Отговори
# 45
  • Мнения: 2 162
Успехът на сериала в чужбина ще е много по-успешен откокото в Турция. Аудиторията в Турция е свикнала на един тип сериали и едно си баба знае и едно си бае. Както коментирахме още преди тръгването на сериала, че рейтингите ще са проблемни, заради вкуса на местната публика. Дано с любовния триъгълник нещата си дойдат на място и турските домакини се влюбят в сериала.
Годеникът може да е отрицателен герой, но актьорът наистина е сладък и чаровен. Ще ни вкарва в размисли и страсти този красавец, дали да го мразим или да му съчувстваме, както е писала Цвети.

# 46
  • Мнения: 5 700
Честит Лазаровден, момичета! Flowers Herb
Гледах серията. Много тайни има за разкриване, дано рейтинъг позволи. Знаем каква е системата в Турция, способна е да убие и качествени проекти. При Хилял Сарал се е случвало. Дано купят сериала в чужбина.

Всички имат тайни. Сюрея- на кого ли изпраща сума всеки месец... И ми направи впечатление- Кемал каза, че не знае тя да има брат. И  също- че не може да и прости за някои неща.
Тази дама, която цъфна при Тургут дано не прави проблеми. Изведнъж се появи, ни в клин, ни в ръкав. Все сюрпризи си правят в турските сериали. Grinning
Имението явно е под наблюдение, и то непрекъснато- очевидно такъв съгледвач е закарал бабенцето до центъра. И майсторите, за които стана ясно , че не са от фирмата- също са част от наблюдателите явно.
Този ресторант, в който се срещат Кемал и Тургут неща като за прикритие ли е според вас? Само един път видях клиенти.
Кемал струва ми се иска да предизвика по някакъв начин Сюрея. Не е вече любов, нещо недоизказано е. Той се влюби в Харика, това е ясно. но има някакъв гняв към Сюрея, примесен с отминала любов.
Интересно, че във фрагмана бабенцето беше кротка, усмихваше се, а от от нея всъщност очаквах да подвиква весело "Ешреф".Grinning А това, което направи Сюрея, може да е нейна представа, сън. И този подход е познат в турските сериали. Blush Не мога да си представя как ще го направи наистина и какво ще последва.

Някой разбра ли нещо повече за историята, за която си говореха в кафенето Кемал и Харика - дали е някаква известна легенда или просто стихотворение? И картината явно беше важна.

Една мисъл ми мина, докато гледах серията- а дали семейството на Джем не са от наследниците на Али? Thinking И в този смисъл дали Джем не се явява внук на Али Кемал? Не за друго, ами някак паралелно се получава. И ще обърка доста нещата. Не знам, помислих си го. И аз вече започвам да измислям разни сценарии. Grinning
Някакви наследници са замесени във всичко. Но все повече си мисля, че подходът на наблюдателите на имението и на преследвачите на Кемал и Тургут  повече пасва на оня с големия нос. Той беше такъв нахален. А наследниците на Али Кемал вероятно не подозират и ще бъдат изненадани, ще изненадат и нас.

Разбира се, само разсъждавам и предполагам. Blush Обичам, когато филмите ме карат да търся различни версии и има различни догадки. И в крайна сметка нищо от това, което си мисля да не стане и сценаристите да ме изненадат. Smiley.

# 47
  • Мнения: 2 162
oncee, много интересен коментар и много любопитни идеи за сюжети си дала.
Дано зрителите в Турция дадат шанс сериалът да се разгърне и да му се насладим.
Ебру е голяма сладурана. В този сериал най-после я обличат нормално, не като във Вятърничав, дето я обличаха, като повлекана. Как е разцъфнала в цялата си прелест и великолепие?! Настина е голяма красавица!

