Дългокърмещи майки - да пообщуваме- част 2

  • 16 661
  • 351
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 750
Момичета, искам да споделя какво става с нас тия дни и ви моля за съвет и утеха.
Този петък с Поля се кърмехме нормално- когато поиска- предлагам. Вечерта към 19. 30 сука, после я къпах, после си поплака като за пред сън и заспа. Към 23.30 се събуди и заплака. Предложих гърда, както обикновено в такава ситуация. Този път гърдата беше отказана или по-точно, посрещната с рев. Настана нощ с приплаквания до сутринта. Предлагах на 2-3 пъти да суче, но не. В събота- пак така. От напрежението и аз вдигнах температура, цедих. Предлагах пак- отказ и рев. Почти през целия ден е ревала на предекулки. Както се занимава с нещо и рев. Заспа в нормален час. Нощният сън беше спокоен, не съм предлагала, за да няма пак рев. Сутринта днес се събуди топличка, стори ми се с температура. Неможах да я измеря и през деня, защото тя изпъва крака и се върти. Давах Nurofen, защото венците й навътре са подути. Слагах свещична Eferalgan за температурата. Сега няма Т. Наблюдавам избиване на кучешки зъби. Предполагам и от това е неспокойствието и Т, но отказа да суче не си обяснявам. Кърма с лъжица- отказва. Мисля, че се отбива, но дали. В четвъртък през нощта сука яко. През деня в петък също. Такъв рязък отказ? Давах храна- каша, супа от картоф, хляб, компот от череши, вода, овесени ядки. Почти нищо не е яла. Хапне малко- на върха на 2-3 лъжици и не ще. Само водата и компота пое малко повече. Какво да с мисля? Да предприемам ли спиране на кърмата от моя страна?
Разтревожена съм и объркана.

# 76
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Конче, а да има връзка с твоя цикъл? Чувала съм, че има бебета, които когато майката е в цикъл не искат да сучат. Щом не иска и друга храна, явно нещо я тревожи, не вярвам така рязко да се отбие. Пробвай все пак да мериш Т. Сложи я с коремчето върху коленете си, така най-трудно е да шава. Може и от зъбите да е. Ох, не знам какво може да е, нямам опит в такива проблеми. Но стискам палци всичко да е наред с малкото човече. Прегръщам ви!

# 77
  • Германия
  • Мнения: 8 106
За плодовете да се обадя и аз, Дребчо се тъпче почти с всичко, рядко отказва витаминки, но и в яслата всеки ден в 10ч щат не щат получават плодове. Ако го оставя на вегетарианска диета, също няма да се нацупи, имаше период, в който се прехранваше само със зеленчуци...и кърма. Crazy
Вашите предявяват ли претенции за собственост? Опитвам се аз да смъкна тениската и да спя вече и синковеца ми се размрънка "майнатита"=мойта цица" ха иди, че му обяснявай после кое на кого е Mr. Green


# 78
  • Мнения: 2 467
konche едва ли така рязко ще се отбие детето, след като е сукало доста  Thinking Казваш кучешките зъбчета избиват. Може от това да е... или стачка... newsm78 Не се притеснявай. Спокойствие  Hug Когато бебата заспи, тогава я слагай на гърдата. Или кърми на тъмно... Но тя освен кърма, и другата храна отказва, та едва ли се отбива. Намажи венците с някакво успокояващо гелче. Гушкайте се повече. Пробвай да ги почешеш ти с пръст- зъбките. Цеди се по малко, да не вдигаш Т и да не ти намалее много кърмата.
Моята пиявичка е обратно - залепена за мен  ooooh! денонощно. Също вадим кучешките. Преди два дни на кръгъл час сучеше вечер  Tired

# 79
  • Мнения: 3 595
konche Елито така отказваше като и никнеха зъбките и при цикъл. Дано като пробият да се успокоите!

# 80
  • Мнения: 2 282
Конче, може да от зъби или да се разболява. Дано малката се успокои бързо!
Вашите предявяват ли претенции за собственост? ........................ "майнатита"=мойта цица"
хм, тва ми напомня точно на това, което започва да си мисли мъжа ми, че му вика Елица, като си лапне цицата Simple Smile горкия, хич не може да се докопа.....

