрос към вас. Пия еутирокс 25мкг и достинекс. По спомени помня , че лекуващия ми лекар каза като видя двете черти на теста да прекратя досктинекса, а за еутирокса нищо не спомена. Според вас какво да направя в тази ситуация?
Освен това възнамерявам вторник да звънна на АГ ми и да и кажа за двете черти, от там нататък тя да прецени кога да отида на преглед живот и здраве. ☺

# 63
  • Мнения: 341
Момичета, благодаря ви за бързите отговори за теста! Имам още един въпрос към вас. Пия еутирокс 25мкг и достинекс. По спомени помня , че лекуващия ми лекар каза като видя двете черти на теста да прекратя досктинекса, а за еутирокса нищо не спомена. Според вас какво да направя в тази ситуация?
Освен това възнамерявам вторник да звънна на АГ ми и да и кажа за двете черти, от там нататък тя да прецени кога да отида на преглед живот и здраве. ☺
Ако отидете твърде рано гаранция нищо няма да се види, моят АГ ми е казвал поне 10 дни от закъснение и то най рано. Даже и тогава се вижда само една точка

# 64
  • Мнения: 1 472
За еутирокса питайте ендокринолог.  По време на бременност,  особено докато бебето само започне да си произвежда щитовидната хормони, се увеличава потребността от хормона. Аз съм на lthryroxine и дозата ми се наглася всеки месец от ендокринолог след направени изследвания.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 6 189
моят АГ ми е казвал поне 10 дни от закъснение и то най рано. Даже и тогава се вижда само една точка
Именно - вижда се точка.
Идеята на този ранен преглед е да се визуализира точка в матката. Нищо друго не се очаква да се види на този етап.

# 66
  • Мнения: 1 472
Днес правих кръвни изследвания (рутинните през втори триместър) и малко се стреснах от резултата.  След четене в гугъл (ох този доктор гугъл) и взимане в предвид, че съм като парцал. Гади ми се, вие ми се свят и усещам слабост постоянно.... стигнах до предположението, че имам някакъв вид анемия или поне вървя към такава базирано ва MCV/MCH резултатите. На лекар съм след седмица и половина. Влизам в 27г.с. утре. Ако някой е имал подобни резултати и може да помогне със съвет, много ще съм благодарна.  Просто, за да не откачам допълнително...  

Последна редакция: вт, 18 апр 2023, 10:30 от MintyMohito

# 67
  • Мнения: 341
Днес правих кръвни изследвания (рутинните през втори триместър) и малко се стреснах от резултата.  След четене в гугъл (ох този доктор гугъл) и взимане в предвид, че съм като парцал. Гади ми се, вие ми се свят и усещам слабост постоянно.... стигнах до предположението, че имам някакъв вид анемия или поне вървя към такава базирано ва MCV/MCH резултатите. На лекар съм след седмица и половина. Влизам в 27г.с. утре. Ако някой е имал подобни резултати и може да помогне със съвет, много ще съм благодарна.  Просто, за да не откачам допълнително...  



Аз не виждам да имаш някаква анемия. Нормално е някои от показателите да са леко завишени, а други ниски. Като цяло твоите такива резултати са с много малка разлика от референтните стойности и не виждам причина да се притесняваш излишно. Спокойно си изчакай прегледа.

# 68
  • Мнения: 8 784
Според мен тук няма анемия.
Хемоглобина е доста добре.
Аз самата съм с анемия и кръвните ми показатели изглеждат по този начин
Скрит текст:
.
Изчакай прегледа, всичко ще е наред.

# 69
  • Мнения: 1 472
Просто се притеснявам защото като тийнейджър имах проблеми точно със желязото и бях с висок риск от анемия. Напоследък съм като парцал - постоянно виене на свят, гадене,  една слабост, от която повече от 20 мин без да седна или да легна не мога. И като тийн бях в такова състояние и тогава си бях направо преданемично състояние.  Кръвната захар е ок, кръвното е ок. Спя, храня се (доколкото гаденето позволява и главно въглехидрати,защото от другото връщам храната), гледам да не се натоварвам... Ако бях батерия на телефон щях да съм 100% само за 2 часа и без никакво ползване, на 1% да отида. Всичко друго съм изключила и остана анемията. Тези дни мисля и желязо да пусна, да не би да е ниско и ей така да не го мисля, че е то проблема.

Заради тази слабост никъде не мога да изляза с детето (2г е), само на кратки разстояния, защото ме е страх да не падна някъде и да стане беля. Не знам до колко е нормално при бременност това състояние.  Имам си и със щитовидната жлеза проблеми, но там всичко тип топ. Хормони в норма и то от доста време вече.

# 70
  • Мнения: 735
Ако ядете само въглехидрати, по-добре си проверете белтъка, а може и обременяване с глюкоза да направите. Далече сте от анемия с хемоглобин 129. Аз такъв не съм и сънувала, дори в небременно състояние. 😀
Повече от 110 рязко качвам.

# 71
  • Мнения: 8 784
Искам да попитам за фолиевата киселина.
През цялата бременност ли се пие или се взима почивка?
Аг ми каза, че по време на бременност се пият по 2, но забравих да попитам дали има нужда да се преустанови за някакъв период.

# 72
  • Мнения: 735
Здравейте. Шийка 3,3 см (измерена коремно) в 24 г.с. скъсена ли е? Притеснява ме това, че с всяко следващо измерване е все по-къса. Вагинално излиза по-дълга, на също се скъсява: от 5,9 през 5,8, 5,2 стигна до 5 преди месец. В момента не съм сигурна вагинално колко ще покаже.
Имам ли повод за притеснение и трябва ли да спра всякакви разходки, упражнения и т.н.?

# 73
  • София
  • Мнения: 1 056
Елиза, много жени може да си мечтаем за шийка 3,3, а да не говорим, че коремно не е точно, най-точно е вагинално измерено.
Не попитахте ли АГ какво съветва? Аз съм със серклаж, в 22г.с. С 30мм шийка измерена вагинално, утре съм пак на преглед и очаквам да се е скъсила, вече съм в 25та. И въпреки това АГ не ми забрани движение, без вдигане ня тежко, без натоварване, ако усетиш умора веднага спираш и така. Движението също е толкова важно за дя има циркулация на кръв към бебчо. В вашия случай, не виждам за какво изобщо се притеснявате, но трябва да сте го изкоментирали с АГ Simple Smile

# 74
  • Мнения: 735
Благодаря, Marsala! Стискам палци всичко да е наред при Вас!
Коментирах с АГ, но по вайбър с по две думи. Притеснява ме, че всеки път е по-къса, дори да е в норма все още. С няколко загуби съм, на 42 години и съм постоянно притеснена за всичко. Благодаря за подкрепата!

Общи условия

Активация на акаунт