Най-слънчевите мами в арабските страни #15

  • 20 192
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
хей мацки, нашаа тема не се отваря, та надникнах във вашата  Rolling Eyes
Мarsy, страшна си, направо режеш екрана  Peace
Междудругото имам прекрасни спомени от почивка в Тунис и ми се ще тази година да повторя. Hug

# 226
  • Мнения: 152
Ето ме и мен.Как ги оцелвам тези празници  Mr. Green
Дани ,честита рожденничка.Много да ви радва,
да расте много весело човече и да има прекрасно детство   bouquet
Миме,а при вас какви са тези болести.Много лошо така.
Добре че поне Зайед е вече добре.Милото какви работи е преживяло .
Много целувки и прегръдки ви пращам за подкрепа  Hug(без вируси)
Креми,твоето съкровище явно има много енергия за изразходване  Grinning.Много е сладък пу-пу
О,щях да  задравя  ooooh!,Добре дошла и на Деси!
Вярвай ще имаш много приятни мигове в компанията на всички мами .Много са мили   bouquet
Тук днес беше отвратително време.Такав вятър направо ужас.
И сега продалжава да вали,но едва издаржах днес цял ден затворена и за това ви посетих .
Сега ще ви оставям,че мисля да се отбия и до Mallo,да видя може да има нещо интересно.
Поне ми е близичко,за разлика от залата за танци и за това тази вечер ще пропусна репетицията  Joy.
Хайде лека вечер от мен и се надявам следващият път като ви посете да няма болнички  Hug

# 227
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет, заминаха ми няколко постинга,но не знам какво става с форума ве4е!
дани, да ти е 4естито бебешо4ето, да ти расте здраво, умно и красиво дете, тя си е много послушна, ние си я знаем! хехехе!   bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug
пак ли сте болни миленке! наистина при вас става като верижно! климата нещо се скапа и дава  отражение на здравето!ве4е ще става студено, май!  #Crazy Sick
манел,има какво да се промени, ина4е как ще се оженят младите, как ще се спрат лавината от недорузумения около брака, преди  и след това, как да си изберат партньор и доколко да не разрешават да им се бъркат в живота останалите! как да се  промени остарялото схващане за уговорените бракове,за девствеността, връщането на булката  при съмнение и  разтрогване  при липса на деца, вземането на  втора, трета жена при несъответсвие със сексуалните  им фантазии! какво да се прави, ако ти искаш да работиш, но съпругът ти е  решил, 4е ти стига толкова и ще си стоиш дома, или  няма да излизаш без него! ами къде е  правото на жената да си избира мъж по сърце!и как да се опознаят хората без да знаят нищо един за друг , после що гледат встрани и си навървят плеяда любовници!и то даже малолетни! разкрепостяването на духа е назад от разкрепостяването На тялото и става конфликт, откъдето и много застарели моми и ергени или нещастни бракове!нямали са свободен избор -това е идеята!а насъбраните хормони  блъскат в главата и избиват в агресия! или в разврат!както навсякъде де! хубаво е да си избрал 4овека до себе си , да си му приел кусурите и да си го оби4аш такъв!ама те нямат  винаги толкова право на избор!аз говоря за конкретни неща, ако имате идеи, може да споделите!
креми страхотен войник е  сами! Hug тука набират армия от няколко дни ,заради проблемите! ами поне да сте стегнат мъжете малко и да знаят  какво е дисциплина, не да ги 4акам като дами да си оправят  при4еската и ки4урите в фитнеса!
gioia, радвам се, 4е ти е харесало в тунис! Peace  bouquet

# 228
  • Мнения: 590
манел,има какво да се промени, ина4е как ще се оженят младите, как ще се спрат лавината от недорузумения около брака, преди  и след това, как да си изберат партньор и доколко да не разрешават да им се бъркат в живота останалите! как да се  промени остарялото схващане за уговорените бракове,за девствеността, връщането на булката  при съмнение и  разтрогване  при липса на деца, вземането на  втора, трета жена при несъответсвие със сексуалните  им фантазии! какво да се прави, ако ти искаш да работиш, но съпругът ти е  решил, 4е ти стига толкова и ще си стоиш дома, или  няма да излизаш без него! ами къде е  правото на жената да си избира мъж по сърце!и как да се опознаят хората без да знаят нищо един за друг , после що гледат встрани и си навървят плеяда любовници!и то даже малолетни! разкрепостяването на духа е назад от разкрепостяването На тялото и става конфликт, откъдето и много застарели моми и ергени или нещастни бракове!нямали са свободен избор -това е идеята!а насъбраните хормони  блъскат в главата и избиват в агресия! или в разврат!както навсякъде де! хубаво е да си избрал 4овека до себе си , да си му приел кусурите и да си го оби4аш такъв!ама те нямат  винаги толкова право на избор!аз говоря за конкретни неща, ако имате идеи, може да споделите!

