Кога започнахте с първите сокчета ?

  • 1 985
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 553
Дадох сок от ябълка (прясно изцеден) за първи път на 4.5 месеца - 1 лъжичка, на следващия ден 2 и така докато стигна до 40 мл, след което минахме на плодови пюрета  Peace

На 45 дни ми се вижда раничко за каквото и да било, освен кърма  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 1 252
Все още синът ми не е пил течност различна от кърма. Сокчетата са повече вредни отколкото полезни при малкото бебе и затова ще се въздържам от даването им още дълго време.
Има достатъчно информация в Библиотеката на форума.

# 17
  • Мнения: 1 272
Преди седмица дадох сок на Катерина, значи малко след 10 месеца. По-добре не бързай!

# 18
  • Мнения: 2 381
Преди месец дадох за пръв път-беше на 11 месеца.Разредих сокчето с вода-така се прие.От чист сок се мръщи, т.к. соковете са доста концентрирани за бебе.
До 6 месец се препоръчва бебето да е само на кърма.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 13:09 от daisy_st

# 19
  • Мнения: 2 897
След шестия месец му дадох да опита,но не прояви интерес.Сега е на годинка и започна да пие,но предпочитам да му давам пресен плод.

# 20
  • Мнения: 351
Аз започнах да давам на бебка сок от мека ябълка на Хип след като навърши 3 месеца, по една лъжичка на ден. Беше по съвет на педиатъра, но сме нямали проблеми с коремчето.

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
5 и половина- 6 месеца

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Още не съм започнала! Peace

# 23
  • Мнения: 535
Мале как ги нищим тези теми по хиляда пъти на ден Joy За първи път дадох нещо различно от кърма и АМ(говоря за течност) към 10 месец, когато и беше много топло. Възползвах се от някои готови сокчета, но съжалих, бяха ужасни ooooh! Сега предпочитам да му давам чайчета и допълнително плод, отколкото плодови сокове Outta Joint

# 24
  • София
  • Мнения: 44 118
пробвах да му дам за първи път като беше почти на 8 м, но отказа. И до днес не иска да пие сокове - пие главно вода, и по малко чай....

# 25
  • Мнения: 2 467
На два-три пъти (след годината) предлагах - отказаха ми  Crossing Arms Сега (1г. и 6м.) пак не иска. Не давам като не иска. Нищо не губи. Витамини бля бля... А в плода ги няма ли. Пасираш/ нарязваш плодче и да си хапва.
 С рахит и анемия ме плашиха доФторята като не съм давала сокчета.  Ма то пък взе че оцеля с тая пуста кърма  Laughing

# 26
  • Мнения: 2 159
Много е рано наистина. Аз преди 6-ти месец няма да давам нищо освен кърма, а за сокчетата и тогава ми се струва рано.
и аз така мисля, но ще започна направо с пюрета.

# 27
  • Мнения: 526
Плодовите сокове са изключително полезни за бебковците, защото съдържат Витамин С, който не е в такова голямо количество в пасираните (предполагам сварени) плодове и зеленчуци.

Аз му дадох за пръв път когато навърши 4 месец и започна 5-ия, но ако имах избор може би щях да го включа при навършен 3 месец, защото сега кое по-напред сок или пюре. Докторката каза да захранваме с пюре, че било по-наложително, а на въпроса ми а кога сока, тя отговори, ама вие не давахте ли. Бяхме само на кърма и няколко пъти я бях питала дали да давам и тя отричаше под предтекст рано е... Може би трябваше бебко първо да свикне със сока, а после с пюрето, а не обратното. Тъй като сока се доближава повече по съдържание до майчиното мляко.

Успех! Ти прецени какво ще сметнеш за най-добро за твоето бебенце.

# 28
  • Мнения: 385
Към 9 месец! PeaceНо не ще!

# 29
  • Мнения: 903
Аз дадох за пръв път сокче към края на 5 месец Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт