Съсипах килима

  • 2 154
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 282
Евентуално перяща прахосмукачка ?
Не знам как са цените при вас обаче.
По-евтино ми е да купя перяща прахосмукачка 🙂. Благодаря ви за предложенията. Аз мисля, че няма да мога поправя стореното. Може да обърна килима и да сложа върху петното една голяма саксия, поне да не го гледам.
Според мен е добра инвестиция - килими,дивани,матраци,всичко може да си перете.

# 16
  • Мнения: 4 210
Добре де, след като въпросният килим е толкова скъп и особен, защо не потърсите контакт с производителя/дистрибутора/търговеца и не се консултирате с него за вариантите. Поне ще са наясно със състава и подходящите продукти за приложение. Може и някакъв специализиран техен продукт да предложат или нещо друго...

# 17
  • Мнения: 2 413
Петно от кафе, точно от подобен килим извадих със специален препарат за петна от кафе върху деликатни тъкани.
Фирмата от която го купих е в България, но препаратът е английски.
Furniture clinic  е фирмата, може да потърсите от коя марка са.
Аз взех един комплект за различни петна - вино, мастило, манджи и пр. и всичките ми влязоха в употреба.
Копринен килим се чисти много трудно и нормалните препарати не са подходящи за него, а фирмите не са запознати с тях и  ползват стандартни, които го съсипват.
Търка се само по посока на нишката и не се оставя мокър, подсушава се старателно с кърпи и хартия.
Има много материали в нета как се почистват.
Имат и спрей за предпазване, нещо като импрегнант е. Едно време са нанасяли с длан малко ланолин, който предпазва коприната.

# 18
  • Мнения: 5 903
Петно от кафе, точно от подобен килим извадих със специален препарат за петна от кафе върху деликатни тъкани.
Фирмата от която го купих е в България, но препаратът е английски.
Furniture clinic  е фирмата, може да потърсите от коя марка са.
Аз взех един комплект за различни петна - вино, мастило, манджи и пр. и всичките ми влязоха в употреба.
Копринен килим се чисти много трудно и нормалните препарати не са подходящи за него, а фирмите не са запознати с тях и  ползват стандартни, които го съсипват.
Търка се само по посока на нишката и не се оставя мокър, подсушава се старателно с кърпи и хартия.
Има много материали в нета как се почистват.
Имат и спрей за предпазване, нещо като импрегнант е. Едно време са нанасяли с длан малко ланолин, който предпазва коприната.
Благодаря!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 176
Това е вълшебно, малко скъпичко в сравнение с други препарати за килими, но изчисти перфектно червено вино от бял вълнен килим. Справя се и с други петна, но го ползвам само в краен случай, че е много малка разфасовката. https://www.rugvista.com/carpet/stain-remover?artno=CVSR1

# 20
  • Мнения: 5 903
Това е вълшебно, малко скъпичко в сравнение с други препарати за килими, но изчисти перфектно червено вино от бял вълнен килим. Справя се и с други петна, но го ползвам само в краен случай, че е много малка разфасовката. https://www.rugvista.com/carpet/stain-remover?artno=CVSR1
И на Вас благодаря!

# 21
  • Мнения: 13 193
За голям килим, който не може да се мести- подпъхвате под петното легенче или друг голям съд, който да побере водата, върху петното нанасяте препарата, който сте избрали, може и обикновен перилен препарат, нежно разтърквате и измивате с голямо количество вода, за да не остава разлика с останалия килим. Оставяте да поизсъхне върху легенчето.

# 22
  • Мнения: 399
Не знам дали ще стане, но - бяло вино или прясно мляко. След като разлях червено вино на бял килим, в интернет прочетох за това - да се налее петното с прясно мляко или с бяло вино, почисти се без проблем  с млякото.

Общи условия

Активация на акаунт