Марси, Корана не е книга,която имаме право да променяме!
За какви промени става въпрос?
Цитат
ина4е как ще се оженят младите
,какво им пречи да се женят-зестри,плащане?Това ли?Става и с минимални такива-тези плащания са само за застраховка на жената ,да не се окаже в един момент по време на брака без пари или след развода пак така....Няма лошо в тези плащания стига да не се спекулира и от двете страни.
Цитат
, как ще се спрат лавината от недорузумения около брака
,има ли някъде измислена формула за избягване на недуразумения ?-няма,нищо не ти гарантира "липса на недоразумения" Peace
Цитат
как да си изберат партньор и доколко да не разрешават да им се бъркат в живота останалите!
-начина в Корана е приемлив -дори и в наши дни.Това,колко ще позволиш да ти се бъркат-не виждам връзка с религията newsm78как
Цитат
да се  промени остарялото схващане за уговорените бракове,за девствеността, връщането на булката  при съмнение и  разтрогване  при липса на деца, вземането на  втора, трета жена при несъответсвие със сексуалните  им фантазии!

За мен не е остаряла схващането!Щом приемаш Исляма приемаш и всички произтичащи от него права и задължения-без възражения-това е и смисъла.Същите неща могат да ти се случат и в не мюсюлманска държава,нали?Само че са наречени по друг начин,не канони на Исляма.
Цитат
ами къде е  правото на жената да си избира мъж по сърце!
,какво пречи да си го избере по сърце?Няма такова ограничение!
Ох,не ми си продължава,че нямам време,но....
Марси,проблема е в непознаването на Исляма,в това,че не си знаят нито правата,нито задълженията,или не ги разбират,а най-гадното е когато са ти набити в главата неща нямащи нищо общо с Исляма.
Що се хабят,я да си направят нова религия,да ги устройва Mr. Green
Ако намерят решение извън Исляма на тези "проблеми" нека се обадят-ще спасят света Wink

# 229
  • Мнения: 815
Здравейте и от мен!!!

Мале, мале пак едни теми сте ги започнали  Wink Sunglasses



Честит рожден ден на малката Фатума!!
Да е много здрава, весела и засмяна!!!

Сноу, тук съм, ама повече пасивно.  Peace
Прибирам се гроги.
2 часа на отиване и 2 на връщане на право ме скапват.
Иначе добре, че работата не е трудна.
Надявам се другия месец да започна и следобедни смени.

Лорен, и на мен ми беше приятно, че се видяхме.
Надявам се тази седмица да излезем вече.
Ще се чуем за подробности.
Миме, ще се чуем и с теб.
Миленка, кога ще идваш към мола?
Ноя, липсваш ни!
Кате, Гале, да не сте се отдали на пълна почивка?
Къде сте?
Манел, добре, че Марси отвори тази тема, че да попишеш малко и да те видим  Hug
Добре дошла на Деси!!   bouquet

Лека вечер, момичета!!


Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 19:43 от Любс

# 230
  • Мнения: 1 732
Честит рожден ден на малкото слънчице Фатима! Да расте здраво и лъчезарно дете



Аз написаното от Марси го разбирам не да се смени идеологията или да се пренаписва Корана, а да се смени манталитета на хората както сте го казали и да се разграничи религията от държавата, т.е държвата да стане светска и модерна  Peace и хората да имат право на избор как да живеят живота си...