# 81
  • Мнения: 353
Здраейте, мами,
ние не сме все още от дългокърмещите, но много ми се искада станем  Embarassed
Обаче от другата седмица почвам работа, искам да ви питам има ли сред вас работещи мами? Как се справяте, цедите ли се?  Колко количество изцедена кърма трябва да яде според вас детето на ден?
Чела съм в библиотеката, но друго си е да споределите и вие  Hug
Ние ще имаме две яденета през деня без мен - обяд (пюре или кухня) и следобедното ядене. Знам че до годинка не е хубаво да се замества, но няма начин, той е почти на 10 и половина вече и сега след всяко обедно и следобедно си суче поне 10-15 минути, понякога и повече Simple Smile ще оставям кърма да му дават, друг е въпрос как ще става това Simple Smile май като голям човек от чаша най му харесва  Simple Smile
Пак се извинявам, че ви се намесвам в разкошната тема  Hug  Embarassed но ще ми интересно да споделите как протича вашия и на мъниците ден Simple Smile

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 22:15 от Tweety

# 82
  • Мнения: 1 771
Момичета, искам да споделя какво става с нас тия дни и ви моля за съвет и утеха.
Този петък с Поля се кърмехме нормално- когато поиска- предлагам. Вечерта към 19. 30 сука, после я къпах, после си поплака като за пред сън и заспа. Към 23.30 се събуди и заплака. Предложих гърда, както обикновено в такава ситуация. Този път гърдата беше отказана или по-точно, посрещната с рев. Настана нощ с приплаквания до сутринта. Предлагах на 2-3 пъти да суче, но не.

При нас при никнене на кътниците беше така докато пробие зъбчето.

# 83
  • Мнения: 1 771
Здраейте, мами,
ние не сме все още от дългокърмещите, но много ми се искада станем  Embarassed
Обаче от другата седмица почвам работа, искам да ви питам има ли сред вас работещи мами? Как се справяте, цедите ли се?  Колко количество изцедена кърма трябва да яде според вас детето на ден?
Чела съм в библиотеката, но друго си е да споределите и вие  Hug
Ние ще имаме две яденета през деня без мен - обяд (пюре или кухня) и следобедното ядене. Знам че до годинка не е хубаво да се замества, но няма начин, той е почти на 10 и половина вече и сега след всяко обедно и следобедно си суче поне 10-15 минути, понякога и повече Simple Smile ще оставям кърма да му дават, друг е въпрос как ще става това Simple Smile май като голям човек от чаша най му харесва  Simple Smile
Пак се извинявам, че ви се намесвам в разкошната тема  Hug  Embarassed но ще ми интересно да споделите как протича вашия и на мъниците ден Simple Smile

Започнах работа когато Крис беше на 12 месеца. Първоначално редовна смяна и се цедях веднъж на ден. Крис не пиеше от изцедената кърма. Така и не свикна да я приема по друг начин освен чрез източника Confused.
След около две седмици започнах работа на смени. Два дни работя и два почивам. Кърмата постоянно ми се регулираше според сукането на Крис за няколко дни. До момента нямам проблем с кърменето. Според мен до голяма степен зависи и от детето.

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 00:15 от goldenova

# 84
  • Мнения: 366
Да се вкюча и аз към компанийката Simple Smile)).
Кърмя Румена вече почти 2 годнини и не сме се разделяли за повече от час-два. Не съм почнала работа, а няма и да започна близките две години, заради второто майчиство, което ми предстои.
Аз съм от щастливите дългокърмещи майки, които не са имали никакви проблеми с кърменето, освен леко разранените гърди в самото начало и когато забременях с второто си дете (явно от свръхчувствителността на зърната едвам издържах сученето, но устоях, а то съвпадни и с прорязването на кучешките зъбки). Сега сме в относително спокоен период, но като се замисля, че остават и последните 4 кътника..........
Иначе режимът ни е подобен на повечето от вас: кърмим се следобед и вечер за заспиване, както и сутрин към 6 на разсъмване, когато татито се буди за работа, но след кърменето ние продължаваме да поспиваме. През деня си се храни с друга храна (вкл. и детска кухня) - плодове, зеленчуци, меса и пр., но е доста придирчива, да не кажа прекомерно пренетциозна... Лошото е, че има ужасен режим - почти е невъзможно да я приспим преди полунощ, а нощем се буди по 1-2 пъти (при зъбки повече)...
Много ме развеселиха случките, които описвате...... Румена никога не ми е носила нещо да кърмя, явно счита тази територия за изключително нейна. Нашата кодова дума е "Мами, ам-ам, Мими (Руми)"
Живея с малки страхове за това, което ми предстои. Как ще я оставя за няколко дни, когато влезна да раждам (тя шишета не приема от раждането си). Всъщност не мисля, че ще й липсва кърмата, а по-скоро зърното, наречено "залъгалка" или "общуване с мама".
Изчетох само втората част на темата (дано намеря време да изчета и първата тези дни), но ще съм ви благодарна, ако спеделите опит в подобна ситуация и въбще, ако има между вас майки с опит в кърменето в тандем, което явно се очертава при нас.
Ще спирам за сега, че сънят зове....
Всичко хубаво ви пожелавам от сърце Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1 896
Здравей, Style!
Аз съм в много подобна ситуация на твойта, само дето при теб нещата са по-напред. Напоследък намалих някои кърмения чрез отвличане на вниманието или като предлагах чайче или сокче в детско шише със сламка. Сега останаха почти само кърменията на заспиване на обяд и вечер и едно нощем към 6, след което пак се спи. Е, чат пат давам по някое извън тази схема, щото ми е жал да отказвам, а и те продължават много кратко.
И аз се тревожа как ще се справи Жоро без мен когато отида да раждам, но се успокоявам че дотогава има още мноого време при нас и сигурно ще има някакво развитие.
Желая ти успех, сигурна съм че Румена ще се справи страхотно, те така добре се адаптират тези дребосъци. Желая ти също леко раждане, за да можеш бързичко за се прибереш вкъщи при нея и да си в добра форма за мама на двама.  Simple Smile
Аз лично смятам като се роди второто бебе, да предлагам на Жоро да си посуква също, но разбира се едва ли ще може да е на поискване, ако разбира се дотогава поискването съвсем не намалее. Готова съм за импровизации обаче, а също и да се съобразя с начина по който се чувства той - сигурно ще има период на адаптация. Не се притеснявай - щом си кърмиш толкова дълго детето, със сигурност си се научила да разчиташ добре сигналите и нуждите му, а и то има достатъчно доверие в мама и знае че тя няма да го остави да страда.  Simple Smile
Исках всъщност да се похваля - вчера ходих на преглед във Вита и лекарят изобщо не беше потресен че съм бременна и кърмя - каза ми че спокойно мога да си продължавам, а ако все пак ми се прище да го отбия, да намажа с нещо люто или горчиво.
Очаквах словесна престрелка, а то какво излезе.  Grinning
Подкрепи ме и за нормално раждане след секцио - бе все на такива попадам аз.  Grinning

