Имената на бебето

  • 3 486
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте! Искам да попитам, тъй като нямам брак със бащата на нероденото ми бебе и сме разделени, Може ли детето да вземе само бащиното име от таткото, а фамилията да остане моята?

# 1
Незнам мила какво може да вземе, щом нямате брак и сте разделени. Той съгласен ли е да даде името си по принцип? Най-добре се съветвай с адвокат.
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 023
не може.
или е с твоите имена или е с неговите.
тая манджа с грозде, дето я мислиш - няма да ти се полу4и.

# 3
  • Мнения: 1 258
И аз мисля че не може.защо не го запишеш на твое име?Зверчето  носи моите имена . Peace

# 4
  • Мнения: 121
не може.
или е с твоите имена или е с неговите.
тая манджа с грозде, дето я мислиш - няма да ти се полу4и.
и аз мисля ,че неможе

# 5
  • Мнения: 408
Аз не мисля, само чета > Раздел II / Чл.15 / (2)
http://im.cablebg.net/clients/zgreg-99.htm

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
Това дет имаш предвид вероятно:
В случаите по ал.1 със съгласието на бащата на майката неговото име може да се вземе за бащино име на детето. В този случай за фамилно име се взема фамилното име на майката.
 Става дума за името на дядото...а не за първото има на бащата на детето. Така, че и в закона е казано - или имената на майката стават фамилни или на дядото с негово съгласие.

Но това с първото име на бащата и фамилията на майката - никъде не го прочетох newsm78 А и какъв е смисъла от това упражнение?! Детето е припознато ама наполовина?! Само по бащино име...по фамилия е на майката? Това си е абсурд някоакъв....

# 7
  • Мнения: 1 023
...

Но това с първото име на бащата и фамилията на майката - никъде не го прочетох newsm78 А и какъв е смисъла от това упражнение?! Детето е припознато ама наполовина?! Само по бащино име...по фамилия е на майката? Това си е абсурд някоакъв....

не, морг - хормонални упражнения са това.
* казвам хормонални, 4е по добре зву4и, от умствени.
мдам.

# 8
  • Мнения: 115

Но това с първото име на бащата и фамилията на майката - никъде не го прочетох newsm78 А и какъв е смисъла от това упражнение?! Детето е припознато ама наполовина?! Само по бащино име...по фамилия е на майката? Това си е абсурд някоакъв....
Има се предвид бащата на майката на детето, т.е. човекът, който е дядо на детето подписва една декларация, че е съгласен внучето му да носи неговото малко име за презиме. не го обясних много правилно, но примерно няма да се казва Александър Еленов Димитров, а ще се казва Ал. името на дядото Димитров /това е само пример/

# 9
  • Мнения: 1 023

Но това с първото име на бащата и фамилията на майката - никъде не го прочетох newsm78 А и какъв е смисъла от това упражнение?! Детето е припознато ама наполовина?! Само по бащино име...по фамилия е на майката? Това си е абсурд някоакъв....
Има се предвид бащата на майката на детето, т.е. човекът, който е дядо на детето подписва една декларация, че е съгласен внучето му да носи неговото малко име за презиме. не го обясних много правилно, но примерно няма да се казва Александър Еленов Димитров, а ще се казва Ал. името на дядото Димитров /това е само пример/

може. като роди, ще дойде сестра да попълни формуляр за акт за раждане - на място ще й обяснят.
ина4е дядото на бъдещето дете, или бащата на майката - дава нотариално заверена декларация така или ина4е, 4е припознава детето.
все едно на място в болницата ще й кажат.

Общи условия

Активация на акаунт