Хайде лека вечер и от мен и скоро да не слушаме приказки за болести  Praynig

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 19:59 от AniSim

# 231
  • Мнения: 689
              Здравейте!!!
Виждам,че още си говорите за религия.
Манел-напълно споделям мнението ти.Ти може би си единствената тук,с която съм напълно съгласна Hug Господ  отваря очите на този когото пожелае..
Марси-за теб разбрах,че не си наясно с някои неща в Исляма,щом казваш,че мъжете взимат 2-3 жена заради несъответствие в сексуалните фантазии hahahaОт къде го извади това???Вземи прочети по въпроса за 4-те жени,брак и т.н.Нещата са логични и те са в полза на хората,не против тях.
Милена-и аз бях бясна,когато Кари ми каза на 2 пъти,че учителката я ударила по дупето CloseБаща и ходи в училището и от тогава не се е оплаквала.Иди на място най-добре.За какво им плащаме на учителките!?Кашлицата може да е алергия към прах,Креми е права,много е разпространена в Емирствата.
Днес излизахме-количката на Сара стана много прашна от вятъра!Такива пясъци навява,като си помисля,че ги дишаме тия прахове Sick
Марис-понеже ,,навън,,в жегата тук означава-в мола с климатика,помисли какви да са дрешките.Има рязка смяна:40 С навън и 20 С вътре.
Честито на рожденничката-да расте все така хубавка и нежничка!

# 232
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
манел, лили, само, ако знаехте и виждахте това ,което аз знам и виждам и можехте да сте обективни наблюдатели и да изслушате хората и да вникнете в думите им! не живеем в еднакви условия нито даже в близки региони, много е разли4но в бг, в дубай, в сирия и др. и магреба! тука форумите са на френски за религията и запитванията, няма как да ви ги постна!
анисим ме е разбрала на 100 процента!
никой не казва да се пренапише корана, а да се променят традициите  произлизащи от религията!шарията е едно от тях!многоженството и тн!но прогресът и проблемите м/у духовното и това, което е реално, материално и си иска  4овек няма да утихнат, докато не се намери баланс.хората не могат да си позволят да имат своя воля, да си имат приятелка и да се оженят за нея, защото тя не е девствена, или пък е бедна, или няма зестра! или той няма къща, кола и работа за да обезпе4и и банкова сметка!или да си говорят и да се докосват и се оби4ат, защото не знаят утре семейството какво ще реши.абсурд да е секса преди брака, ами те после може хи4 да не са един за друг, това е недоразумение! да не са си близки никога,защото майките им са избрали партньор в живота! това няма как да стане основа за семейно щастие! лили, много добре познавам  корана, касаещ многоженството! не съм фен и няма да намериш много арабки, дето са  го приели лесно!ве4е тука е премахнато със закон , затова приех да се омъжа, държавата защитава жената тука,не религията и й дава правата да бъде обезпе4ена след развод, ако той не плаща, тя поема издръжката! но той отива на топло!няма да продължавам, доста хора ме разбраха!това, което целях е да знаят хората, които 4етат истината за моят регион, да се опитат да проумеят, 4е не вси4ко е цветя и рози, особено за бедните арабски държави.и мисленето става друго!
това от мене по въпроса!лека Peace

# 233
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Честит рожден ден, малка Фатима!!!


Бъди жива и здрава, за радост на мама и тати! Безгрижно и щастливо
детство!!!


Сноу, Любс, тук съм всеки ден ви чета... Но имам адски моного работа и не мога да отделя време да пиша... Боледуването ми и отсъствието ми ми излизат през носа сега на работа... Стана ми мило, че сте се затъжили за нас!!!  bouquet Hug

# 234
  • Мнения: 2 804
Мерси момичета !
Супер  изморена съм легнах си в 12 станах в 7 и още съм на крак .
Сега отивам да къпу Самира и утре ще ходя да си търся работа .
Така , че стискайте палци !
Лека вечер и целувки на вас и децата ви .

# 235
  • Мнения: 1 655
Добър вечер!
Харесват ми разясненията за исляма, всяка нова информация ми е полезна!
Миленче товас хапането си е навик на детето и докато нему се обясни няма да спре да я хапе, той сигурно се защитава но защо да е за сметка на твоето дете, добре си им разказалаиграта по телефона, но ако още веднъж стане най добре Мубарак да иде да поговри винаги мъжете всяват повече респект,а и да не ти се качва адреналина с тази бременност!
Манел верно ни липсваш във форума, записвай се по често!А как е пораснал Йасин,машала!

а тук от следобед вали и още не е спряло, луда работа!
Марис недей купува според мен нищо от тук, не се презапасявай, там има маркови дрехи на български цени, не като тук марковите са на фантастични цени!И са качствени, специално белото детското е супер!Купи му едно две, не купувай дрехи от бг ще се ядосашпосле!И не се заблуждавай с българското е най, не е верно, качественото си е качествено!
хаиде лека от нас!

