как да го науча да заспива без цокане

  • 1 354
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 582
И моето момиченце заспива с поцоцване, но някакси не се притеснявам от това. Свикнали сме си и аз и тя  Grinning Мисля си, че ако реша да я откажа няма да имам проблеми, нооооооооо  Naughty всеки си познава детето!

# 16
  • България
  • Мнения: 224
  Да се запиша и тук!Ей това се чудя и аз!!!Как ще заспи без да суче?!?!!?А май вече  се уморих....

# 17
  • София
  • Мнения: 555
Момичета, няма да се предаваме, трябва да измислим нещо... newsm78А вие пробвали ли сте да оставите шише с мляко, дали така ще стане?
При нас върши работа, когато мен ме няма. Бабите я гушват, дават шишето и казват, че заспивала като изцока млякото.

# 18
момичета, успешно се кърмим и ми е много добре, обаче имах неблагоразумието да се възползвам от лесния начин на приспиване -а именно - с цокане. и сега вече няма заспиване без да цокне - и денем сме така и вечер. да не говорим че нощем като се събуди ми сочи гърдите и реве докато не го взема да си цокне. та въпросът ми е  - как най безболезнено да го оттуча от заспиването с цокане - все пак и аз съм човек и ми се ще да имам възможността да изляза някоя вечер без да бързам да се прибирам да го приспивам. да добавя - че засега не смятам да го отбивам - а просто да имам варианта някой друг да го приспива в случай на нужда!
Нуждата от майчиното мляко не е само от глад. Кърмата действа още и антидепресантно, антистресово, разхлабващо стомахчето и червата и обезболяващо. В началото особено бебчето дори не знае, че го боли нещо, то просто изпитва общ дискомфорт и инстниктивно се стреми да го неутрализира. Не ползвайте методи за отучаване от цоката при заспиване, а потърсете защо то се нуждае от това-не е само навик и възползване от най-лесиня начин--така е само на пръв поглед. И ние сме същите и аз също бях тръгнала да се притеснявам, но когато го приех за нормална необходимост на бебчето по някаква причина ,, то пък започна да се буди по-рядко нощем. Моето напрежение поражда напрежение и у него и то иска да цока, от което аз се притеснявам и така до безкрайност. Така че имаш власт над себе си да  да приемеш нещата спокойно и търпеливо и така ще излезеш от този кръг.
Успех и вярвай, че щом детето иска, значи има защо-та то има на разположение толкова малко начини  за възвръщане на комфорта (цокане, гушкане, люляне) и не бива да му се отнемат с лека ръка.

# 19
  • Мнения: 374
При нас положението беше същото, но успях да го отуча да заспива на гърда по следния начин: просто след като се нахрани, го оставям в леглото му в стаята и изчезвам в другата стая. Бебо пореве, пореве и заспива. Така постепенно свикна и престана да плаче. До ден днешен си заспива сам в леглото, на 1г. и 1м. сме.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 231
   Ха и аз да се запиша. Определено това ми е по-лесния начин за заспиване отколкото да ги разнасям и двете на ръце, но когато ме няма става интересно. Ние не признаваме шишета и биберони така че този вариант отпада. От няколко дни обаче забелязвам че Ники като се наяде просто се гушка и заспива, а днес дори заспа сама, но по толкова смешен начин че аз я събудих. Оставих я на спалнята и тя се обърна по коремче долепи главичка но една възглавничка и надупи задниче и успя да заспи. После се замислих че горе-долу това е позата в която ги приспивам и двете, всяка от едната ми страна почти легнали по корем допрели бузка до тялото ми и вирнали дупе  Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 1 155
искам да споделя как наскоро успях да я науча денем да заспива без цица. Ами при нас номера да я сложа в леглото й и  с приказки, песни и танци не се получи (имали сме такива 'приспивания' по 2-3 часа, а аз после съм труп). Провървя ми така. Напоследък все повече се пристрастява към нашето легло и нощем след първия й сън трудно я слагам в креватчето й без да се събуди и най-често откарва нощта в спалнята Rolling Eyes
Та, какво направих - след обяда й, си поиграва малко и всеки ден в точен час (това е важно!) обличам чувалчето, обличам си и аз пижамата, спускам щорите и лягаме и двете на спалнята, аз - завита до врата да не се сети нещо да си търси  Mr. Green Слагам й любимо мече и шишето с вода до леглото. И се почва - натяквам й 'гуши-гуши', понякога припявам нещо, опитвам се приказки да и разказвам, напоследък и без почти  да говоря минаваме. Тя ту си пийне водица, ту си гушне мечо, искам само да кажа, че заспиването при нея съвсем не значи, че заспива в легнало положение - или седи или става и се върти трудно с чувалчето докато се омаломощи и се трупясва отведнъж. Вече заспива така за 20-30 мин. (за което съм доволна) и спи много повече от преди - по 2-3 часа на обяд. За колко време го постигнахме - първия ден заспа така за 40 мин., после за 30 и така. Само да кажа, че малко се опитваше да поплаче (по-скоро поприплаче), но бързо я спирах с приказване и приканване да си гушне. Значи, като заспи така на спалнята, ако искам мога да я преместя в нейното креватче, но не ми се рискува най-често, пък и ми е тежка, та повече си спи така на спалнята.
Освен това наблюдавам и от 1 седм. тенденция и вечер да суче съвсем кратко, да се отдръпне и да се обърне и да си легне по корем (това й е нова поза - доста успешна Peace). После я пренасям в креватчето й ... нощем почна по веднъж да се буди, само Peace Praynig.
Предплагам се получи, че явно сме улучили момента. Скоро мисля и вечерното заспиване така да пробваме, но ще видим.
Абе, определено смятам приучването на голямото кърмаче да заспива само на израстване и на първи признаци на готовност за отбиване, поне при нас мисля, че е така.
Ще видим как по-натам ще протече плана ми Praynig

# 22
  • Мнения: 888
и ние се приспиваме на гърда, но на мен не ми пречи ....
и на сватби съм ходила с каката докато се кърмехме...и сега пак може да си излизаме...
а в краен случай излизаме късно /след като сме се приспали/ и се връщаме сравнително бързо...преди да се е събудила

# 23
  • Мнения: 1 517
galita, благодаря че сподели един успешен вариант за отучване!! След някой и друг месец (надявам се по-скоро, но когато бебо е готов) ще пробваме и ние! Дано и при нас проработи!  Praynig

# 24
  • Мнения: 1 101
И ние се приспиваме само с кърмене. А сина ми вече е голям - ще стане на 2 г. след 1 месец. Вечер няколко пъти е успявал да заспи сам, та знам че това не е невъзможна мисия - трудно е много обаче. Но следобедното заспиване без сучене не мога да си го представя. След 2 месеца тръгва на ясла и от сега много ми е мъчно като си помисля какъв рев ще изреве когато трябва да заспива там без сученето  Cry Надявам се все пак, че там ще се научи рано или късно, колкото и да му е трудно. Дано само и лелките в градината не вдигнат ръце от него, защото ако много плаче ще пречи на другите деца да спят.

Общи условия

Активация на акаунт