Дългокърмещи майки - да пообщуваме- част 2

  • 16 624
  • 351
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Аз само плюшени животни съм кърмила. Имаше някакви опити за котенцата на котката, ама бързо се разбрахме, че всяка майка си кърми бебетата Mr. Green
И Мая ще става батко като порастне. И кака. И ще се жени за Ида (приятелката й) или за мен - според зависи. Кърми си играчките, а също чат-пат предлага на мен и баща си.

Калинка, аз Фервекс, Колдрекс и Ефералган пия - и трите са с парацетамол. Скоро и с Бисептол се лекувах - но не знам безопасно ли е. Предвид преклонната възраст на кърмачето ми не се трогнах особено да чета листовки и пих, че бях болна.

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Как ме развеселихте с тези влакчета и камиончета, които кърмите. А пуканката е номер едно. Аз засега само една кукла кърмя, странно защо на другите не предлага. newsm78На баща си редовно кани на вечеря, преодоляхме ревността отдавна.

# 17
  • Мнения: 664
Sladka hapka, сподели, моля те, как постигна заспиването сама вечер? Стоиш ли при нея когато заспива? А уикендите също ли не суче през деня? Търся си утеха за бъдещето Grinning

# 18
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Здравейте дългокърмещи мами, и ние сме все още в кюпа и колкото и да са намалели броя на кърменията, определено няма признаци за спиране, даже сигурно като се роди бебо, живот и здраве, ще си иска повече Laughing

Най-интересна е като я питам ще дава ли на бебо да цока. Обикновенно я питам докато суче и тя ми поклаща глава в отговор на "не", ама аз настоявам да ми каже с думи и тя пуска за малко и казва "не" и продължава. Аз обаче й казвам, че щом тя няма да дава на бебето, то и аз няма да й давам на нея и пак я питам дали ще дава и този път вече отговорът е "да".... Този разговор го водим вече няколко пъти, та ще видим накрая "да" или "не" ще е Laughing. А, и понягока като е дащна Laughing идва и ми насочва гърдата към корема да суче бебето Laughing Иначе играчки кърмя, ама рядко. Още не се е сетила тя сама да кърми куклите си и играчките, аз нарочно не й показвам, оставям я да видя кога ще й дойде до ъкъла, ама май определено е научила урока, че само мама дава ам Laughing

# 19
  • Мнения: 6 243
Sladka hapka, сподели, моля те, как постигна заспиването сама вечер? Стоиш ли при нея когато заспива? А уикендите също ли не суче през деня? Търся си утеха за бъдещето Grinning
Не, не стоя при нея, като заспива.
Батко й го научихме с груба сила да заспива сам - на година и 10 месеца го отделихме в самостоятелна стая. Той не искаше да спи там, плачеше много и затова няколко вечери поред го заключвахме. На мен ми се скъса сърцето, не знам как удържах, но след 3 вечери той просто отиде и си легна. За разлика от него, сестра му заспиваше все на цицата. Наесен нещата станаха много неприятни, защото не сучеше, а само ме дъвчеше, или почваше да си говори, да ми разказва приказки, да се хили... ако не й обръщах внимание, докато я приспивах, се сърдеше. След двете седмици в Холандия тя не държеше толкова да суче, колкото да си общува за приспиване с мен, но нещата за мен бяха много неприемливи. Стигна се до там, че за около две седмици аз заспивах преди нея, защото изкарвахме приспивания от по час и нещо. Аз домакинствам само вечер, а с тоя режим това стана невъзможно. В крайна сметка почна да ми писва яко, а и да липсва начинът, по който брат й заспиваше сам на нейната възраст. Затова решихме да направим нещо по-щадящо - без заключванията, но все пак...

Ирина има голям респект от баща си (мен по-не ме брои за авторитет). Една вечер той просто я сложи в кревата, каза й, че ще спи сама и остави вратата на стаята й отворена, така че да я чуваме. Тя се опита да се съпротивлява, но в крайна сметка няколко пъти той й се скара и тя взе, че заспа. Така - повече от седмица. Ирина се опитваше да крещи от леклото си, но той с много строг глас всеки път й казваше, че трябва да остане там, да не става и да заспива. В крайна сметка тя схвана, че няма повече панаири с майка й вечер и че занапред така ще я караме. Сега почти не се сърди, като я отпратим в стаята й. понякога се ядосва, като й кажем, че е време за лягане, фръцва се и ни хлопва демонстративно вратата на стаята. Рядко, но се е случвало, да казва, че се страхува и да иска да й оставим нощната лампа - но това са били единични случаи.

Сукането рязко намаля напоследък. Сега - делник, празник, търси гърдата сутрин около 7 ч. (на събуждане) и вечер след работа. През уикендите през деня се сеща за цицата само следобяд. Въпреки това, ако съм на компютъра, идва по навик, но не настоява, ако й откажа.

И на мен ми е невероятно, че стигнахме до тук - ти знаеш, че само преди броени месеци нещата изглеждаха коренно различни. Но явно и това е с времето си. Вече естественото отбиване не ми изглежда като подарък за пълнолетието й.

