Синузит

  • 103 251
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
   Преди 9г. се разбилях от синузит.Изписаха ми нагревки и антибиотици, но тъкмо заминавах за 1г. за Русия и не успях да приложа лечението.Там живеехме насред гора на 100-ина км.от Москва и от чистия въздух ли ,от атм. налягане ли , незнам , но се излекувах без лекарства.Допреди година вс. беше ОК /цели 8г./,но ми вадиха един зъб, който бил израстнал в синуса.И хоп- синузит, въпреки силния антибиотик, който ми изписаха превантивно.От тогава няма оправия.Възпалява се ,от най-малката хрема иииии отиде...та се не видя.Ще чета темата с интерес, дано излезе нещо ефикасно.Само мога да кажа , че торбичката с топла морска сол наистина облекчава и помага за отделянето на гнойта.

# 31
  • Мнения: 1 756
следя с интерес
някаква идея за див кестен,ако не ще търся от познати,но питам и аз

# 32
  • Мнения: 26
И аз съм със синузит,казаха ми да отида на нагревки или на санаториум.....   Sad

# 33
Как се правят капките от бръшлян? Ако някой знае рецепта ще бъда благодарна!

# 34
Здравейте;  радвам се че попаднах в тоя форум ;  има полезни неща който могат да се научат; миналия месец
след силна настинка започна постепенно да ме боли глава;  някрая то стана нетърпимо ; постъпих в болница
лекуваха  ме с терцеф по 1000 мг на 12 часа ;  физиотерапия;  последваха и 3 пункций  на максиларния синус
с локално въвеждане на антибиотик   ( беше нещо мета нещо си но така и не му разбрах името) ; мина почти
месец  оттогава;  окончателната диагноза която писаха е пансинуйт; сега нямам хрема ;през ноща леко запушване което сутрин се изчиства и дишам леко след  това;  има обаче едно дразнене което се появава от време на време
под лявото око  а също и мястото така ми се струва където пробиваха ; не знам какво става;  чух за една рецепта
с зеле ;  слага се в малко вода и се възвира и се прави инхалация ; от това излизала гнойта ;
мисля че е останало нещо вътре;  споделете някоя ефикасна рецепта да изхвърля тая гадост от себе си  ;
чувам че тия пункций не са много ефикасни ; доктора беше готов да ме реже през устата да  влезе в синуса но
това ми се струва много крайно;  дайте някой съвет ; ще бъда благодарен за всяко дно мнение 
 

# 35
  • Мнения: 3 456
Здравейте;  радвам се че попаднах в тоя форум ;  има полезни неща който могат да се научат; миналия месец
след силна настинка започна постепенно да ме боли глава;  някрая то стана нетърпимо ; постъпих в болница
лекуваха  ме с терцеф по 1000 мг на 12 часа ;  физиотерапия;  последваха и 3 пункций  на максиларния синус
с локално въвеждане на антибиотик   ( беше нещо мета нещо си но така и не му разбрах името) ; мина почти
месец  оттогава;  окончателната диагноза която писаха е пансинуйт; сега нямам хрема ;през ноща леко запушване което сутрин се изчиства и дишам леко след  това;  има обаче едно дразнене което се появава от време на време
под лявото око  а също и мястото така ми се струва където пробиваха ; не знам какво става;  чух за една рецепта
с зеле ;  слага се в малко вода и се възвира и се прави инхалация ; от това излизала гнойта ;
мисля че е останало нещо вътре;  споделете някоя ефикасна рецепта да изхвърля тая гадост от себе си  ;
чувам че тия пункций не са много ефикасни ; доктора беше готов да ме реже през устата да  влезе в синуса но
това ми се струва много крайно;  дайте някой съвет ; ще бъда благодарен за всяко дно мнение 
 
Ами по-нагоре има съвети. Кой, каквото знае, го е написал. Аз съм решила да търся тая морска краставица...

# 36
  • Мнения: 92
с зеле ;  слага се в малко вода и се възвира и се прави инхалация ; от това излизала гнойта ;
                                                                                                                                                                               с прясно зеле ли?

