Дългокърмещи майки - да пообщуваме- част 2

  • 16 643
  • 351
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 926
И лютеничка с боб и прясно млекце, изварено от литър до 700 мл. (това е истински съвет на педиатър)... ех какви чудеса е сътворила кулинарната индустрия, пък ние - първобитни ooooh!
Изабелка, не завиждай, при теб също ще дойде Hug Малко е терсене и намалялото кърмене, и липсата на детето вкъщи. Честно да си кажа ми е мъчно, вчера гледахснимки, а и се оказа, че не знам какво да правя без детето Confused Къщата оправена, няма кой да те дърпа, а на всичко отгоре и ми дойде Лелката, та и обичайното не може да се прави Laughing

# 181
  • Мнения: 3 591
Срам и позор за тебе  Mr. Green
те кърмачките тея /обичайните/ неща не ги правят ..пфууууууу, нестига, че развращава детето ми и мърсува  Joy Joy Joy Ти не знаеш ли, че секса прави кърмата развратна? Ми и намерения  "да повториш" детето имаш като се върне тц,тц,тц....

# 182
  • Германия
  • Мнения: 8 104
.... Колко по-лесно щеше да ми бъде детето да яде кифтета, пръжки с лук и други полезни неща! А вие - кърмете, та кърмете! На ви сега!  Wink
....
Хе, моят като яде наденички, да не мислиш, че е забравил "маматита" Mr. Green

# 183
  • Мнения: 3 810
Ати, Ана- мама, Асинка, благодаря ви много!  bouquet
Знаех си аз че само вие можете да ме разберете и успокоите.

Аз се опитах да махна нощните кърмения първо с един сик- резултатът е че намрази сока(от бъз беше).
После разбрах, че се страхува от магаре и й казвах, че магарето дошло и ги облизало. Но после станаха приятели с магарето и спря да действа.
Накрая се получи почти от само себе си.
Ана- мама, разбира се че на голямо дете можеш да обясниш, но ще си говорим след 1г. Не е толкова лесно колкото си мислиш. Особено при твърдоглавите деца Mr. Green
За яденето- разбира се че се включва в нашето хранене- на кака, на мама...но все пак...няма никакъв режим на хранене с твърда храна. Притесненията ми са за това. Ц..ца по всяко време, а тв. храна- ако и е на кеф.

Снощи успях да я приспя без цица, след като ме издои. Легнахме и се гушкнахме. Мечтая си да я приспивам така всяка вечер, че и денем... Blush

Поздрави на всички кърмачета и мами в доилен период! Wink

# 184
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Мимиту, твоите проблеми все едно аз съм ги написала. А уж при бременни кърмата намалявала, променяла си вкуса, нъцки, на Мартина хич не й пука. Суче си като новородено и въобще не й дреме, че съм бременна. Даже от вчера съм временно на работа, но тъй като няма кой да я гледа за 10 дни, я водя с мене и там си иска и шашнахме колегите с такова "голямо" кърмаче Embarassed/извинение на Бу и другите 3-4 годишни, но хората не са виждали такова чудо/ Така че, ще следя и аз развитието на нещата при вас, може и да пробвам да приложа някои от нещата.

# 185
  • Мнения: 4 242
Мимиту, и щерката беше същата, до към 2г и 2-3 месеца, после всичко се промени за много кратко време, без да съм насилвала нещата и без да съм прилагала разни трикове. Бях чела от "по големите" мами че това ще се случи, само трябва да съм спокойна и да изчакам да си дойде времето, но това ми се струваше невъзможно, смятах че Ива е изключение и няма да има отказване. Да, но се случи точно както го бях чела, спря да се буди нощем изведнъж (до преди това по няколко пъти), разреди дневните кърмения и увеличи твърдата храна, отделих я в нейно си легло и дори беше щастлива, и всичко това само за дни. Пиша ти това за да те успокоя, че има светлина в тунела и ако не ти се ще да насилваш нещата почакай още малко (ако имаш търпение разбира се), и всичко ще си дойде на мястото.
(е при нас точно сега нещата са малко различни, но ми намалява кърмата, та Ива си търси по често, но и това е само период Grinning)

п.с. Аси не знаех че сте почти приключили пиле, една от най- върлите кърмачки беше Mr. Green Целувки на Сияната!

