Дългокърмещи майки - да пообщуваме- част 2

  • 16 633
  • 351
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 591
И моето дете иска достъп до двете гърди докато суче  Mr. Green Незнам как го измисли това да си играе с другото зърно, ама няма оттърване ooooh! И да му дърпам ръката се сърди. Ако другата гърда не е открита също. За кърмене навън - не че е незвъзможно, ама мен ме е срам вече  Embarassed и ходя в колата като почне да си иска. И ние не ядем почти нищо денем, но няколко дни му давах сироп вечер за болка и той за първи път откакто се е родил се буди само веднъж - суче си прилично и пак заспива/и ние се наспахме/ Сега се изкушавам да го "дрогирам" още известно време  Twisted Evil Като не сучеше по цяла нощ резултата беше, че апетита му денем се увеличи и хапваше това онова. По малко, но начесто. Той никога не е изядал повече от 50мл храна на веднъж досега иначе. Според мен като разреди нощтните хранения ще прояде.
И аз спя сандвич, ама между бебока и малкия батко, татито ни е от страната на баткото. Никакви шансове няма като се събуди друг освен цицата да го преспи.

А за диколтетата, аз избягвам да се обличам така като излизам с малкия - на секундата е извадил и двете на показ  Mr. Green

# 196
  • Мнения: 3 810
деси, аз въведох цензура на играта с другото зърно Mr. Green.
За седмица стана. Плаче, не плаче....чувствах се много извратено, та за това... Embarassed

# 197
  • Мнения: 3 926
Само да кажа, че тез "крути мерки" ги взех, след като изникна и последният кътник. Иначе от по-рано се замислях, ама детето си имаше нужда... Всъщност когато спря да се буди установи/хме (защото съм убедена, че и тя установи), че така е много по-спокойно. Детето се буди наспано Grinning а най-хубавото е, че и ние се будим отпочинали. Според мен наистина в един момент буденето е вече досаден навик, от който те не знаят как да се отърват. И понеже гърдата винаги върши работа, единственото им утешение, че са се събудили е да посучат малко Wink Що се отнася до играта със съседката Wink Сияна прави абсолютно същото! Плюс, че като сме навън редовно като я гушна да я нося си вре ръцете в деколтето ми. Само че вече се научи и като кажа "Махни ръката от там" скоростно я изважда. Наистина просто това са си навици вече. Иначе си имаме ритуали - като се обличам галим и целуваме нините, пожелаваме им приятен ден, лека нощ... и хиляди други неща Laughing Изобщо - тачим си ги. Но с много палава физиономия казва, че през деня горчат и прави мутри на отвращение Laughing Въпреки, че е опитвала и знае, че не горчат. Явно и тя вече става голяма Grinning

# 198
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Ох,ще умря от смях като ви чета,ама то и ние сме така.Аз не се срамувам да го кърмя,та нали е само на 1.8год. и като ме попитат до кога аз казвам до първи клас.Така спират всички коментари.Това с играта на другото зърно действително е неприятно.
Мимиту ти как се справи с този проблем?
При нас хубавото за сега е ,че през деня не ме търси и яде твърда храна около 1кг.на ден.Като в денонощието суче мин.4-5 пъти.
Искам да попитам за отбиването с горчивият лак.Някъде в библиотеката бях чела,че когато се отбива постепенно,то кърмата се променяла и ставала едва ли не като коластрата,за да може да даде всичко необходимо на детето за първите месеци без защита.И така детето е защитено 6 месеца при такова отбиване.В противен случай при рязко отбиване,организма на детето не е подготвен и не е успял да се запаси с антитела.Та при този случай на отбиване имало много голяма възможност детето да се разболее тежко веднага в първият месец след отбиването.Тук обаче във форума все по-често срещам отбиване с горчив лак,т.е рязко отбиване.И така оставам в голяма чуденка newsm78 кое е по-правилно и по-добро за детето.Моля,Бу и другите по-опитни мами да ми отговорят.

