Да бъдем добри шофьорки зимата!

  • 1 444
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 248
Благодаря за съветите, като шофьор от 16 години, мога да призова дамите - НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КНИЖКИТЕ И ИЗПИТИТЕ, нека добрите чичковци с парички или богатите съпрузи да ви купят нещо друго за тези пари, така ще запазите нечий живот, може би на дете.... Praynig



 smile3501 smile3501 smile3501

# 16
  • Мнения: 5 622
....Аз в София не съм виждала на обяд задръствания, спокойно си е  Thinking
Явно не си живяла достатъчно в София Thinking
Аз пък бях възхитена, че във Варна няма такъв кошмар като в София Peace, объркахме се няколко пъти и без проблем си направихме обратен завой  в най-големия трафик и без благословии Peace
Аз си обичам нашето движение- кофти шофьори, но без ужаса на София /5 години ми стигат/ почти по всяко време на денонощието Rolling Eyes

Вярно е, че трафикът в София е по-голям, то е нормално, но и улиците са дооста по-големи от тези във Варна)е, напоследък ги поразшириха..сетиха се).

Това, което го казваш, че си била възхитена от движението във Варна, не знам кой ден от седмицата е било и дали не е било късмет някакъв. Обикновено вечер е ужасно и аз само мога да се радвам, че точно тогава не мо се налага да карам(или поне не по посока на задръстването)  Stop

# 17
  • Мнения: 560
Коланът и фаровете ги пропуснах,тъй като са задължителни по закон. smile3521

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Аз бих посъветвала тези на които им предстои да изкарват шофьорски курсове - да го сторят сега през зимата. Макар, че тази зима изобщо не е истинска - няма сняг, поледица, нищо зимно.
Макар и да е по-трудно, тази трудност ще бъде сега, докато се учите и имате опитен инструктор до себе си. Но за в бъдеще ще ви бъде много по-лесно и няма да се страхувате да шофирате в зимни условия, ще сте много по-опитни....
Аз съм се учила да шофирам през зимата, в истински студ и лед, по нанагорнища....идеше ми да рева тогава. Но след това оцених предимствата на този вариант и малко са нещата сега, които могат да ме стреснат на пътя....

# 19
  • София
  • Мнения: 2 271
3.Използвайте спирачките колкото е възможно по-малко.В голям сняг и при поледица спирачките могат да ни изиграят лоша шега.Винаги,когато ви е възможно спирайте с помощта на двигателя.Вместо да скачате върху педала на спирачката,превключвайте на по-ниска предавка и оставете двигателя да се погрижи за намаляването на скоростта.
Да добавя, че и рязкото подаване на газ, когато е хлъзгаво може да завърти колата.
Също спазвайте по-голяма дистанция. И като потеглите проверявайте как държат спирачките на текущите метеорологични условия, за да не се изненадате колко е хлъзгаво, когато се наложи да спрете по-рязко.
Може да ви звучи налудничаво да проверявате тези неща, но и амортисьорите на колата допринасят до голяма степен за стабилността и. Лесно се проверяват - ако са изпуснали, колата започва да се клатушка като лодка. Ако имате съмнения натиснете задницата и я пуснете рязко - трябва да отскочи само до първоначалното си положение и бързо да се укроти - ако заподскача - бягайте в сервиза!

И един апел - Оглеждайте се често в огледалата и се съобразявайте с останалите участници в движението - не е достатъчно само да се спазва правилника!

# 20
  • Мнения: 560
Ти с метлата си лесна  smile3532
Ама като гледам аватара ти-не си фен на правилника.

# 21
  • Мнения: 764
Лелеее,какви сте изпълнителни.Браво!Ни колан слагам,пъхнат си е в гнездото и сядам върху него,че иначе писка.Вече започнах чат-пат да включвам фарове през деня,че ме спряха заптиетата,добре,че малкия зарева и ме пуснаха.Да не казвам как лъжа като ме спрат,дори веднъж взеха да ме успокояват полицаите.
То не е гордост,но не мога да си обясня това ми влечение към неспазване на правила.Нещо от годините на комунизма ми остана сигурно,де да знам! newsm78

# 22
  • Мнения: 410
 pipilota viktualia, след като си мама май трябва да позабравиш комунизма. Има смисъл от правилата. Аз съм се блъскала като карах и те уверявам, че от колана има смисъл(аз си нямах). Да не говорим за детските столчета!
И по- плавно пускайте съединителя!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 530
Благодаря за съветите, като шофьор от 16 години, мога да призова дамите - НЕ СИ КУПУВАЙТЕ КНИЖКИТЕ И ИЗПИТИТЕ, нека добрите чичковци с парички или богатите съпрузи да ви купят нещо друго за тези пари, така ще запазите нечий живот, може би на дете.... Praynig




 newsm10

# 24
  • Мнения: 6 909
Аз доста съм се шашнала от предстоящата зима. Имам книжка от 2 месеца, а колата, която карам в момента я имам от 2 седмици и изобщо не съм й свикнала още. Та като че ли предпочитам да пропусна карането на лед поне за тази зима..но ще видим, може пък и да се пробвам.

# 25
  • Мнения: 410
Аз доста съм се шашнала от предстоящата зима. Имам книжка от 2 месеца, а колата, която карам в момента я имам от 2 седмици и изобщо не съм й свикнала още. Та като че ли предпочитам да пропусна карането на лед поне за тази зима..но ще видим, може пък и да се пробвам.
Май ще е по- добре първо да пробваш някъде извън града. Да не се чувствам застрашена, че и аз съм от Варна.  Joy
 Но не се отказвай да караш, просто го направи разумно!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 271
Ти с метлата си лесна  smile3532
Ама като гледам аватара ти-не си фен на правилника.
Нали знаеш как е - един ме засече - не бях аз виновна  Whistling

# 27
  • Мнения: 6 909
Аз доста съм се шашнала от предстоящата зима. Имам книжка от 2 месеца, а колата, която карам в момента я имам от 2 седмици и изобщо не съм й свикнала още. Та като че ли предпочитам да пропусна карането на лед поне за тази зима..но ще видим, може пък и да се пробвам.
Май ще е по- добре първо да пробваш някъде извън града. Да не се чувствам застрашена, че и аз съм от Варна.  Joy
 Но не се отказвай да караш, просто го направи разумно!
Ами ще видим, ако много време се задържи лед сигурно ще ми писне и ще се пробвам. Но ако не е през цялото време ще пропускам най-вероятно. Обаче иначе си карам сравнително добре. С червено рено съм ако някой смята да се пази  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 293
Аре.

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 11:15 от Чесън

# 29
  • София
  • Мнения: 2 271
Хайде в тази тема да се пишат полезни неща, а не да си набиваме каските!!!

Общи условия

Активация на акаунт