# 186
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 852
Дай едно рамо на една полезна и хубава идея! Сподели с приятелите си! Помогни да се осъществи едно добро дело! Simple Smile

http://www.bankazaidei.com/?p=ideas&id=1177&v=1&s=

# 187
  • Мнения: 4 242
Много добра идея! Само с гласове ли може да се помогне?

# 188
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 852
Много добра идея! Само с гласове ли може да се помогне?
И като се поканят възможно най-много хора да гласуват за идеята (който е гласувал вече за друга идея - не пречи да гласува и за тази, няма ограничение в броя идеи, за които да се гласува)
И с пари, разбира се Grinning

# 189
  • Мнения: 5 401
Гласувах. А защо анкетата е анонимна, а не поименна?!

# 190
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 852
Гласувах. А защо анкетата е анонимна, а не поименна?!
Shocked коя анкета?

# 191
  • Мнения: 3 810
така е Микки, в малките градове по-трудно се променя психиката на хората.
Даже в темата ни по градове ме разпънаха- бяла лястовица съм си. И все още пускат жлъчни коментари, че мойто било ненормално. Уж форумки и те.
Иначе една пак Добричка мама в твоето положение, но каката(вече) беше на 1г. и 6-7м. Отби я към 8-ми, 9-ти м. на бременността.
Но дойде майка й и взе да гледа детето.

И на мен ми е интересно как ще се развият нещата при вас Peace

П.п. Гласувах и аз. Peace

# 192
  • Варна
  • Мнения: 5 576
Мими и аз имам същият проблем с храненето на моето вече голямо кърмаче. Не желае да яде доста неща и ако го остави човек си кара само на бонбони, околад и кърма. Знам че аз съм си за бой че му дадох да пробва и като му хареса няма спиране.
Все още се кърмим поне 4-ри пъти на денонощие, от които задължително един път през нощта.
Сега му предстои тръгване на ясла и много се притеснявам, че ще има да стои гладен там.
Тъй като ми писна да ме гледат като някаква луда вече категорично отказвам кърмене навън, като гледам да го залъжа с вода или с някаква играчка. Позволявам си да го кърмя само по влака и си спечелвам само укорителни погледи и реплики от рода, ама ти още ли и до кога така.

# 193
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Мимиту, ще изчакам още малко и ще предприема по-решителни стъпки за отбиване, ще пробвам с горчивия лак, защото нямам на кой да я изпратя да я гледа. Тежи ми определено на моменти. Всъщност до преди няколко дни бях успяла да се преборя и се кърмехме само преди и след сън. От събота зачести отново, но едва тази вечер разбрах защо-болна е. Надявам се като оздравее да намали броя пак.
Що се отнася за дългото кърмене, една приятелка на свекито обяви Мартина за най-дълго кърменото бебе в Карлово Grinning

И аз гласувах!
Бу, може ли да копирам подписа ти? Че хич не ми идват мисли в главата Grinning

# 194
  • Мнения: 2 467
мимиту с кирилизация, в същото положение сме и понякога ми иде да яхна метлата с тия нейните СИСИИИИ. Това вечер, денем, пред хора, на улицата... по 6-7-8... пъти. Няма задръжки моето дете! Понякога стават кофти ситуации... особено сега по топличкото с тия потници и деколтета  Mr. Green  И остави сукането, ами и си играе с другото зърно докато суче. В резултат цялата съм на показ  Blush
Колкото и да опитвам да обяснявам, че сисите спят, уморени са, малко е млякото... няма майко! Надава вой "Мамуууу  аш аму сисиииии!" Леглото и е залепено за нашето и вечер съм в "сандвич" между бебата и баща и  ooooh! Борба за глътка въздух  Laughing

Твърдата храна и при нас е малко - едно ядене за ден има хубаво (към 100-200 грама), всичките други са гонене и "Тц мамо, няма!"
Надявам се скоро да приключим с този период, защото наистина е изморителен.

А засега само ще си чешем гърбеца и ще чакаме крилцата  Wink

Общи условия

Активация на акаунт