# 48
  • Мнения: 27 677




Красота ! Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 1 036
oncee, картината е на Бедри Рахми Эйюбоглу, а Кемал рецитираше негови стихове, които той е посветил на своя ученичка. Бенди Рахми се е влюбил в нея, въпреки че е бил женен и е имал двама сина. Ученичката му умира млада и той се пропива. Да излезе от това състояние му помага съпругата му. Трагична е историята на тези стихове и мен малко ме напряга, че Кемал ги рецитираше на Харика, но дано връзката е само с картината, която беше пред очите им.

Това бях публикувала за този художник през февруари, когато започнаха снимките в Гьочек.

Рибата на скалата, до която снимат сцената на Харика и Кемал е нарисувана от известения турски художник Бедри Рахми Эйюбоглу през 1974 година. Оттогава залива, където се намира скалата с нарисуваната риба, се нарича Залива на Бедри Рахми. Освен рисунки Бедри Рахми Эйюбоглу е правил и мозайки. В изображението на рибата художникът е успял да побере изображенията на шест други животни. Уникалната му творба е най-популярната и любима забележителност близо до градчето Гьочек.
Видео от залива Бедри Рахми -  https://vk.com/hercaiturksinema?z=video-42798895_456255772%2Fa2c … _-42798895_704866

# 50
  • Мнения: 2 162
Рибата на скалата, до която снимат сцената на Харика и Кемал е нарисувана от известения турски художник Бедри Рахми Эйюбоглу през 1974 година. Оттогава залива, където се намира скалата с нарисуваната риба, се нарича Залива на Бедри Рахми. Освен рисунки Бедри Рахми Эйюбоглу е правил и мозайки. В изображението на рибата художникът е успял да побере изображенията на шест други животни. Уникалната му творба е най-популярната и любима забележителност близо до градчето Гьочек.

Да тази история за рисунката на рибата е много интересна. Но не успявам да открия другите животни. Освен зайчето не мога да направя асоциация с други.
Зайчето е легнало най-долу над условно люспите на рибата.има големи бели ушички на едното с червена ивица и черни очетата . Ще ми е интересно някой, ако е открил някои от другите животни да го сподели. Може би окото на рибата има стилизирана акула с един ред зъби, но не съм сигурна.
А под горните люспи на рибата отдясно  виждам глава на патица и тук не съм много сигурна.

Последна редакция: сб, 08 апр 2023, 19:05 от sineva 1

# 51
  • Мнения: 7 200
В Чудото тайните са толкова много, че и самия Шерлок Холмс би се затруднил и оплел. Показаното във фрага поне има само два варианта, или е в главата на Сурея, или наистина го казва. По вероятно да е в главата й. Все пак на гроба на Ешреф ни показаха, че е роден 1945, значи в момента трябва да е на 78г. Кемал явно си е подготвил някаква легенда, щом по време на вечерята го дадоха как предизвиква Сурея.
Бабчето и тя знае нещо, щом като я прибираха от двора каза на Саджиде дано Ешреф не е влизал в къщата. Все още си мисля, че бабане е човека открил тайния вход от към стаята и е изпразнил сандъка, още преди години. Кемал като влезе там бе потънало с прах и то от доста години и никакви стъпки върху праха.
Сестрата Зерен с кого ли се среща тайно, че дори и лъже, че ходи в болницата.
И това гадже на снахата Айсел, и то в много удобен момент се завъди.
Хората, които следят конака, със сигурност са разучили обитателите и с всички сили и методи ще се борят да вляза вътре.
Потомците на онзи с носа съм почти убедена, че участват в това, но от друга страна новината за вечната младост е била обект и на Германската преса. Поне така пишеше във статията, който Кемал показа на Харика да прочете в библиотеката.
По отношение на стиха засега няма нищо, може би ни го представиха като потвърждение на представите на Харика за любовта. За картината нищо не се споменава също, но пък знае ли човек може по- нататък да кажат. Тук май нищо не е случайно от интериора до хората.
И сигурно има някаква тайна с осиновения брат на Сурея, а и смъртта му е обвита в тайнственост.
Беше време да ни подскажат, че и самата Сурея не е само бяла и добра.
В тази къща само Харика и близначките май нямат тайни и са си такива каквито са.

