Отговори
# 60
  • Мнения: 5 772
Честит празник, момичета! Hug Flowers Cherry Blossom
Да ви е цветно и хубаво! Flowers Hibiscus
Цвети- на тебе специално честит имен ден, да се много щастлива! Flowers Four Leaf Clover

Кой серияла на Хилял е спрян преждевремно, стана ми любопитно?
"Хълмът на соколите" го спряха на 6 серия, при рейтинг 3-4. От АТВ постъпиха варварски, хората снимаха 6 серия, когато зрителите от социалните мрежи разбраха за финала, екипът и актьорите даже не бяха уведомени още. Разбраха на сета, посред нощ, от зрителите. Успяха Хилял Сарал и сценаристката да направят нормален финал въпреки всичко, но жалко. Сериалът беше много смислен и елегантен, явно не е паснал на политиката на АТВ. Ай Япъм направиха лошо, защото го продадоха на канала, още нямаше външни продажби. Изобщо- лош късмет и непасване на цялостната визия на канал АТВ. Оттогава ги ненавиждам искрено. А един от любимите ми актьори, талантливия Боран Кузум изобщо се отказа да  се снима за телевизията, мина на филми и платформи.

# 61
  • Мнения: 2 172
Ако рейта не се покачи, надяваме се на задоволителни задгранични продажби, все пак Ебру натрупа доста популярност в чужбина покрай Вятъра и Легенда.
Ето Капан е пресен пример, че въпреки трагичния рейтинг, нескопосания на моменти сценарии и сюжетни връзки и въпреки Бенсу, успешните продажби в чужбина му изкараха пълен сезон. В случая името на Акън продава, продуцента е доволен, пък ако ще да остане и само един турчин да го гледа. Ако е вярно, че оцветените в червено страни на картата са го закупили не изглеждат никак малко.
Пази Боже, Чудото да го застигне злощастната съдба на Капан и да оцелява не защото е харесван, а заради Ебру и феновете й, както това се случва с Акън.
Ако сериалът се хареса в чужбина и има фенове ще се радвам да продължи, но да се държи на изкуствено дишане само заради участието на Ебру в никакъв случай. Тогава е по-добре да бъде спрян.
Сериалът е с много необичаен и интригуващ сценарий. Доста далеч от утъпканите пътеки на турските дизита, това може да е проблем в Турция, но не и в чужбина.
Иска ми се да се развие сценария и да видим историята в цялост, а не осакатена, но не и на такава висока цена за Ебру, каквато плаща Акън. Брутално да експолатират популярността му и да държат на командно дишане един тотално провален проект.
Ако сериалът на Ебру не срещне разбиране няма страшно да изкара до края на сезона, който съвсем не е далеч и да бъде спрян.
А на есен с песен Ебру да си намери друг проект, със сигурност предложения няма да липсват.
От все сърце ми се ще турската публика да се събуди и да види красотата на историята. Лошото е, че няма култура за такъв тип дизита, години наред й е предлаган един и същи продукт, затова новото трудно вирее в тази среда.

п.п. Какво значение има картата с оцветено в червено, ако проектът е откровено слаб и продуцентите го разпродават на безценица, като преоценена стока, за да си избият парите.
Това е толкова унизително. Хиляди пъти е по-добре един неуспешен проект да бъде спрян навреме и да не инкасира щети на всички участващи в него.

п.п. Честит имен ден, Цвети! Flowers Bouquet Flowers Bouquet
Честит празник и на всички други дами с имена на цветя!  Flowers Cherry Blossom  Flowers Rose Flowers Hibiscus

