Градинарство - моето хоби 32

  • 36 086
  • 796
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 771
О това е WIP.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Marieta, точно същото нещо правих и аз днес  ,за да изпреваря новите валежи Simple Smile
Окопах около Лавровишната .От участък 20 ×1 м се скапах да вадя тревния чим (не просто плевели)и още по уморителното да го изтръсквам от пръстта .Къртовски труд от 10 до 19 h ,който завърши с прием на  аспирин и аналгин - разглобена съм .Предстои ми същия по големина участък с рози и после ще слагам ограничителна лента .
Преди седмица засях червенолистния Явор ,нова Бреза и една Пиния .

# 32
  • Мнения: 11 337
След зимата е трудно да се раздвижи човек и да е без болежки. Вчера садих лавандула, малко цветя и разчистих градината ми с преправки, която е съвсем мъничка, и вечерта бях с болежки тук и там! Rolling Eyes Grinning

Искам да си взема чимшир и да засадя около една пътека. Кога се сади и дали има нещо по интересно като вид което да не боледува много, да е вечнозелено и издържливо.. Искам да не става високо.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Мъжът ми ,обикновено ми се присмива ,че съм кореняк гражданин и не съм привикнала към дворната работа ,но пък съм упорита .
 Pea,имам две топчици чемшир засадени на север .Бяха в саксия ,така че сезонът  на засяване нямаше значение Лятото си искаха вода ,при все че почвата в тази част на двора  е богата и задържа влага .В предвид изложението му ,расте със скоростта на мравка ,но като цяло си е бавно растежен .
 Ако искаш , погледни Лоницера Нитида .Засях две  миналата есен   до чемшира и този месец виждам чувствителен прираст .Едновременно с това могат да се оформят ,невзискателни са  към изложението и са за нисък жив плет  ,бордюр или единично растение .

# 34
  • Мнения: 3 771
О Нелина, аз и лентата сложих Simple Smile
Хвърлих семе по дупките, торф и тор и полях. Имам едно по-ниско място, което съм решила да изпълня постепенно и оставих там лентата да стърчи.
Само на котките разрешавам влизане идните 2 седмици:)
Поръчах мулч от Първомай.но повече от 5 см по бордюра няма как да сложа. Трябва да си измъкна почвата иначе.

Как само си се оплакваме.
Но пък спя като пън след физическа работа!

Снимки като се оправи мястото Simple Smile

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Marieta,ти си герой !
Около дърветата как ще се оформи мулча ?
Новите дървета засях една идея по-ниско с намерението да мулчирам ,но имам някакви съображения ,защото мястото е много ветровито .
Харесах ето тези подложки около дърветата ,не са върха на естетиката ,но няма как да се боря с тази трева ,отделно че на тези с по-плитки корени ,сериозно отнема от водата .


Ето тук чемшира , лоницерата и новозасадена хоста .И този участък трябва да мулчирам и отделя с лента .
 

Пинията



Яворът цъфти

Последна редакция: нд, 09 апр 2023, 12:01 от nelina_london

# 36
  • Мнения: 3 771
Нелина,
Аз смятам да мулчирам цялото място.
Четох, че около дърветата трябва да се остави място.
Като каза подложки, и видях твоите, ми дойде на ум да ти предложа нещо, което купих есента, уж за външните саксии зимата, но то не стана студено.
От Лидъл ги бях купила. От кокос.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
Тези кокосови кръгове ги гледах, но не разбрах кога се ползват. Зимата върху саксиите или може в градината около всяко дърво постоянно?

# 38
  • Мнения: 5 378
Лятото ще задържат влагата под себе си. Като мулч. Само че при мен не остават, птиците си крадат от тях материал за гнезда Grinning

# 39
  • Мнения: 3 771
Хе, косовете ще са щастливи! Мин. Година мъкнеха сезал.
Сз ги бях купила за храстите в саксии.
Но идеята ми дойде за мулчиране

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
Ооо, благодаря ви, ще взема да си купя и аз.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Мариета,такава кокосова имам на Магнолията .С нея я купих .Хареса ми и търсех ,изпуснах Лидълските .После открих от същия материал за полагане във висящи метални саксии .Взех 3 ,но ми трябват доста и по-големи като размери .Иначе са супер -задържат влага , не избива трева ,и доста се сливат с пръстта -много натурален вид .
Bar B Q,дават ги  като защита и зима и лятото .Моята е от юли миналата година .Леко резорбирана ми изглежда от поливането ,но все пак е добре ,птичките не са я набелязани все още .

# 42
  • Мнения: 1 078
Бързорастящо вечнозелено - лавровишня, а листопадни - филаделфус и дойция от едрите сортове, будлея. Има и една голяма розова спиреа, много бързо расте, но е инвазивна и не я препоръчвам.
Благодаря, първоначално се бях ориентирала към лавровишня, но фотинията май повече ми харесва, капризна ли е,  мнения за нея?

# 43
  • Мнения: 3 771
Не е. Имам и двете.

# 44
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
И аз ги гледах тези подложки е Алиекспрес, но кокосови ми звучи по-добре. Дайте знак ако пак се появят в брошурата.

Общи условия

Активация на акаунт