# 20
  • Мнения: 1 547
Харесват ми тези истории  Mr. Green

Особено ми е любимо как Ирина се опитва да накърми Ивайло. С глас цвиля като си ги представям  hahaha

Аз, слава богу, не кърмя нищо друго, освен Кольо. Не кърмя Тигър, Мечо, Влак, Мотет. Някак няма нужда. Човекът също не се натиска да кърми - все пак казва, че е мъж   Joy

Иска една нана, или две нани вечер преди да заспи. Ако ме няма, успешно го приспиват и баба му и баща му. През нощта понякога се буди в 2, вика "Мамо, иля" и заспиваме до сутринта. ПО-често пропуска и се буди в 5-6, пак се повтаря същата процедура и заспиваме отново.
Новото при нас е, че спи сам в леглото си. То е високо, качва се по 3 стъпала и си лягаме заедно, а аз слизам като заспи и го залоствам с гигантски тигър.

Друг е въпросът, че вече не съм особено здравословна. Откакто ходя на работа, съвсем нищо човешко не ми е чуждо  Embarassed, но съм сигурна, че правя най-доброто за детето си.

Сега обаче ми е лошо, защото ме е нахапал зверски и ме болят зърната при досег с бельо, блузи и пр. А е време за лягане. Бляк.

Ако някой преди време ми беше казал, че ще кърмя толкова дълго, щях да му кажа, че е мръднал. Кольо след 2 седмици става на 2 години. Кога мина това време, така и не разбрах.

# 21
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Разказът на Сладка Хапка много ме заинтригува. Предстои ни отделяне в самостоятелна стая напролет, но незнам как ще се възприеме. Направих опит да я отуча да заспива сучейки, имах успех за 2 седмици, после се разболя и  естествено я приспивах на цица, но като оздравя, уви, не иска да заспива без да е цокнала поне малко. Засега съм се отказала, но да видим до кога.

# 22
  • Мнения: 2 467
"Зимай нънъм, бе, то вкусно".
Joy Joy Joy
 Много сладка и примамлива оферта  hahaha
 
И аз кърмя почти всичко наоколо. Дистанционното е редовно "нахранено", играчки всякакви каквото и е под ръка... Макар че, напоследък май все мечо виси по циците  newsm78  Калъбълък е около гърдите ми   Mr. Green

Жанетката заспива задължитено с "ми ми ми  миииии". Спим си още двете /тримата и идея си нямам как ще я отделяме един ден   ooooh!

 Уфф, и още кара основно на кърма това дете! Днес е на 3 бисквитки-зайчета и кърма, вчера подобно, и оня ден... вече 2 месеца така. Кога ли ще прояде да мушкам с тая ти ми лъжица манджа...  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 282
Добро утро Simple Smile и в новата темичка.
......но сутрин, вечер, обед и следобед сме на "не-не", така се и приспиваме!
хехе, и Еличка така вика - "не-не". Първо я питах иска ли да суче, а тя ми отговаряше не, не. И след това, напук на отговора си, се залепваше за мен  Laughing вече си знам какво значи двойното отрицание  Joy
Калинке, покрай моите проблеми с хормоните разбрах, че крайностите в теглото (и в двете посоки) може да са на хормонална основа. Още повече след раждането, понякога е необходимо кратко хормонално лечение и нещата се оправят. Може би е добре да се посъветваш с ендокринолог (или поне с джипито).

# 24
  • Мнения: 481
Здравейте момичета:)

И аз да се присъединя към вас, въпреки че като ви чета нямам чак такъв стаж. Т.е. може би имам, но с прекъсване.
Бате Ичи (Ивайло) е кърмен около 20 месеца, бях бременна с бебе Бобо 3-4 месец, когато се отказа. Не без моя помощ разбира се.Simple Smile Стана доста лесно, въпреки опасенията ми. Защото с мен ли е без цица не заспиваше. Но оставя ли го на баби, без проблем. Отбих го, защото бях доста изтощена. Той сучеше мин по 2-3 пъти на ден, а аз бременна, ставаше ми лошо, абе жална гледка. Много ми бе мъчно, но той постепенно свикна.

Сега с бебе Бобо се кърмим успешно, без проблеми. За разлика при брат му където минахме през какво ли не... но пък е толкова хубаво:) Надявам се и него да кърмя поне колкото бате:)

Хубав ден:)

# 25
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Sladka hapka колко ти е голяма момата? На мен ми се струва абсолютно невъзможно да достигнем такъв режим на кърмене. При нас е нон-стоп на цица, не знам докога
 newsm78

# 26
  • Мнения: 485
Само да се абонирам за веселата темичка. Целувки на всички големи кърмачета  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 6 243
Sladka hapka колко ти е голяма момата? На мен ми се струва абсолютно невъзможно да достигнем такъв режим на кърмене. При нас е нон-стоп на цица, не знам докога
 newsm78
Момата е на 2 г. и 8 м.
Така че догодина по това време - защо не  Grinning

# 28
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Мнооооооооооооого оптимистично Peace

# 29
  • Мнения: 3 447
Запазен е условния рефлекс да идва да търси "нънъм", ако ме види седнала на компютъра 
Ох, мен специално ме води към стола пред компа, когато иска да суче... сраммм  Embarassed
Иначе... суче усилено, като в голяма част от случаите ме използва за биберон - само ме подмята из устата си, без да смуче като хората. През нощта упорито ми търси циците на гърба, ако съм се обърнала с гръб към него.... буди се поне по веднъж, а като растат зъби - много повече. Сутрин в леглото суче сигурно един час - ту от едната, ту от другата  Tired
Иначе за яденето - яде си, обича да прави разни комбинации като кюфте в ръката+цица и други такива...
Напоследък ми се завира под домашните рокли и се опитва да ми достигне циците, както съм права. Както е тръгнало, май ще дочакаме да успее  Mr. Green 

Общи условия

Активация на акаунт