# 52
  • Мнения: 5 700
nedlen, много благодаря за обяснението! Hug През февруари май още не се бях върнала в темата и не съм прочела. Blush
Синева, и аз трудно мога да видя ясно 6 животни освен видимия Зайо Байо. Grinning Всъщност - да, акулата я виждам. И също ми се привижда нещо горе вдясно- теленце ли е, коте ли е, не знам, профила му се вижда. Blush Вероятно са по-абстрактни рисунките на другите животни- например окото на акулата може да е охлюв. А това, което е устата и може да червейче. Blush

Харика е много чиста героиня. Не лъже, беше почтена с Джем. Да, той се ядоса, но аз също винаги предпочитам откровеността. Каквото и да последва, не е добре да се лъже.




"Паша, ще полудея, кълна се. Шегуваш ли се, паша?
- Не аз, а някой друг се шегува, изглежда. Миналото, което изтрих и зачеркнах преди много години, отново се върна при мен. Приключих, затворих тази тетрадка. Погребах Сурея в миналото. Прекарах години, забравяйки какво ми причини, за да й простя.
- Паша, извинявай, какво ти направи г-жа Сюрея? Никога не си ми казвал за това. Какво се случи?
- Спри да говориш, не искам дори да мисля за това."



Продължавам да се чудя какво е направила Сюрея, че Ешреф е искал да я изтрие от живота си.
А Тургут милия толкова се ошашави, че заподозря Харика в разузнавателна дейност. Grinning

# 53
  • Мнения: 7 200
От официалната страница на Чудесата

„Когато гледам Харика, отново вярвам, отново мечтая, дишам.“
Сто години чудеса





Да отбележим и РД на хубавия ни зет

# 54
  • Мнения: 529
Eeeeee момичета, ако всички въпросителни ги разкрият още в началото какво ще гледаме по натам, а...... Ебру и Биркан добре стоят един до друг,  но си трябва интрига, съспенс драма, освен любов...... И на мен историята ми харесва, дори не усетих как мина 2-рата серия, така ме увлече. Два пъти я изгледах, не ми беше скучна изобщо. Ако рейта не се покачи, надяваме се на задоволителни задгранични продажби, все пак Ебру натрупа доста популярност в чужбина покрай Вятъра и Легенда. Дано това повлияе, така и ние ще може да си изгледаме цялата история, която Хилял ни е подготвила. Кой серияла на Хилял е спрян преждевремно, стана ми любопитно?
Ето Капан е пресен пример, че въпреки трагичния рейтинг, нескопосания на моменти сценарии и сюжетни връзки и въпреки Бенсу, успешните продажби в чужбина му изкараха пълен сезон. В случая името на Акън продава, продуцента е доволен, пък ако ще да остане и само един турчин да го гледа. Ако е вярно, че оцветените в червено страни на картата са го закупили не изглеждат никак малко. Даже срещнах недоволство от факта, че епизодите онлайн в нета вече са им блокирани, нищо ново. Някой по запознат да каже.

# 55
  • Мнения: 7 200
Здравейте!

Цветен да ви е деня!



Момичета, да ви посрещна с почерпката още преди да сте си измили очите







# 56
  • Мнения: 5 388
Добро утро на Цветница!!!

Честит имен ден на всички с прекрасни имена на цветя!
Бъдете здрави и усмихнати!





Цеце, благодаря за почерпката! Специално за теб!

# 57
  • Мнения: 430
Честита Цветница!
Честит имен ден на цветята в групата!

# 58
  • Мнения: 529
Честит празник на имениците ни.Flowers HibiscusFlowers Four Leaf CloverFlowers Sunflower

Последна редакция: нд, 09 апр 2023, 15:02 от daniela1504

# 59
  • Мнения: 7 200


Благодаря, момичета, за поздравите и пожеланията!

Общи условия

Активация на акаунт