А чухте ли, че зарята на площад Батенберг не беше за простолюдие?

  • 5 855
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 860
Аз не изчислявам. Има си хора, на които им се плаща за да го правят. И това им е работата, а не моята.

пенелопа, оценявам сарказма, които си вложила в поста си. Има много други алтернативи, за които съм сигурна обаче, че доста хора ще скочат отгоре ми. Много страни са решили проблемите си с нарастващата употреба на коли, като са сложили някой крайни мерки. Не виждам нищо лошо това да стане и в България. За съжаление, ако беше моя работа, нямаше да си чеша езика тук, а да натискам някой стол в софийска община.

# 91
  • Мнения: 7 130
Аз да се включа по повод съжденията към снимката.
Като футболен запалянко знам едно място за влизане на стадиона, където нито те джобят, нито хората се редят за да се намъкнат бързо и лесно. Входът към ложите. Да, но от там влизат конкретен ограничен брой хора, не всички, които имат билети. Само хорицата с пропуски. И когато имам пропукт се движа по пътя на най-малкото съпротивление. Когато съм с билет си се тъпча заедно с останалите другарчета по пристрастие, за да се докопам до стадиона през входът, който ми е посочен в билетчето.

Едни много близки до сърцето ми хора са били върнати от сниманото място и са си влезли безпрепятствено от страната на Партийния дом, от където гледката е била разкошна.

Мамица, не те познавам за да имам нещо против теб. Но щом те влече да се държиш като жертва, твоя си работа.  

# 92
  • Мнения: 14 512
Аз не изчислявам. Има си хора, на които им се плаща за да го правят. И това им е работата, а не моята.

 Много страни са решили проблемите си с нарастващата употреба на коли, като са сложили някой крайни мерки. Не виждам нищо лошо това да стане и в България.

да - в париж например е забранено в определени дни в седмицата колите с четни номера да ходях в центъра, в останалите дни от седмицата е забранено пък за нечетните.
ама ти първо казваш да има места за всички, после крайни мерки. уточни се моля те. а колкото до изчисляването има си сума ти нормативни актове в тази насока и пак ще кажа - няма как ако в сф има 10 000 коли /примерно/ в центъра да има 10 000 паркоместа. щото вие това искате а освен да гътнат невски и да направят паркинг на 10 нива не знам дали по друг начин може да стане.

# 93
  • Мнения: 9 990
Аз не изчислявам. Има си хора, на които им се плаща за да го правят. И това им е работата, а не моята.

пенелопа, оценявам сарказма, които си вложила в поста си. Има много други алтернативи, за които съм сигурна обаче, че доста хора ще скочат отгоре ми. Много страни са решили проблемите си с нарастващата употреба на коли, като са сложили някой крайни мерки. Не виждам нищо лошо това да стане и в България. За съжаление, ако беше моя работа, нямаше да си чеша езика тук, а да натискам някой стол в софийска община.

Съгласна...има начини....но няма да се харесат на много от гражданите...

# 94
  • Мнения: 461
Аз пък тва не го разбирам - значи един ден ще ходя на работа с кола с четен номер, а на другия - с нечетен. Значи ми трябват 2 лични коли ... Как тогава ще се намали нарастващата употреба на коли или да си купя и файтон  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 1 860
Е да, но в много страни не всеки може да си позволи удоволствието да има кола, за разлика България. Пък и какво му е на файтона?  Mr. Green

# 96
  • Мнения: 9 990
Аз пък тва не го разбирам - значи един ден ще ходя на работа с кола с четен номер, а на другия - с нечетен. Значи ми трябват 2 лични коли ... Как тогава ще се намали нарастващата употреба на коли или да си купя и файтон  Mr. Green

Ще ходиш пеша...ама нали и за хляб до магазина се ходи с колата вече...няма как...пусто...
От къде тръгнахме, до къде го докарахме...-я нова тема да се отвори за паркоместата в Софето ooooh! Laughing

# 97
  • София
  • Мнения: 2 623
Смешни сте ейййййй  Grinning
Откъде тръгна темата къде завърши  Shocked
Но какво ли се учудвам -
това за форума е абсолютно нормално  Naughty
Един човек е имал проблем и го споделя
100 души се надпреварват да му обясняват
колко е прост ! Търсят под вола теле и носят
вода от седем кладенеца.
Факт ли е, че компанията на Мамица и още
хора не са били допуснати ? ФАКТ Е !
Факт ли е, че никой не им е обяснил откъде
точно пускат ? ФАКТ Е !
Факт ли е, че най-накрая изнервени са гледали
зарята от Цариградско шосе ? ФАКТ Е !
Какво се намесиха тук коли, тротоари и т.н. ?
Пък и в 24.00 часа на Нова година защо да не
паркираш на тротоара ??? И на мен не ми
харесват тези гърмежи все едно съм в Бейрут
ама имам ли избор ?
Да не говорим за плачевната картинка след
празниците - мръсотия до шия от тонове изгорели
материали от какво ли не.
Мен по-ме боли когато ми паркират през деня и
правя слаломи с количката. Боли ме нещо си, ако
някой паркира през нощта.
И се чудя защо е нужно винаги, всяка тема да се
превръща в махленски спор  newsm78
Не желая да съм защитник на никого, но ме е яд
когато всяко нещо се изражда.

# 98
  • Мнения: 9 990
Много емоция влагате, затуй така....
Факт е, че много са "пуснати" без проблем да влезнат, факт е, че Мамица не винаги е права.Както и всеки един от нас.Грешно мисли Мамица, че щото видиш ли я мразят, затуй така пишат-не е вярно-на мен лично ми е симпатична, в много от мненията и намирам верни за мен неща.Факт е, че не харесахме някои начинът, по който изнасят инфото  в предаването и е факт, че имаме право на мнение.
 Peace

# 99
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Много емоция влагате, затуй така....
Факт е, че много са "пуснати" без проблем да влезнат, факт е, че Мамица не винаги е права.Както и всеки един от нас.Грешно мисли Мамица, че щото видиш ли я мразят, затуй така пишат-не е вярно-на мен лично ми е симпатична, в много от мненията и намирам верни за мен неща.Факт е, че не харесахме някои начинът, по който изнасят инфото  в предаването и е факт, че имаме право на мнение.
 Peace

Така е абсолютно. И аз да си кажа.  Grinning

# 100
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
nana_cool,
много си права. Като сложат навсякъде машини за платено паркиране ще се оправят нещата.
Иначе по-темата: не ме очудва.

# 101
  • Мнения: 461
Е да, но в много страни не всеки може да си позволи удоволствието да има кола, за разлика България. Пък и какво му е на файтона?  Mr. Green
Как какво - още по-големи задръствания, катастрофи и някой конски ритник през страничното стъкло ще ми дойде в повече Laughing Wink

# 102
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Е да, но в много страни не всеки може да си позволи удоволствието да има кола, за разлика България. Пък и какво му е на файтона?  Mr. Green
Как какво - още по-големи задръствания, катастрофи и някой конски ритник през страничното стъкло ще ми дойде в повече Laughing Wink


Що ли във Виена има файтони и няма подобни проблеми?  newsm78 Оф: Няма по-голям кошмар в София от движение  на колите и паркирането.

# 103
  • Мнения: 391
Е да, но в много страни не всеки може да си позволи удоволствието да има кола, за разлика България. Пък и какво му е на файтона?  Mr. Green
Как какво - още по-големи задръствания, катастрофи и някой конски ритник през страничното стъкло ще ми дойде в повече Laughing Wink


Що ли във Виена има файтони и няма подобни проблеми?  newsm78 Оф: Няма по-голям кошмар в София от движение  на колите и паркирането.

Щото австрийците спазват правилата и не паркират по трИтИарите като някои хора, които не са сульовци от Пловдив.

# 104
  • Мнения: 7 473


Като присъстват полицаите - защо са там?
Като ги няма - защо не си вършат работата и защо плащаме данъци?
 Tired
Не става въпрос за това, никой не оспорва нуждата от тях там.Въпроса е, че продължават да са "милиционери" , а не"полицаи". Мълчат като темерути, не дават никаква информация, не помагат.Полицаят служи на обществото-трябва да има желание да помага, а не само да дебне.Трябва да бъде любезен и отзивчив, а не само строг и подозрителен.
И много се издразних на тоя дето се обади по телефона да обяснява в Англия как се стояло на 3 метра от полицаите.Ми живяла съм в Англия 4 години и въобще няма такова нещо.Без проблем можеш да отидеш и да попиташ нещо, да те упътят, случвало ми се е и да ме закарат до там където отивам-ако нямат работа разбира се.Много са любезни, което не им пречи да държат всичко и всички под око. А нашите тука....."Не можете да минете и тва е".  Crossing Arms
      Само дето гръмнаха аржентинеца и след това се оправдаха,че се били заблудили.Човека не бил атентатор.Как си представяте подобно нещо в РБ и отношението към нашите полицаи в подобен случай?
                    Ами моите деца  бяха на площада към 11.30 и когато се върнаха не чух оплаквания или затруднения с влизането им и свободното им придвижване.
                    Не съм чула пък и накой от хайлайфа и така наречения "елит" да е бил на площада или по-точно да си е губил времето там вместо някъде по островите на топло  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green :mrgreen
                    Мене, ако питате ,то площада си е за бедните и за простолюдието.

Общи условия

Активация на акаунт