# 86
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Имам нужда от пояснения относно инволюция на лактацията. ткрих с търсачката само една тема. От два дни забелязвам, че кърмата ми свършва при някои кърмения. Откакто кърмя, за пръв път ми се случва да стисна и да не пусне. Даже не можах да повярвам в началото. Нямам никои от признаците на инволюция. Мартина е на 1г и 3м. Обаче се зачудих защо може да се случва това? Не съм притеснена, просто ми е любопитно. newsm78

# 87
  • Мнения: 535
Така... четох за щедрите и не толкова щедри кърмачета и първоначално не можех да повярвам, че някой ден и ние ще станем щедри да даваме мляко на играчките. НО какво наблюдавам аз докато съм си вкъщи? Докато се приспиваме, до Влади се нареждат ВСИЧКИ плюшени играчки, които има и започват едно по едно да сучат ooooh!Съответно след всяко насукало се животинче- играчка, следва кърмачето ВЛАДИ, после поредната играчка и така всички играчки сучат+Влади Crazy LaughingСлучи се така, че ми носи и патката си плюс трите патета и аз му обяснявах, че патетата не сучат hahaha Но пък на него му хареса да казва па-па и да суче JoyАбе сладур отвсякъде. Продължаваме да налитаме на киви и мандарини се надяваме да не ни хване грипа. Честита бременност на всички дългокърмещи майки Heart EyesЗавиждам ви, че имате и най- малката възможност да помислите за кърмене в тандем  bouquetАз съм длъжна да забравя за тази идея... поне засега другото бебе е на много заден план Tired

# 88
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Хайде да ви разкажа една весела случка от сутринта : мойта хубавица се буди и се примъква да суче и започва да разговаря с циците: "Цици дава мако Дени", "О,о, цици"- следва галене, после "Дени , кака, гуш,гуш" ( това , защото и говоря, че вече е кака и че трябва да спира да суче и само да се гушкаме)  и най-накрая - решителна проверка :"Дени види има мако "( дали има мляко ) и следва едно дълго сучене , което свършва с констатацията :" Дени изяде мако". Та такааа, а аз се опитвам да отбивам..... Joy Joy
   А за работещите и кърмещи майки - не се притеснявайте , работа откакто Дени направи 5 месеца и въпреки това кърмих изключително до 6 и до ден днешен не пие друго мляко, преди се цедях ( човек бързо се научава) сега се кърмим вечер, сутрин и нощем ( това някъде от към годинката) и продължаваме успешно! Peace

# 89
  • Мнения: 1 771
Хайде да ви разкажа една весела случка от сутринта : мойта хубавица се буди и се примъква да суче и започва да разговаря с циците: "Цици дава мако Дени", "О,о, цици"- следва галене, после "Дени , кака, гуш,гуш" ( това , защото и говоря, че вече е кака и че трябва да спира да суче и само да се гушкаме)  и най-накрая - решителна проверка :"Дени види има мако "( дали има мляко ) и следва едно дълго сучене , което свършва с констатацията :" Дени изяде мако". Та такааа, а аз се опитвам да отбивам..... Joy Joy
 

 Joy   Joy    Joy rotfImbo    rotfImbo    rotfImbo

Общи условия

Активация на акаунт