# 37
Здравейте ; не съм влизал в форума  почти 15 дена ;   когато човек се  поорави   забравя за проблемите си поне замалко ; 
преди  известно време имаше запитване за рецептатата с зеле   ;  пробвах я   доволен съм ;   определено върши по  добра работа
от виброцила ;   отпушва синуса  ;  прави се по следния начин ;  взема се една средно голяма прясна зелка;  откъм кучана се цепи  на
кръст като дълбочината  на среза е не повече от  1/3 от големината на зелката ; слага се в една тенджера която се пълни с вода най много до половината ;  след като възври се прави инхалация;    поема се дълбоко дъх ; пари повечеко ама няма как ;  първия ден
 5-6 мунути ; след това се увеличва ежедневно с минута -две в продължение  на 2 седмици  ;
след като излязох от болница;    все така имах за пушване на носа ;  това се оказа ефикасно;
надявам се да помогне н повече хора  ;  тая гадост трябва да се мори по всички възмижни начини

# 38
  • София
  • Мнения: 1 951
Имам синузит.Обостря си през зимата.Ползвам капки за нос,които се приготват в аптека.Синупред(преди ползвах  Синутаб),Нагревки,компреси от морска сол,пункции,инхалации.

# 39
Здравейте. Аз съм на 13 години и имам синузит.Опитах всякакви лекарства и съм почти чиста, имам малко течнаст в единя синус и единственото решение е пункция. Много ме е страх моля ви кажете ми какво представлявя пункцията защото знам много малко за нея и болезнено ли е?

# 40
  • София
  • Мнения: 312
Аз синузит нямам, но мъжът ми newsm45. И така всяка зима. И той е изпробвал какво ли не. Моят проблем е пародонтит. Копирам ви цялата статия, аз лично прилагам жабуренето с олио от края на август т.г. и оттогава венците не са ми се възпалявали, да чукам на дърво. Преди около месец, като го налегна мъжа ми синузита и аз го навих да почне и той това с олиото. Ама не е достатъчно инат като мен да продължи по-дълго процедурите. И въпреки това, за седмица-две докато го прилагаше синузита му изчезна. А според мен трябваше да продължи поне няколко месеца.
Само да спомена, че този украински метод го четох и в един швейцарски сайт.
Така, че нищо не пречи да се опита, поне вреда няма. А ето и статията:


С ПРИРОДНИ ФАКТОРИ И С ЕДНИ ДОБРИ РЪЦЕ
ПЕТЪР ДИМИТРОВ
Кой интернист, разчитащ само на лекарствените средства, може да се похвали, че е излекувал мигрена? Кой специалист по уши—нос—гърло може да каже, че непременно обещава да премахне за дълго, ако не завинаги, страданията на пациента си от синуит или фарингит? Кой очен лекар може сигурно да се пребори с един упорит хроничен конюнктивит, атакуван с какви ли не антибиотици?
Природосъобразните системи и методи казват „да" на тия трудни въпроси. Особено ефикасна е комбинацията между трите прости лечебни фактора: билки, всмукване на растително масло в предната част на устата и масаж на рефлексиите зони на ходилата.
Тъй като билколечението е доказало отдавна своята ефективност най-вече при хроничните заболявания, а и днес, всеки болен може да разчита на компетентен преглед в окръжните кабинети по фитотерапия, съвсем излишно е да се пише за първия фактор. По-непопулярни са другите два. Нещо повече - едни ги посрещат с насмешка, други с „аргументиран" отпор... Но само който не ги е приложил, само той е склонен да говори скептично за тяхното безсмислие.
Смученето на растително масло (олио или зехтин) е древна лечебна процедура, която се прилага у нас след успешното й възраждане от украинския лекар П. Т. Карсук, и се свежда, накратко казано, до следното:
В продължение на 5-6 месеца до 1 година болният всяка сутрин или вечер смуче на гладен стомах в предната част на устата си 1 супена лъжица олио или зехтин. Процедурата трае от 10 до 20 мин. (индивидуално за всеки организъм), прави се без напрежение, с дишане през носа, и в никакъв случай не се допуска гълтане. Изплюването на мазнината става тогава когато тя се превърне в шупнала бяла пяна. Така ден след ден се постига изхвърляне на органичния баланс (вредните микроорганизми) от тялото и се лекуват всякакви възпалителни процеси, най-вече главоболие и хронични заболявания на кръвта.
Съчетани едно с друго, билколечението и всмукването на олио (зехтин) в много случаи се оказват напълно достатъчни аз ликвидирането на едно хронично възпаление. За половин година аз се справих със синуита и фарингита си, а също и с болезнения си ревматоиден артрит на пръстите на ръцете и краката, който ме измъчваше всяка зима. Поддържам в много добра форма и болните си бъбреци (калкулозен пиелонефрит), без да спазвам строга диета, като избягвам само най-драстичните храни, богати на оксалова киселина (шоколад, спанак, какао и пр.).
Още по-любопитни са някои от случаите с мои познати, които именно по този начин — чрез смучене на зехтин или олио, допълнено или не с билколечение - възстановиха здравето си и сега се чувствуват съвсем нормално. Така само за четири месеца беше излекуван хроничен конюнктивит, който беше престанал да се поддава на антибиотично въздействие; премахнат беше и тежък синуит, придружен от непрестанно главоболие, за половин година изчезна и хроничен бронхит... А какво да кажем за малката "подробност", че всеки, който е приложил всмукването на растително масло и билколечението, не познава нито главоболието, нито заболяванията на венците и зъбите; че кожата на лицето му е свежа, а работоспособността му- повишена?
Има обаче случаи, когато едно възпалително или невралгично заболяване се премахва още по-бързо чрез масаж или самомасаж на тъй наречените - рефлексии зони на стъпалата (РЗС), които са описани в книгата на к.м.н. д-р Ив. Кирова „Самомасаж". Ако човек изучи тази система, и я прилага правилно, може да се каже, че в неговия дом рядко ще влезе болест. Тя почива на доказания принцип, че всеки орган в нашето тяло има своя рефлексна зона в ходилата на човека. Неколкократният масаж или самомасаж осигурява кръвонапълване на заболелия орган и той постепенно възвръща естественото си състояние, нормалните си функции. Колко масажа ще бъдат нужни, зависи от конкретното заболяване и от реакциите на РЗС. Важното е да се стигне до липса на болки в РЗС, изчезване на симптомите на болестта и трайна бодрост на пациента. Приложен заедно с билколечението и всмукването на растително масло, този метод гарантира още по-бързо стабилизиране или пълно излекуване на страдащия. Приложен само няколко дена, той често може да даде ефект, който е равностоен на цели седмици или месеци медикаментозно лечение.

