На море в Гърция 2023 - I

  • 50 957
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 882
Предната година в начлото  на септември бяхме на круиза " 7 йонийски острова " с тръгване от Нидри. По пътя се отбихме във Василики да вземем около 20-25 туристи. Бяхме с Eptanisos. Другите два круизни кораба  не видяхме да се отбиват за още пътници във Василики, а и бяха винаги преди нас на плажовете при едновременно тръгване от Нидри.

# 256
  • софия
  • Мнения: 26 014
Не съм сигурна за кои пещери се пита. От Сивота може да се наеме 4-6 местно корабче и да се обиколи самостоятелно крайбрежието и близките островчета. Дават ти карта, препоръчват кое след кое, с какво да внимаваш. Препоръчвам.

За дневна обиколка сме хващали точно препоръчаното от миленка дневно корабче от Василики, но не е за пещерите около Сивота.

# 257
  • Мнения: 283
Здравейте, дами, преди 4 години бях на Корфу, но не стигнах до Сивота и пещерите.

Ако става въпрос за пещерите около Сивота и Blue Lagoon beach - преди имаше такива круизи, но само от Сивота съм ги виждала. От Парга бяха до Паксос и Антипаксос (където пак има пещери) и май до Корфу.

# 258
  • Мнения: 820
Благодаря на всички за съветите преди няколко страници за Пелопонес. Може би ще разделим нощувките на две места. Още един въпрос - дали има еднодневни криузни разходки - например от Гитио до Елафонисос или пък около малките островчета под Метони - Sapientza, Схиза?

# 259
  • Мнения: 198
На 24.05.2023 г. имаме резервация за Тасос, но къде може да се види разписанието? Ferryhoper не дава информация. Благодаря!

# 260
  • София
  • Мнения: 14 937
На 24.05.2023 г. имаме резервация за Тасос, но къде може да се види разписанието? Ferryhoper не дава информация. Благодаря!
http://www.thassos-ferries.gr/bg/Itineraries.php?cat_id=1

# 261
  • Мнения: 11 306
Благодаря на всички за съветите преди няколко страници за Пелопонес. Може би ще разделим нощувките на две места. Още един въпрос - дали има еднодневни криузни разходки - например от Гитио до Елафонисос или пък около малките островчета под Метони - Sapientza, Схиза?
От Гитио - не, то е много далеч. До Елафонисос има редовни фериботи (през около час) от малкото пристанище Пунда, до Неаполи Вион. Оттам е 15 минути плаването.
За Сапиенца и Схиза имаше някакъв хак, споменавало се е в темата, но аз не съм ходила на тях, когато бях в района.

# 262
  • Мнения: 820
Благодаря на всички за съветите преди няколко страници за Пелопонес. Може би ще разделим нощувките на две места. Още един въпрос - дали има еднодневни криузни разходки - например от Гитио до Елафонисос или пък около малките островчета под Метони - Sapientza, Схиза?
От Гитио - не, то е много далеч. До Елафонисос има редовни фериботи (през около час) от малкото пристанище Пунда, до Неаполи Вион. Оттам е 15 минути плаването.
За Сапиенца и Схиза имаше някакъв хак, споменавало се е в темата, но аз не съм ходила на тях, когато бях в района.
Благодаря ти за бързият отговор 😏. Ще проверя евентуално занякакви дейли круизчета от Метони.

# 263
  • Мнения: 177
Здравейте! Моля да ми препоръчате туристическа агенция за Йонийско крайбрежие? Зная, че много си организират сами пътуванията, но предпочитаме с ТА. Благодаря!

# 264
  • Мнения: 29
Здравейте , момичета! Бихте ли споделили места за настаняване във Фанари. Благодаря Ви предварително!

# 265
  • София
  • Мнения: 546
Здравейте, мили хора Hug
Пристигам заредена от невероятното Мани и слагам малко снимки да споделя преживяването Heart
Много благодаря на всички (разбира се най-вече на Параход), които запалиха интереса ни към тази уникална част на Гърция Hug
Скрит текст:
Първа спирка - Mourtzinos Tower при Кардамили. Добре реставрирана, дарена е от последните наследници на рода на държавата и е направена на музей. Има много добре синтезирана информация за Мани и историята. Съвсем непланирано се получи най-доброто начало на обиколката ни.





Някъде из външно Мани (още не се бях сетила да записвам какво снимам Laughing )



Ареополи







Пещерата Дирос. Много ни хареса разходката с лодка вътре, интересно преживяване Heart Eyes



Gerolimenas



Vathia



По пътя за Тенаро





Ето го и най-южното връхче на Гърция Sunglasses



Скутари





Kolokythia - доста запазен замък, имаше някои сгради и църква, които изглеждаха поддържани и обитавани, а в лявата част на снимката помещенията бяха реновирани и направени на хотел. Гледката от горе беше невероятна, но съм забравила да снимам Blush



Плажът Alipa Heart Eyes



Гледка към Porto Kagio Heart



Последна редакция: ср, 19 апр 2023, 16:40 от Felis

# 266
  • Мнения: 11 306
Felis, прекрасно! Ще чакаме и разказ. Ееех, как ми се ходи пак натам, доста време мина Simple Smile А и април-май е чудесно време за разглеждане из тия места, няма хора, няма жега...

# 267
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 847
Еха, Felis, страхотни снимки! Аз също ще очаквам разказ. С кола ли пътувахте? Колко време се пътува до там?

# 268
  • София
  • Мнения: 1 753
Felis, страхотни снимки Hug. И аз ще се радвам на повече информация и впечатления от пътуването ви. Пролетта е прекрасно време за разходки в Гърция, ама е много гадно, че водата е студена - ей, това ме спира мен - пустото желание за плуване Simple Smile

# 269
  • Мнения: 4 020
Два от най-любимите ми изобщо плажове са на снимките - Геролименас и Алипа!

Общи условия

Активация на акаунт