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 00:06 от калинка

# 199
  • Мнения: 3 810
калинка, това с другото зърно я отказах, като го крия с блузата и притискам с ръка. Тя рови, но аз упорито не й давам да пипа. И така си свикна и сега като се мести на другата- сама покрива с блузата, понеже знае че и аз това ще направя.

За отбиванетос лака- нагоре някой писа че го е използвала за отказване само на нощното кърмене, тоест аз го разбирам че става и за постепенно отбиване.

Да се похваля- от 2 вечери Дима заспива без да ме е захапала- лежим на нейното легло с нея двете(добре че 1.40, а аз съм мааалко по- дълга), тя ми обръща гръб, проверява ме от време на време дали не съм вдигнала гълабите и заспива. Спи докъм 4-5 часа и тогава пада голямото сукане ooooh!
Но поне успявам да поспя непробудно няколко часа...

Поздрави пак! Stop

# 200
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Мимиту, това наистина ли са 140 см ръст или аз недовиждам?
Тя Дима направо за манекенка готова бе! Party

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 13:52 от pepelyashka

# 201
  • Мнения: 3 810
 Joy
детското легло е с тази дължина, но така е, като искам да го напиша по- кратко ooooh!
Имах в пред вид, че почти се събирам на леглото и... Wink

П.П. Опазил ме господ да е отсега 1.40- то си е болестно състояние ooooh!

# 202
  • Варна
  • Мнения: 758
Айде и аз да се запиша Simple Smile Момата е на 1г. и 5 м. И аз в началото се надявах да избутам 2-3 месеца като всичките си познати, пък сега се чуяд как ли ще се отбиваме  Laughing
Когато преди няколко месеца открих темата много се успокоих. Преди това се чудех как така всички бебоци около нас ядат де що сварят, а моето не може да изяде и по 1 бурканче на ядене. (сега и половин не ще  Joy)
Пробвам да и давам "човешка" храна по 5-6 пъти на ден (пюрета, детска кухня, от нашето ядене), но не си ли е хапнала "ам-ам" преди това и дума не може да става дори да опита каквото и да било. Решава дали ще яде нещо още докато е на 10-15 см от устата и и като каже не, нищо не може да я накара да опита. Миналата седмица беше болна и сега пак яде само белтъци, маслини, шпек и солети.
Смятам скоро да набия баба й. Въпреки, че 15 пъти обяснявах, че не искам да й се дават шоколади и вафли, защото се притеснявам, че ще й харесат и няма да иска да яде нищо друго, баба й й дава "да си опитвала", щото много жалко я гледала. Отплеснах се.
Като се кърмим вкъщи и двете ми гърди са на показ, защото суче по 3-4 пъти от едната и 3-4 пъти от другата (и така поне 15 мин). Като и се спи и когато сме навън си суче нормално и не се натиска толкова да си играе със свободната гърда. Напоследък даже като се наяде, започва да ме облича  Laughing Буди се по N пъти на вечер и понякога си заспива и без сукане, но пък аз много се разсънвам.
На обяд задължително заспива на гърда. Вечер се случва да се наяде, да си врътне дупето и да заспи, но рядко.
"Ам-ам" дава само на плюшеното си куче. Днес точно и хрумна, че може и да си сучат едновременно  Mr. Green Когато баща й посегне за "ам-ам" го гледа много лошо и му се кара  Joy
Май това е.
Благодаря ви за подкрепата   bouquet  Heart Eyes


# 203
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ето и аз я добутах до титлата "прясна дългокърмеща". Нямам много време да чета целите теми, отсега нататък ша зема да следя новостите. Мойта ламя тия дни стана на годинка, да се самоотбие не се надявам, да я отбия сърце не ми дава, и така неясно докога. Кърмя я (по-точно тя сама си суче, аз не и давам, ама на) предимно нощем, през час-два. Денем е заета с други работи и за мен не се и сеща, само за игра ме ползва. Та така, добре заварили! Heart Eyes

# 204
  • Мнения: 5 401
verte, ЧРД на малката ламя! Да е жива, здрава и послушна!   bouquet

Мами, да ви попитам нящо по 2 въпроса:

1. От няколко нощи дребния усилено се старае да ми изпие жизнените сокове, понеже кърмата някъде зачезна.  Embarassed Като стане 4-5 ч. сред нощите, дърпа нашия, дърпа и нищо не получава. Не мога да си обясня защо така! Следва рев, смяна на цицата и пак същото.  #Crazy Има ли логично обяснение?