# 236
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477


Честит Рожден ден на малката Фатима!
да расте здрава и щастлива!



а  по въпроса за религията.
Марси говори за последствията от неправилно разбиране или изопачаване на Корана. съгласете се , че го има. има го и тук, за България въобще не ми се говори.
Манел, Лилия, по принцип наистина сте прави. никой не го успорва, но за съжаление действителността не е такава каквато би трябвало да бъде, особено в по-бедни и изостанали държави.
наистина има хора, които си мислят, че като си затворят очите и дадат повече свобода, ще оправят нещата, но аз искрено се съмнявам.
 аз съм малко песимист за бъдещето на морала и религията в света, въпреки че за себе си се опитвам да вървя по правия път. искам същото и за децата си, но става все по-трудно.
дано успеем да ги направим Човеци. другото е тяхна Карма.

# 237
  • Мнения: 590
Марси,започнах с това,уточних,че не съм чувала за това движение.Изброяваш неща,който трябва да се променят.
вървим напред , знаете за движението за промяна на исляма,  предполагам, и привеждането на религията в съответсвие с новото време!

Пишеш за неща написани в Корана, не са традиция,това са закони.Взети от Корана стигнали до шарията.Това,че някой ги приема като традиция си е негова интерпретация,но не и истина PeaceГоворя за точно тези неща написани от теб.


Аз написаното от Марси го разбирам не да се смени идеологията или да се пренаписва Корана, а да се смени манталитета на хората както сте го казали и да се разграничи религията от държавата, т.е държвата да стане светска и модерна  Peace и хората да имат право на избор как да живеят живота си...




Ти пишеш за мюсюлмански закони да се променят!Няма как да те разбера ,така както Анисим те е разбрала,защото си противоречиш.Тя говори за разделение на религията от Държавата-коренно различно от това за което ти пишеш.
Личното ти мнение,като не мюсюлманка го приемам,както искаш го разбирай,но това не може да е позиция на вярващи мюсюлмани.Нормално е като не изповядваш Ислям да не разбираш/приемаш много неща.Няма значение къде живея,Корана е един,нали?
След като не си мюсюлманин тези закони не важат за невярващи.
Тези хора за които говориш,ако не са мюсюлмани,ги разбирам,но ......оставам с впечатление,че не е така.
никой не казва да се пренапише корана, а да се променят традициите  произлизащи от религията!шарията е едно от тях!многоженството и тн!
Не са традиция,грешиш Peace



а  по въпроса за религията.
Марси говори за последствията от неправилно разбиране или изопачаване на Корана. съгласете се , че го има. има го и тук, за България въобще не ми се говори.

Мария с това съм съгласна,спор няма!Но ,Марси пише за промяна на ислямски закони,шериат и неща касаещи мюсюлмани-оспорва истинността на Корана,наричайки закони-традиция.Не ми се връзват нещата Confused

# 238
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
доколкото знам Марси не е мюсюлманка, въпреки че спазва някои закони от Исляма.
и аз не съм съгласна с "новите вълни" и тенденция за промяна на Корана, защото "нямал приложение в днешно време". ти , аз сме направили избора си съзнателно, след като сме опитали и другия живот. това ни различава много от другите на които понякога им се налагат някои неща, които или не харесват или нямат нищо общо с Корана. от там идват и извръщенията.
 знам  пример от реалния живот на много свестно момиче, вече 28. страшно религиозна и образована. не знам дали от хормоните както го описва Марси, но един доста красив и влиятелен мъж успя да й завърти главата и стигна до леглото. целия й живот сега е надолу с главата заради 1 час слабост.
та мисълта ми е да не я критикувате така, защото тя се опитва да погледне от човешка гледна точка на нещата, които стават в последно време.
изхода не е в промяната на Корана естествено. може би както не трябва да се критикуват хората, които от християни стават мюсюлмани, така и хората, които просто не искат да са мюсюлмани. нека и те имат честа ако искат да са атеисти или да си правят нови религии, но да оставят Корана "на мира".
религията макар и възпитание в началото, би трябвало да е избор, не принуда.

# 239
  • Мнения: 590
Така е ,напълно съм съгласна!Извинявам се,ако съм прозвучала като критикуваща,съдеща или упрекваща-нямам такова намерение.Изказвам лично мнение,което не съвпада с това на Марси,нормално е ,нали?

Общи условия

Активация на акаунт