Последна редакция: нд, 09 апр 2023, 14:35 от sineva 1

# 62
  • Мнения: 7 529
Ще си имаме танц и то скоро

от репетицията

# 63
  • Мнения: 533
Синева, както сама отбеляза Чудото е с интересен сюжет, но не е типичен за вкусовете на масовия турски зрител, това не означава, че продукта не струва нали..... И ако рейта почне да драпа на долу единствената алтернатива е доволни продажби в чужбина, ако те се дължат на известността на Ебру, не смятам че ще е унизително - не харесван в Турция не го прави непременно некачествен за чуждестранния пазар. Как купувачите да си извадят мнение за нещо, когато е пуснато в предпродажба или са излъчени само 2-3 серии примерно. Това, че името на актьор или актриса продава не означава че в последствие и продукта няма да се хареса на чуждестранната публика. Аз гледам Капан, но не си затварям очите за недостатъците му. И моите предварителни очаквания се разминаха с реализацията. Актьорите имат сключен договор, ако по същия начин неговите очаквания са се разминали, въпреки че продуцента е доволен и не го спира, би било доста не професионално да си бие камшика щото не му отърва или може да му повлия на имиджа примерно. По същата логика и Ебру не трябваше да приема участие в Чудото щото си е риск и не става дума за комерсиален продукт насочен към родната публика. На мен ми се иска Чудото да си изкара цял сезон, защото има интересен сюжет, харесва ми играта на актьорите и ако продажбите са причината да продължат, то дано има успешни продажби - дали заради присъствието/популярността на Ебру или заради продуцентската къща и въпреки вкусовете на родния зрител.


А иначе е ясно кои са моята слабост.Revolving Hearts

# 64
  • Мнения: 7 529
Той първия сезон на Чудото ще е 12-13 епизода и тях ще си ги изкара, както е било и при Вятъра. Най- голямата въпросителна е дали ще има втори сезон... И в интерес на рейтингите, притеснението е да не го комерсиализират за масовата турска аудитория. Аз лично не бих искала, в момента е сериал уникат и го предпочитам такъв.
По отношение на продажбите, тя и Хилал Сарал не е никак безизвестна, все пак има Еми за режисура, а имената на Ебру и Биркан също със сигурност ще спомогнат за продажбите, все пак Биркан е спечелил наградата на Produ/ латиноамериканския Оскар за най- добър актьор неиспанец през 2021г. Ебру е изключително популярна и обичана с Вятъра и Легендата, така че този сериал макар и на "зелено" ще има много продажби в чужбина.

И за една спокойна вечер...

# 65
  • Мнения: 2 172
Дани, мисля същото, като теб.
Ако един сериал е добър дори да не се харесва на турската публика, но е спечелил фенове в чужбина, продажбата там му дава шанс да остане в ефир.
Когато обаче някой продукт е слаб и оцелява само защото са имали късмет един обичан актьор да участва в него логиката е, че трябва да бъде спрян навреме.
А и не е тайна, че има слаби сериали, които се продават на ниски цени и съответно се купуват от доста телевизии, още повече, ако на афиша стои известно име.

И друг път съм го писала, това че Капан остава на екран не е от полза за Акън, който вече можеше да е затворил тази страница и да се снима в някой добър проект. Естествено Акън няма избор, има договор, спазва го... не са лесни нещата.

Последна редакция: нд, 09 апр 2023, 20:51 от sineva 1

# 66
  • Мнения: 533
И като отворихме дума за международни продажби, Акън и Бенсу щели лично да представят дизито на изложението MIPTV, което ще се проведе в Кан този месец. Миналия път продуцента на ТВ8  Аджун ходи, ако не се лъжа.

Иначе 23 серия очаквано беше тежка за гледане, доста време отделиха на убийството и смъртта на Умай, и последвалите угризения на близките й, най-много на Умут.

Монолога на Умут на гроба на Умай:

"Малката ми... Единствената ми. Моля за прошка. Моля за прошка за всичко, което не можах да ти дам. За детството, което откраднах от теб, извинявам се за това. Не можах да те спра да си тръгнеш, съжалявам. Моля за прошка за сълзите, които текат сега ... Не мога да кажа прости ми и не ми прощавай. Аз никога няма да си простя. Никога. Благославям те, до самия край. Благославям те, моя единствена сестро. Но ти... не ме благославяй, докато не накажа отговорните за кръвта си, да не си посмяла да ме благославяш. Не прощавай на брат си. Не ме благославяй. Да не си посмяла."


А за капак и разочарованието от освобождаването на Демир.
На кратко търсенето на справедливост се превърна в търсене на отмъщение.........


УМУТ: Престани да се надяваш на Умут, става ли? Няма да бъда спасен и не мога да направя никого щастлив.
ДЕМИР: Ако започна нещо, знам как да го завърша.
ДЕРЕН: Отказах се след една-две груби думи. Не мога да го опазя от този мрак Айше.
АЙШЕ: Вече не искаме справедливост. Искаме отмъщение!
МЕТЕ: Демир Гюмусай никога не губи.
ГЮВЕН: Човекът, когото наричате Демир Гюмусай, уби жена ми.
ДЕМИР: Или той, или аз. Един от нас ще се превърне в прах. Умут ще отиде в моя затвор.


Ейлюл напусна сериала и се сбогува с героинята си Умай, а с нея самата се сбогуваха колегите й.



Стори от сценаристката Ейлем с надпис:
"Аз, докато подготвям финалната серия....."

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 00:49 от daniela1504

# 67
  • Мнения: 7 529
Здравейте!

В сърцето и само в сърцето са заключени всички чудеса.
Джордж Мередит

# 68
  • Мнения: 6 008
Добро утро, момичета!

Ако не знаеш какво искаш,
в крайна сметка може да си останеш точно с това,
което не искаш.




Сериалът "Столетно чудо", който се излъчва по Star TV и събра Биркан Сокулу и Ебру Шахин в главните роли, все още не е достигнал желаната точка на въздействие върху публиката, въпреки че представя силна история. От друга страна, Ебру Шахин, която виждаме в проекта, прави решителни стъпки към доказване колко висока е нейната популярност в социалните мрежи. Актрисата бързо се изкачва към върха в проучването на Adba TV „Най-популярните актриси“ всяка седмица. Феновете на Ебру са доволни от новата роля, новото амплоа и продължават активно да я подкрепят. В проучване на социалните медии, проведено през седмицата от 28 март до 3 април, Ебру Шахин се класира на 4-то място в списъка на най-популярните актриси. Тя постигна тази позиция с 28 800 съобщения и също така показа, че може да се изкачи и до първите 3 позиции.


Прекрасен ден!

# 69
  • Мнения: 18
Дани, мисля същото, като теб.
Ако един сериал е добър дори да не се харесва на турската публика, но е спечелил фенове в чужбина, продажбата там му дава шанс да остане в ефир.
Когато обаче някой продукт е слаб и оцелява само защото са имали късмет един обичан актьор да участва в него логиката е, че трябва да бъде спрян навреме.
А и не е тайна, че има слаби сериали, които се продават на ниски цени и съответно се купуват от доста телевизии, още повече, ако на афиша стои известно име.

И друг път съм го писала, това че Капан остава на екран не е от полза за Акън, който вече можеше да е затворил тази страница и да се снима в някой добър проект. Естествено Акън няма избор, има договор, спазва го... не са лесни нещата.
Здравейте!
Това ли е най-новото, че Капан се продава на безценица. Интересно ми от къде тази информация или просто трябва  да кажете нещо против Акън. Разбрахме вече, че проекта му е слаб не е нужно само да го повтаряте. За вас е важно, че проектите на колежката са успешни. Акън не го мислете.

# 70
  • Мнения: 5 772
Позволявам си да отговоря, Ani7779. Hug
Смятам, ме съм донякъде независим "наблюдател" на споровете за  Акън и Ебру- не догледах Вятъра и мисля, че съм обективна. Не обичам фенски дискусии- смятам ги за ненужни.
Да, не гледам сегашния проект на Акън. Да, гледах Ебру в Легенда и много ми допадна, сега гледам и Стогодишното чудо.
Искам нещо важно да кажа- не съм видяла тук, в тази тема  някой да обижда който и да е от двамата. В последните постове за "Капан" момичетата коментират сериала, не актьорските умения. Няма негативи към Акън, обективно го казвам.
За това дали един сериал е хубав, дали е гледаем и т.н. най-малка отговорност може да се търси у актьорите. Сценарият е това, което привлича. Друг момент е, че турската публика винаги може да изненада всички и проект и с хубав сценарий да е с ниски рейтинги Затова и всички се надяват да има външни продажби- както може, защото на турската рейтингова система не може да се разчита.
Т.е., накратко- обсъждането на успеха или не на който и да е филм или сериал и възможните му продажби не е свързано с актьорите в него и не е заради негативи. Такова нещо не съм видяла в тази тема. Моля да имате предвид това. Никой никого не иска да обиди. Нека няма ненужни страсти в темата. Hug
Пак казвам- пиша това съвсем доброжелателно и като новодошъл, по- скоро обективен участник.
Хубаво начало на Страстната седмица на всички! Flowers Four Leaf Clover

# 71
  • Мнения: 2 172
Преди години бях гледала едно предаване мисля по Нова, но не съм сигурна. В него се говореше за инвазията на турските сериали в света, че това е държавна политика и се изливат милиони в тази индустрия, чрез която се пропагандира ценностите на турското общество и така Турция си изгражда един приемлив и хубав образ в света.
Та един от продуцентите, който се занимава с купуването на турски и не само сериали каза, че най-често се продават пакети от сериали на дадена телевизия или продуцентска група и така купувайки хубав сериал с него върви и по-слаб такъв. А често сериалите се продават, като в афиша му има някое известно име, дори сериала да не е много добър, но името продава и има аудитория.
Виждам, че и ти си съгласна, че сериала е слаб. Наистина не е нужно да се повтарят очевадни истини.
Най-вероятно се продава защото Акън участва, но цената няма как да е висока. Тия, които купуват не са балъци и отлично знаят рейтинга на сериала, а сигурно са и погледали някоя и друга серия и са наясно, че е боза.
Всяка телевизия се нуждае и от по-евтини продукции, не може да купува само най-скъпите и хитовите. А този сериал хем евтин, хем с обичан актьор в афиша, отлична комбинация!

Никой няма да даде луди пари за слабо дизи.
Никой не ми го е казал, логиката го казва!

Акън ми е любимец, както и Ебру.
За мен дивата фенщина е пълна глупост. Истинският фен казва нещата с истинските им имена. Ако любимецът му участва в слаб сериал, той пак си остава слаб независимо от неговото участие. По същия начин бих говорила за проект на Ебру, който е провал. Тъпо е да си заравя човек главата в пясъка, като щраус, това не променя фактите!

# 72
  • Мнения: 18
На мен Капан си ми харесва и не мисля, че е боза. Различни хора, различни вкусове, няма как да сме еднакви. Няма как рейтинга да е друг, след като сериала беше преместен сто пъти в различен ден и час за което вина имаТВ8.  В момента се излъчва в 22.30ч. Ако не бяха променили деня и часа със сигурност щяха да имат по добър рейтинг. Сериалчето си е супер, дано го закупят в БГ за да го гледате, ще ви хареса. 😊 Хубава седмица на всички! 🌻Весели празници! 🌺🐰

# 73
  • Мнения: 27 935
Докато обсъждате продажбите на сериалите да изразя радостта си.  Доживяхме за Терзи. Официално на 2 май. Напускали се много готини снимки и Шивач.
Очите ми изтекоха.  🥵
Може и Джем Карджъ да е споделил в сторито.
Цвети , ще каже ако има нещо.

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 16:06 от femmi2

# 74
  • Мнения: 533
От стори на Онур Дуймаз финална снимачна седмица за екипа на Капан.



Въпреки края на 23еп и фрага за следващия..........




новите сетови снимки дават да се разбере - има надежда за хепиенд при УмРен
местенцето на езерото е същото, на което Джерен заведе Умут в началото
и му сподели лични семейни тайни. Гледам, че Умут е с пораснала брада вероятно ще има лек времеви скок





това също предстои да го видим........... този поглед ми е познат Nature FireHeart




Феми, търпението ти за твоя убавец е велико, най после се възнагради, а..... вижда му се края на чакането....  Blush

Общи условия

Активация на акаунт