2. Трябва ли вече лека-полека да замествам едно хранене и кое да бъде?!

Целувки на всички кърмачета!   bouquet

# 205
  • Мнения: 3 926
Таквоз чудо празна гърда аз видях съвсем скоро... при това пак не беше съвсем празна (лично моята имам предвид) Така че да ти кажа честно друг ще да му е проблемът на наследника newsm78 Някой кофти зъб подозирам аз. Те към толкова часа заболяват много, та и това ще мине... само търпение му е майката. Зъбите са най-големият враг на кърмачката Mr. Green От мен да го знаеш Grinning

# 206
  • Мнения: 2 282
Рearly, то няма лошо да замениш обяда например на тая възраст... особено ако някой друг може да го гледа по това време.

Я да питам, че имам сериозен въпрос, а вие ще кажете има ли смисъл да пускам нова тема.
Става дума за здравословното хранене. От доста месеци чета книжки на тази тема и малко по малко променям моето хранене. Не радикално, но принципно. Една от основните промени е, че вече не комбинирам мляко и месо в едно хранене. И започнах да се замислям какво и как яде Еличка. Пояснявам, че тя ака 1-2 път на ден в добрия случай, сравнително трудно и сухо. Та какво и как яде - плодове на закуска, между храненията или преди ядене, зависи кога иска. Повече ме притесняват обяда и вечерята - когато има месо, винаги яде с кеф, от манджата отделя месцето и го яде с кеф, на останалото се цупи. Така изяжда доста месо на фона на останалата храна (опредлено повече, отколкото и се полага, макар че е само пилешко и риба). В същото време суче по всяко време - все още сме на поискване - преди и след всяко лягане, и често - когато е уморена, крива, боли я венеца....

Та въпроса ми е: до каква степен се комбинира кърмата с другите храни? дали наистина не трябва да се правят някакви паузи между различните хранения, за да може да се усвоят полезните неща от храната и да няма проблеми с храносмилането? знаем, че кърмата е лесно смилаема и естествена храна, но ако се приема с картофено пюре, риба или пиле?
Знам, че когато въвеждахме нови храни, кърмихме покрай храненето с твърда храна, т.е. комбинирането го има и в книжките, но може би трябва да подлагаме на съмнение всичко, което не ни изглежда логично?
Лично аз се почти изкушавам да я подкарам на почти вегетарианско хранене - рядко риба и пиле, а през другото време да си взема белтъчините от кърмата...

# 207
  • Варна
  • Мнения: 758
Облаче, вероятно ще е най-добре да издириш темите на мамите, които са на разделно хранене и да питаш тях (срещала съм им темите с рецепти, та сигурно все някъде обсъждат и принципни въпроси). Все пак едва ли на някой друг му е хрумнал подобен въпрос Simple Smile

# 208
  • Мнения: 8 242
Pearly, аз го забелязвам туй чудо липса на кърма няколко дни откак малкия стана на годинка.. че около месец вече тъй  Rolling Eyes Не си е променял начина и броя на суканията от 9 месечен, само дето незнайно защо туй мляко нещо зачезна.. Смуче сигурно 10 минути без да усетя изобщо че тръгва, особено вечер, точно към 4-5 часа са големи нерви докато заспи като не пуска.. Давам вода, пийне жадно 3-4 глъдки и рев - иска цица човека, ама там няма никой  newsm78 Тъпо.. Наливам се яко с течности и сякви там други лактогонни мурафети ама тц.. То бива лактационна криза, ама чак такова нещо не е било  Confused Дано минава скоро, че лудвам да не спя и да го дундуркам вечер  ooooh! Кофтито е, че и през деня няма кой знае какво - 10тина глътки и после въздух  Thinking

# 209
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Това с липсата на кърма да не е свързано с цикъла ви? Защото при мен намаляваше драстично седмица преди да ми дойде.

Общи условия

Активация на акаунт