ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 112

  • 40 737
  • 745
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 14 091
Количество не гледам, но се наяждам с нормална порция. Вярно, че към четири следобяд похапнах малко и от картофената салата, която си взех за вечеря, ама по-добре така, отколкото да прегладнея и вечерта да се наплюскам с каквото ми е пред очите. Сутрин не закусвам, на кафе съм. Днес на обяд смятам да хапна пилешки хапки, вярно с пармезан или корнфлейкс, но друг вариант нямам. За вечеря ще търся печени бутчета или цяло пиле. Чудя се дали за утре да си приготвя бъркани яйца. Ох, то днес още не съм яла, аз за утре мисля. Joy Ама така си помагам да не се подхлъзна. Като ми се дояде нещо си казвам, че утре ще го ям и ми минава. Joy

# 616
  • Мнения: 35 984
ако ядеш пелешко, по-добре с пармезан, с конфлейкс недей
най-добре чисто

# 617
  • Враца
  • Мнения: 2 251
Аз втори ден съм 72 кг. Даже вчера ми и дойде, което оначава, че имам и задържани течности, които ще паднат скоро и те.
Не съм била 72 от над 5 години. А сега за 8 месеца вече станаха 10 кг свалени.

Относно монодиетата и картофената салата- не е ли грешна като храна? Карт. салата съдържа освен картофи, и лук и мазнина. Аз мислех, че може само картофи и евентуално подправки. Затова съм се сетила за печени картофи, ама като някога в огъня както се печаха, дали сте яли такива? - аз така ги пека във фурната.
Измивам картофите, с виличка бодвам на 1-2 места, да не гръмне обелката във фурната, и ги слагам да се пекат върху дъното на фурната, без тава. След около 30 мин ги обръщам, да гванат загар и от другата страна. Стават стахотно уханни, на печено и на огън почти миришат! само срязвам на 2 полонини, зехтин или масло, шарена сол и - кееефффф.
Ако за монодиета не може мазнина- и само с шарена сол стават. Опитайте!

# 618
  • Мнения: 18 586
Аз съм си заместила картофите с тиквички. Пържени картофи опитвам понякога в заведение по 4-5 картофчета и това е.

# 619
  • Мнения: 5 508
Реално, колкото по-изчистено е менюто, е по-добре.
Аз лично слагах сол, черен пипер и малко лимонов сок към картофите.
Други казват, че не може нищо освен малко сол и черен пипер.
Днес на бутчето сложих Унисос (знам, че е скапан ама иначе ми е безвкусно) и черен пипер. Исках да взема цяло пиле ама не бяха добре препечени, та взех бутчета 🙄
За зеленчуковите дни мисля да сложа тиквички във фраера, а ако не ме мързи може и един Рататуй да метна във фурната. Това за обяд, а вечер ще гледам да съм на микс зелени салати с малко зехтин, сол и лимон Simple Smile

# 620
  • Мнения: 14 091
Може, момичета, може. Но аз не съм от тези, които спазват супер стриктно, до вманиачаване (да не ми се обиди някой, но при Узунов забраната за ядене на лук и моркови ми е точно това). Дори и с лук в салатата, и с пържени картофи, съм имала чуден резултат. При мен ключът от бараката е да огранича количеството безразборно поета храна (ям през кратки интервали и все нещо трябва да дъвча, докато ми стане тежко. Та един корнфлейкс върху хапките е песен за тялото ми Smirk ) и чистата захар - вафли, бисквити, торта и т.н. При мен това обръща каруцата всеки път. Не смятам да ям безвкусно пиле или голи тиквички, диетата не трябва да е мъчение за тялото и душата ми. Иначе няма как да ми се получат нещата. Факт е, че преди години и диетите ми се получаваха по-лесно и имах бързи резултати, а сега волята ми е незнайно къде. То и състоянието на духа ми е едно такова никакво, като тялото ми. Оттам и липсата на мотивация, защото едното е свързано с другото. Но имам желание, де. Все още. Сега се надявам довечера да има печени бутчета или пиле в Била или СВА, ако ли не ще трябва да пека аз. Да овладея лакомията е важно, мазнината в зеленчуците не ми е проблем. Пак пиша, това е моето правило, това действа при мен. При друг може и вероятно е различно. Всеки си познава тялото и напасва нещата според това как му действа. Да постигнем добри резултати и да сме доволни от видяното в огледалото, и душата ни да се чувства лека и спокойна, това пожелавам на всички ни. Flowers Hibiscus

# 621
  • Мнения: 3 315
А какъв е плана за задържане на постигнатото след това?

# 622
  • Мнения: 18 586
Моят план за задържане на постигнатото е вечно ограничение на количества + броене на калории. Отпускам се само в събота, за да не ми поникнат крилца Simple Smile

# 623
  • Мнения: 4 529
Моят план за задтжане на постигнатото е вечно ограничение на количества + броене на калории. Отпускам се само в събота, за да не ми поникнат крилца Simple Smile
За жалост, това не е план, а чисто мъчение.

# 624
  • Мнения: 18 586
Иначе си качвам обратно кг Simple Smile Аз не се мъча особено. Моята истинска мъка беше да спра виното, наистина ми беше изкл. трудно. С храната не се чувствам така.

# 625
  • Мнения: 14 091
А какъв е плана за задържане на постигнатото след това?

Планът е да съм си създала навици да ям разумно, да преодолея емоционалното хранене и да избягвам въглехидратите, както дяволът тамян. Joy Важното е психически да се настроя, че мога да се наям и с малко храна, а не да плюскам като прасе и да преборя постоянното чувство на глад. И да сваля килограмите, де, то това е по-важното. Joy

# 626
  • в пералнята
  • Мнения: 1 008
За мен тези диети не работят в дългосрочен план - мога да си ям картофи и 2 седмици и да сваля 5 кг, обаче ако човек не си промени навиците изцяло, килограмите се връщат.

# 627
  • Мнения: 25 757
Иначе си качвам обратно кг Simple Smile Аз не се мъча особено. Моята истинска мъка беше да спра виното, наистина ми беше изкл. трудно. С храната не се чувствам така.
Колко пък вино си пиела, че да е чак такъв препъни камък.
В режим сваляне пия по една чаша бяло вино петък или събота. В режим задържане и два до три пъти си позволявям чаша бяло сухо вино.
На мен проблем са ми мезетата към виното, ако има такива. Joy е там са излишните калории.

В събота си говорих със една фитнес инструкторка, която дава индивифуални програми. Каза ми, че храната трябва да ми доставя удоволствие, за да имам трайни резултати. И гледам да я слушам. Smiley

# 628
  • Мнения: 5 215
Записвам се Blush  Ям веднъж на ден в 18:00. Менюто е някакъв протеин + голяма салата.
Ще съм благодарна, ако някой ми препоръча упражнения за ръце, от които е имало ефект.

# 629
  • София
  • Мнения: 1 583
Това е много пагубно за организма ви. Защо го правите?

Общи условия

Активация на акаунт