Рубриката води: ГЕНЧО ГЕОРГИЕВ

# 41
  • Мнения: 3 456

Смученето на растително масло (олио или зехтин) е древна лечебна процедура, която се прилага у нас след успешното й възраждане от украинския лекар П. Т. Карсук, и се свежда, накратко казано, до следното:
В продължение на 5-6 месеца до 1 година болният всяка сутрин или вечер смуче на гладен стомах в предната част на устата си 1 супена лъжица олио или зехтин. Процедурата трае от 10 до 20 мин. (индивидуално за всеки организъм), прави се без напрежение, с дишане през носа, и в никакъв случай не се допуска гълтане. Изплюването на мазнината става тогава когато тя се превърне в шупнала бяла пяна. Така ден след ден се постига изхвърляне на органичния баланс (вредните микроорганизми) от тялото и се лекуват всякакви възпалителни процеси, най-вече главоболие и хронични заболявания на кръвта.


Рубриката води: ГЕНЧО ГЕОРГИЕВ


Това за олиото/зехтина ми го беше казала една колежка, но нещо не го бях взела насериозно- сега обаче ще го пробвам. От три дни правя процедурата сутрин, дори мисля да си купя някакъв хубав, качествен зехтин.
Вярвам и в силата на точкомасажа, но мисля, че там се изскват и периферни познания и не бих си правила сама такъв масаж.

# 42
  • София
  • Мнения: 312
Бих се радвала, ако това ви помогне. Ето и въпросния шв.сайт: http://www.dentenerg.ch/huile_bouche.htm
Позволявам си да преведа част изброените болести при които методът помага:
...главоболие, бронхит, болки в зъбите, тромбози, хронични заболявания на кръвта, артрози, паралич, екземи, стомашни и чревни заболявания, сърдечни и бъбречни болести, енцефалити и специфични за жената заболявания, кожни болести и т.н. Пише още, че при акутни състояния резултат има след 2 до 4 ден. За хроничните -да се прилага месеци.

# 43
  • Мнения: 2 732
А как смучете олио или зехтин 10 мин -не е  ли гадно ooooh!

# 44
  • Мнения: 3 456
Ами, не- не е гадно. Не се усеща никакъв вкус, защото не се преглъща Naughty. Аз правя процедурата вече около седмица. Прави ми впечатление, че последните два дни олоито става бяло, след като го изплюя, но не е шупнало, а в началото стоеше по-шупнало newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт