секцио с епиурална упойка

  • 1 503
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Родих с планово секцио с епидурална!Секциото беше защото съм лигла и не исках да пъшкам и да се дера.още 5 деца да имам пак така ще родя.За епидурала-еми,не 4увстваш нищо от кръста на доло,но се усеща дърпането/без болка естествено/,като през цялото време си разправяхме щуротий с екипа,видях как вадят бебка и след това-гуш.Упойката взе да преминава след няколко 4аса,след още няколко ве4е се ветреех по коридора да раздвизвам дебелото си дупе,на 6 ден бяхме на ресторант със съпруга си,а на 2 седмица сама ве4е вдигах беба спокойно без да опъва,корема се прибра за около 2 месеца напълно,сега 5 мес.след това,белега по4ти го няма....това е,нищо срашно...пожелавам ти такова бързо възтановяване като моето,и естествено здраво и пухкаво бебе.УСПЕХ!

# 16
  • Мнения: 1 029
Избрах спиналната упойка пред пълната след консултация с анестезиолога и не съжалявам. Всичко мина доста бързо - от слагането на упойката до ваденето на бебето някъде около 30-40 мин. През цялото време екипът ме забавляваше с разни смешни истории, но най-важното е, че чух бебенцето как изплака веднага след изваждането и ми го дадоха за мъничко да го видя преди да го отнесат.
За епидуралната не мога нищо да кажа, но предполагам че всичко протича по същия начин. Не се притеснявай, всичко ще бъде наред и операцията ще мине неусетно и ще се забравят неприятните усещания. Успех и леко раждане!  Peace

# 17
  • Мнения: 2 159
Секциото се прави или с пълна или със спинална упойка,а епидурална се поставя про нормално раждане.Аз лично бях със спинална упойка,бях в съзнание през цялото време и чух и видях бебо веднага след като го извадиха.Все пак анестезиологът решава за упойката,но аз препоръчвам спинална.Успех Peace
и аз знам, че за секцио е спинална или пълна, не знам защо искат при теб епидурална.
аз бях със спинална, за предпочитане е пред пълната Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз също родих секцио с епидурална упойка:)
Знам че със спинална се обездвижваш от кръста надилу за известно време,а при епидуралната имаш чуствителност,но болка никаква.
Ако трябва пак да избирам отново ще е с този вид упойка.
Към zlobi щом имаш варинат епидурална или пълна,не се колебай а избирай епидуралната,няма страшно:)

# 19
  • Мнения: 1 043
Аз също раждах с епидурална упойка,тъй като секциото ми беше по спешност.Предполагам ,че спинална се поставя ако е планово newsm78,но има и непредвидени ситуации.
Аз също бях секцио по спешност,но със спинална упойка.Не съм избирала-анестезиологът реши,че това е най-добрата упойка в случая.После ми казаха,че другият вариянт е бил с пълна упойка. Peace

# 20
  • Мнения: 174
Аз също раждах със спинална упойка,за епидурална никой не ме е питал иначе знаех че може и с нея от една мама от форума..При епидуралната упойка ти слагат катетър и после след операцията могат от там да ти вливат обезболяващи..
Както вече ти казаха третия вариант е пълната упойка ( докторите не я препоръчват,все пак е венозно и може да достигне до бебето ако нещо се забавят с изваждането) и все пак не забравяй че при пълната упойка ти слагат тръба в гърлото и после ти се иска да кашляш а с тази операция е доста мъчително...

# 21
  • София
  • Мнения: 2 768
аз бях планирано секцио с епидурална упойка. преди това бях се поровила доста и останах с впечатление че епидуралната в момента е "по-напредничавия" метод и се бях спряла на това но всъщност и доктора ми каза че ще ми правят епидурална. ОБАЧЕ мен не ме хвана хубаво упойката и усещах болки та се наложи пълна да ми сложат. сега пак ще раждам и док каза че ще е комбинирана-първо спинална а за след това епидурална. е, надявам се че този път всичко ще е наред Praynig

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 145
При мен беше планирано секцио (много съм страхлива и не търпя никаква болка). След сериозна консултация с немалко специалисти избрах епидурална - тъй като ми обясниха, че при нея риска за увреждане на нерни окончания е много е по-малък (за пълна и дума не можеше да става). Истина е, че чувстваш всичко, но не и болка, при това ако прецениш, че не те е хванала достатъчно може да ти увеличат дозата по всяко време.  Освен това, на другия ден, когато ми махаха дренажа преди това ми пуснаха малко упойка и нищо не усетих, дакато майката на съседното легло каза, че боляло ужасно (тя роди със спинална и съответно нямаше опция да и оставят абоката) Така, че давай смело, а ако имаш късмет и анестезиологът да ти е "образ"  като моя, въобще няма да разбереш кога събитието е приключило!  Laughing

# 23
  • Мнения: 3 089
доколкото знам, епидуралната упойка е по-леката упокйа /в сравнение със спиналната/. и двете се слагат на едно и също място (пак доколкото помня между L3 и L4) и също така и двете обезболяват - т.е. усещане за болка няма, но има усещане за допир. епидуралната е на 'дози'. и след като изтече действието на дозата се слага следващата доза. затова се използвало най-често при нормални раждания - последователно се слага колкото дози е нужно. обикновено е само една, додве, защото никой не те обезболява в рамките на 10-20 часа. спиналната упойка е по-силна. и при нея няма усещане за болка, както казах по-горе. при секцио по-често се използва спинална - слага се еднократно именно защото е по-силна от епидуралната. пълна упойка се използва по-рядко, защото при нея от момента на поставянето й до момента на изваждането на бебето трябва да се действа бързо, за да не засегне упойката и плода. в пирогов например са факири на пълните упойки,а в родилните домове - на спинални/епидурални. при всички видове упойки бебето се изважда до10 минути след поставянето и 'хващането' на упойката, а през останалите 20-30 минути е шева. мъжът ми каза, че моето секцио е продължило 32 минути от поставянето на упойката до приключането ан шева - в опрационната имало часовник и той е засякъл. 
а тзаи информация е от училището за бременни, на което ходихме с моя мъж. лекцията за секциото се водеше от бивша операционна мед. сестра, информацията беше подробна и считам, че даскалицата си разбираше от професията и не е говорила глупости.

Общи условия

Активация на акаунт